...
Läve lõpp - Arvutatakse automaatselt läve alguse põhjal. (Kokku peavad alguse ja lõpp-protsent andma tulemuseks 100%). Nt. Kui läve alguse protsent on 75% , siis lõpp on 25%. Määrab ära, mitu protsent kõige kaugematest õpilastest ületäituvuse korral kooli alles jäetakse.
Läve protsendi eesmärk on teha järgmist:
Näitena:
oletame, et meil on kooli A paigutatud 10 last, aga kooli kohti on ainult 5:
lapsed on järjestatud kauguse alusel:
laps1
laps2
laps3
...
laps10
Läve protsendid 40% ja 60% ütlevad nüüd seda, et nendest 5-st lapsest, kes kooli jäävad tuleb võtta 40% järjekorra algusest (kõige lähemad lapsed) ja 60% järjekorra lõpust (kõige kaugemad lapsed), ehk siis 2 last algusest ja 3 last lõpust, ehk siis kooli A jäävad:
laps1
laps2
laps8
laps9
laps10
teised paigutatakse ümber
7.1.2 Automaatse paigutuse algatamine
...
Selleks, et saata teavitused, tuleb liikuda: Admin → Massteavitused → Saada EKJ Koolide teavitused
Üldine
Paigutamata laps on laps, kes on järgmisel õppeaastal koolimineja (ehk siis sobivas vanuses ja KOV sissekirjutusega) või kooliminekueast noorem laps, kes soovib kooli minna. Ehk siis laps, kellele on vaja määrata elukohajärgne kool, aga ei ole veel määratud.
Automaatselt paigutatud laps on laps, kelle paigutusalgoritm on automaatselt kuhugi ära paigutanud - aga lõplik kinnitamine on veel tegemata.
Teekonna pikkuse arvestamine: Teekonna pikkus on Google Maps järgi koolist lapse ruuduni (mitte päris täpselt lapse majani). Kõik lapsed paigutatakse 50 m x 50 m ruutudesse ja kaugus on ruudu keskpunktist.
Liikumise kiirus (teepikkus/min): 4.5km (Google järgi võetud)
Vabade kohtade arv igas koolis: Automaatselt jagatavate kohtade arvu sisestab ametnik. Sellest lahutatakse maha lapsed, kes on manuaalselt juba kooli kinnitatud.
Ületäide: Esmalt lisatakse kõik lapsed sinna kooli, mis on lapsele kõige lähem. Ületäide on kooli lisatud laste arv miinus kooli vabade kohtade arv.
Lisapaigutus: Järjestatakse koolid uuesti (lukkupandud kooli ei arvestata), võetakse uus kool, tehakse sama asi läbi, ülejäänud lapsed pannakse järgmistesse koolidesse (lukus koolidesse ei panda), seejärel pannakse see kool lukku ja protsess kordub kuni ületäitega koole enam ei leidu. Järjestatakse uuesti ületäite alusel, suurima ületäitega kool kõige ees.