[Menüüvalik "Taotlused" all on jooksva õppeaasta taotluste tabel.
Filtri kasutades saab piirata nimekirja, sisestades lapse andmeid (nimi, isikukood). Filtris on veel järgmised väljad: koolivahetuse põhjus, esitaja roll, õppeaasta, taotluse staatus ja uus/vana kool. Filtri eemaldamiseks on nupp \[Eemalda filter\].
Lisaks on koolide tabelis iga rea lõpus nupp [Taotlused], mille peale klikates avaneb sama taotluste tabel, kus filtris on valitud vastav kool.
Taotluste nimekiri on vaikimisi sorteeritud taotluse kuupäeva (registreerimise kuupäev, esitamise kuupäev või algatamise kuupäev) järgi. Uuemad on ees. Tabeli veerus 'Lapse soovitud kool' sulgudes näidatakse vabade kohtade arvu koolis.
Tabeli veerg 'Lapse andmed' on lingitav ja viib taotluse eelvaatesse. Uue taotluse saab algatada lapse juures.
Wiki märgendikeel |
---|
!worddav07f231184f466b8091ccac3c14aa75cb.png|height=126,width=605! |
8.1 Ametniku taotlus
Koolivahetuse taotluste esitamine on lubatud siis, kui automaatne paigutamine on lõppenud, ehk kui tööjärg on >= 4. Taotlust saab algatada lapse vaates. Selleks on nupp \[Lapse üleviimine\] (kui kool ei ole last kinnitatud) või \[Lapse ümbertõstmine\] (kui kool on last kinnitatud). Kui valitud lapsel / õppeaastal on olemas juba menetlemata taotlus, siis uue taotluse algatamisel viiakse olemasoleva taotluse lehele.
8.1.1 Taotluse andmed
Lapse isikukood, eesnimi ja perenimi on automaatselt täidetud. Aadressi ja vanemate andmete küsimiseks on nupp [Küsi andmed]. Lapsevanema andmed: Ametnik sisestab lapsevanema isikukoodi ning küsib nime ja aadressi andmed (nupp \[Küsi andmed\]). Olemasolu korral sisestatakse ka lapsevanema e-mail. Kui mõlemad isikukoodid on täidetud, siis saab kontrollida lapsevanema-lapse suhet. Selleks on nupp \[Küsi andmed\] lapse andmete juures. Kui suhe leidub, siis välja 'Vanema-lapse suhe' ilmuvad vastavad andmed. Taotluse põhiandmed: Õppeaasta ja praeguse kooli andmed tulevad automaatselt. Ametnik sisestab andmed soovitud kooli ja koolivahetuse põhjuse kohta koos täpsustusega.
Võimalikud põhjused:
- Õe/venna olemasolu. Lisaväljas 'Õe/venna isikukood' tuleb sisestada soovitud koolis õppiva õe või venna isikukood. Põhjuse täpsustuseks tuleb sisestada muud andmed, nt. õe/venna nimi;
- Elukohavahetus. Põhjuse täpsustuseks tuleb sisestada uus elukoha aadress;
- Ülelinnalisest koolist loobumine;
- Muu põhjus.
Lisaks ametnik sisestab taotluse registreerimise kuupäeva ja DHS numbri (taotluse number dokumendihaldussüsteemis, kui see on vajalik/võimalik).
8.1.2 Taotluse nupud
- [Esita taotlus] – Esitatakse taotlus ametnikule menetlemiseks. Taotluse staatus muutub 'Menetlemisel'-ks. Rohkem taotlust muuta ei saa.
- [Salvesta] – Salvestatakse taotlus ning jäetakse samale lehele.
- Salvesta & Tagasi] – Salvestatakse taotlus ja minnakse tagasi 'Lapsed' või 'Taotlused' lehele.
- [Kustuta] – Kustutatakse algatatud taotlus. Kustutada saab ainult esitamata taotlusi. Kui kasutaja kogemata logib välja või paneb brauseri akna kinni ja ei salvesta vahepeal andmeid, siis need kaovad ära.
8.2 Taotluste menetlemine
Kõiki esitatud taotluseid menetleb ametnik. Menetlemisel olevate taotluste kiiremaks leidmiseks kasutage taotluste tabeli filtri välja 'Staatus'. Ripploendist valige väärtuse 'Menetlemisel'.
Ametnik ei saa taotluse andmeid muuta.
Taotluse menetlemise vaates on järgmised andmed:
Lapse kaugusi koolidest. Ametnik näeb 3 kaugust: meetrites, minutites ja koefitsiendiga läbi korrutatud. Ametnik näeb ka alati vabade kohtade arvu (ka soovitud kooli juures).
Wiki märgendikeel |
---|
!worddavfad00d79d4d620b26d1b721511b0f8c8.png|height=61,width=530!
|
"Andmete kontroll" plokis saab teha Rahvastikuregistri päringuid. Iga nupule [Küsi andmed] klõpsamisega ilmub uus plokk "Andmete kontroll". Lisaks saab valida kooli ja lisada märkuse. Taotluse kinnitamisel ja tagasilükkamisel salvestatakse andmete kontrolli plokis sisestatud andmed. Andmed on nähtavad ametnikule, teistele mitte.
Kui taotluses on põhjuseks märgitud õe/venna olemasolu, siis taotluse avamise hetkel on tehtud automaatne kontroll, kas märgitud õde/vend on taotluse esitanud lapsevanema laps. Ametnikule antakse vastatav info taotluse plokis 'Menetlejale':
- Kui sisestatud isikukoodi omanik ei ole õde/vend, siis tuleb teade 'Ei ole selle vanema laps: nimi';
- Kui sisestatud isikukoodi omanik on õde/vend, siis tuleb ka tema nimi.
Taotlusele vastamiseks on kolm võimalust:
[Kinnita taotlus] – Taotlus on rahuldatud ning lapsele määratakse soovitud kool. Kui taotluses soovitud kooli vabade kohtade arv on null, siis taotluse kinnitamise hetkel ametnikule antakse ette hoiatus, aga taotluse kinnitamine on ikka lubatud.
[Lükka tagasi] – Taotlus lükatakse tagasi, kui seda ei saa rahuldada. Tagasilükkamise põhjendus on kohustuslik ja seda näeb lapsevanem.
[Lükka tagasi*] – Antud staatusega taotlusi saab hiljem kinnitada, kui koolis vabaneb koht. Kui koht vabaneb, siis järgmise sammu teeb kool: võtab last lihtustatud vormi kaudu. Kui taotluse staatus on tagasilükatud*, siis on lubatud sama lapse kohta uue taotluse algatamine.
Sisukord |
---|
Taotluse esitamine: laps on KOV ja tal on piirkond, kus on üks kindel kool
- Kohaliku omavalitsuse sissekirjutusega lapse kohta tehakse vastuvõtutaotlus, on tal valikus oma piirkonna koolid
- Taotlus läheb menetlemiseks otse kooli.
- Kool võib taotluse kinnitada, määrates lapsele klassi ja paralleeli
- Kool võib taotluse tagasi lükata - sel juhul läheb see menetlemiseks ametnikule.
Erandjuht: kui lapsele on eelnevalt määratud elukohajärgne kool, siis kool taotlust tagasi lükata ei saa.
Taotluse esitamine: laps on KOV ja tal on piirkond, kus ei ole üks kindel kool
- Kui lapse piirkonnas on määratud, et menetleb ametnik, liigub taotlus ametniku kätte üle vaatamiseks
- Ametnik võib taotlusel määrata teise elukohajärgse kooli või saata taotluse edasi koolile menetlemiseks
- Kui ametnik määrab taotlusel teise elukohajärgse kooli, siis vanem saab teate:
Teie taotlus on läbi vaadatud ja sisuks "Teie taotlusele Põhikooli vastuvõtu taotlus (esitatud 07.03.2019) on määratud teine elukohajärgne kool. "
- Nüüd peab vanem esitama uue taotluse määratud elukohajärgsesse kooli. Lisatud failid jäävad alles ja saab lisada uuele taotlusele. Vana taotlus on olekus Menetletud.
- Uus taotlus (nüüd elukohajärgsesse kooli) läheb menetlemiseks otse koolile ning kool ei saa sellest ka keelduda.
Taotluse esitamine: laps ei ole KOV või lapsel puudub piirkond
- Taotluse võib esitada vabalt valitud kooli
- Taotlust menetleb alati ametnik
- Ametnik võib keelduda ehk taotluse tagasi lükata. Sel juhul lapsevanem saab teate (Arno automaatne teade: Teie vastuvõtutaotlus on tagasi lükatud ja sisuks "Teie taotlus Põhikooli vastuvõtu taotlus (esitatud 07.03.2019) on ametniku poolt läbi vaadatud.")
- Ametnik võib määrata erineva kooli. Sel juhul läheb Arno automaatne teade: Teie taotlus on läbi vaadatud ja sisuks "Teie taotlusele Põhikooli vastuvõtu taotlus (esitatud 07.03.2019) on määratud teine elukohajärgne kool. "
- Ametnik võib jätta kooli samaks ning saata taotluse edasi koolile. Sel juhul otsustab edasi kool ja saab lapse kinnitada klassi ja paralleeli.
Kui ametnik on määranud taotlusele mõne teise kooli, peab vanem tegema uue taotluse talle määratud kooli. Kui vanemale pakutud kool ei sobi, võib ta taotlusele märkida, et jään praegusesse kooli ja tühistan taotluse. See olukord võib olla 2. - 9. klassi taotlustel.
Tegevused taotlusega (ametnik):
- Keeldu - taotlus on tagasi lükatud ning vanem saab kirja: Arno automaatne teade: Teie vastuvõtutaotlus on tagasi lükatud ja sisuks "Teie taotlus Põhikooli vastuvõtu taotlus (esitatud 07.03.2019) on ametniku poolt läbi vaadatud."
- Määra elukohajärgne kool - taotlus menetletakse ning lapsele määratakse kool. Siis ei saa enam kool lapse vastuvõtmisest keelduda.
- Taasta esialgne - taotlus suunatakse koolile ilma, et ametnik midagi määraks või muudaks
- Muuda - sisulised muudatused taotlusel
- Tühista taotlus
- Tühista ja tee uus
Tegevused taotlusega (lapsevanem)
- Vanem võib taotluse tühistada
- Vanem võib muuta olemasolevat taotlust
- Vanem võib tühistada ja teha uue samade lisaandmetega