...
Õppeaasta vahetus ja rühmade kopeerimine ühest õa teise:
Kui kasutusel on klassid, siis järgmises õppeaastasse kopeerimisel suureneb klassinumber automaatselt, tähis ei muutu.
1.5. Huvikooli soodustused
Huvikooli andmete vaates on kast "Soodustused", kus on välja toodud kõik hetkel kehtivad või tulevikus kehtima hakkavad soodustused. Tabelis näidatakse ka kuutasuvabastusi, mis tulenevad lepingu ajutisest peatamisest.
Soodustuse määramisel sisestatakse kas tasumisele kuuluv summa või soodustuse %. Kui määratud on %, siis soodustuse summa arvutatakse välja ning tähistatakse tabelis tärniga (*).
Tabelis saab teha soodustustest CSV eksporti, et andmeid vajadusel Excelis töödelda. Samuti on võimalik siin kasutada filtreid soodustuse liigi ja kehvituse kohta.
...
Soodustuse määramine käib kas lapse andmete vaatest tabelist "Lapse soodustused" või rühma nimekirjast nupuga [Lisa soodustus]. Mõlemal juhul tuleb avanevas aknakeses määrata soodustuse tüüp ja suurus ning kehtivuse algus ja lõpp. Lapse andmetest soodustuse lisamisel tuleb valida ka rühm.
...
NB: Soodustuse võib anda ka lapse kõigile ühe kooli rühmadele korraga. Kui kooli juures on soodustus, siis rühma juurde märgitud soodustus on sellest kõrgema prioriteediga. Ehk siis tuleks rühma juures soodustus enne lõpetada.
Kuutasuvabastust ja soodustust saab määrata kuni 3 kuud minevikku ja kuni 5 kuud tulevikku. Alguskuupäev on muudetav, kui me lisame uue vabastuse (soodustuse või kuutasuvabastuse) või muudame sellist vabastust, mille algus on tulevikus. NB: Kui soodustus või kuutasuvabastus lisada minevikku, siis peab olema VÄGA TÄHELEPANELIK, pärast salvestamist ei ole võimalik enam algkuskuupäeva muuta! Lisaks, kui vabastuse algus on minevikus, siis lõppkuupäeva valikus on olemasolev lõpp + 12 kuud. Uue vabastuse lisamisel on vaikimisi algus jooksva kuu algus ja vaikimisi lõpp jooksva kuu lõpp.
1.6. Huvikooli lepingu mallid
Huvikoolis käimise kohta sõlmitakse ka leping. Leping genereeritakse Arnos oleva malli alusel. Mallide haldamiseks on huvikooli vaates kast "Lepingu mallid", kus näidatakse juba loodud malle, saab lisada uusi ning muuta praeguseid.
...
Lepingu sisestamisel võib kasutada taotlusel või kooli ja rühma andmetes olevaid andmeid märgendite abil. Näiteks võib leping välja näha selline:
...
Lepingu korrektsuses veendumiseks tuleks enne salvestamist teha kindlasti ka PDF eelvaade.
Rae HK lepingusse on lisatud "Lapse e-kontakt": Uued märgendid huvikooli lepingul mallis: _DV_HK_KONTAKT_LAPS_EMAIL_ _DV_HK_KONTAKT_LAPS_TELEFON_ Kui lapse e-mail ja/või telefon on taotlusel täidetud, siis andmed lähevad lepingusse. Kui andmeid pole, siis lepingu väljad "Õpilase e-mail" ja "Õpilase telefon" on ikka nähtavad aga täitmata. Taotlusel need väljad ei ole kohustuslikud.Üldine: kui taotlusele on lisatud tekstilahtreid (dünaamilised lahtrid), saab neid märgendiga lepingule tuua. Näide: Kui tuleb vaja näidata lepingus ka mõned teised andmed, mis on olemas taotlusel (näiteks, oluline last puudutav info või märkus...), siis see on lihtsasti tehtav ja on tasuta. |
Kasutatav mall määratakse järgmiselt:
a) Kui omavalitsusel on üks kehtiv mall, siis kasutatakse kõigi lepingute puhul sama malli
b) Kui kooli juures on ainult üks kehtiv mall, siis kasutatakse seda malli kõigi antud kooli rühmade lepingute tegemiseks.
c) Kui kooli juures on mitu malli, siis peab määrama rühma andmete juures, millist malli kasutatakse.
...
1.7. Lisaringid taotlusel
1.7.1 Lisaringide lisamine taotlusele
Lisaringide lisamise/muutmise õigus on nii ametnikul kui ka huvikooli esindajal.
Rühma andmete muutmise vaates on uus veerg "On lisaring taotlusel":
...
NB: Lisatud huviring arvestab ka kõikide teiste rühmade piirangutega (registreerimine avatud, vanusepiirang jt).
Kui lisaringiks rühma ei tee, siis ei ole seda ka taotlusel lisaringina näha, vaid kuvatakse rühma rippmenüüs:
...
Kui linnutada rühm lisaringiks, siis tekib taotlusele lisalahter (mis on alguses peidus) taotluse avamise vaates:
...
kui nüüd valida huvikool, kus ei ole lisaringe, siis lisalahtrit ei teki:
...
kui nüüd valida huvikool, kus on lisaringid sisestatud, siis tekib lisalahter taotlusele "Lisaringid":
...
1.7.2 Kohtade jagamine + ootejärjekord
Taotluse esitamisel/staatuses "menetlemisel"/ staatuses "menetletud" lisaringide valikus kuvatakse hinda, vabu kohti (Kohti: X) ning järelejäänud vabu kohti (vabu: X). Selleks, et lisaringi valida, tuleb teha soovitud ringi järel kasti sisse linnuke, nüüd kui taotlus on esitatud ALLES siis võetakse üks koht vähemaks, ehk kehtib reegel "kes on kiirem, see saab koha".
Siin on näha, et vanem on ühe lisaringi valinud ning automaatselt on üks vaba koht lisaringil vähem:
...
Kui vanem avab taotluse ja näeb lisaringi juures märkust "Saate antud lisaringi taotluse esitada, kuid te lähete ootejärjekorda", siis see tähendab, et kõik kohad on juba välja jagatud ning praegu taotlust esitades ei ole teile koht garanteeritud. Siiski tasub end ikkagi ootejärjekorda panna, kui soov ikkagi on, sest kui keegi loobub, siis antakse koht järjekorras järgnevale (loobumisest räägime juhendis allpool).
...
Kui vanem esitab taotluse nii, et jääb ootele, siis seda kuvatakse ka vanemale, taotlusel on selleks sõna "ootel" (kui see ära kaob, siis järelikult sai vanem koha):
...
NB: Menetlemata taotlused: Kui koha saanud vanem loobub, siis automaatselt saab koha järjekorras järgmine vanem. Aga kui antud esimene vanem peaks ümber mõtlema ja uuesti ringi registreeruma, siis koha saab antud vanem tagasi, kuna süsteem vaatab kohtade jagamisel kõige varem registreerunud taotlust. Kui taotlus on menetletud ja vanem loobub siis lisaringist, siis koha saab järgmine järjekorras (olgu see siis menetlemisel või menetletud taotlus) ja vanem ei saa enam ümber otsustada. Kui on loobutud menetletud taotlusel, siis on asi lõplik.
1.7.3 Lisaringi kohast loobumine
Kui taotlus on esitatud ja vanem otsustas ümber lisaringi koha pealt, siis selleks on tal nupp [Loobu lisaringist]. Nupp [Loobu lisaringist] on nähtav taotlusel, kui taotlus on "menetlemisel", "menetletud" ning loobuda saab nii vanem, haridusasutuse esindaja või ametnik vajadusel vanema eest.
...
1.7.4 Lisaringi registreerunud laste nimekirjade vaade
Lisaringe kuvatakse rühma nimekirja vaates nagu teisi rühmi, aga vahe on siin selles, et registreerunud lapsed lisaringi rühma nimekirja automaatselt ei jõua. Kui on soov, siis need saab pärast taotluse menetlemist ise nimekirja lisada.
Lisaringi koha saanuid, ootel lapsi kuvatakse taotluste Excel ekspordi vaates.
...
Excel eksport muutub vastavalt sellele, mis muudatusi vanemad/ametnikud/ haridusasutuse esindajad teevad - kui üks vanem loobub lisaringi kohast, siis läheb ka lisaringi veerg exceli tabelis tühjaks. Kui vanem on registreerunud aga on ootel, siis seda kuvatakse ka tabelis (kes on ootel ja kuhu ringi ta ootele on jäänud). Lisaks kui vanem on saanud koha, siis seda kuvatakse ka lisaringi veerus.
1.8. Piirkondade loomine
Rühma teeninduspiirkonna lisamiseks peab ametnik klõpsama peamenüü nupul [Admin] ning valima [Teeninduspiirkonnad].
...
Avaneb teeninduspiirkonna lisamise ja muutmise vaade.
...
Klõpsates nupul [Lisa] või olemasoleva piirkonna muutmiseks vastava rea lõpus nupul [Muuda], avaneb piirkonna detailne vaade.
...
Piirkonna lisamisel on kohustuslik märkida Nimi ja Piirkonna tüüp, mis avaneb rippmenüüna. Võimalik on valida 2 piirkonna tüübi vahel: Lasteaia piirkond ja Huviringi piirkond. Lisaks on võimalik märkida asukohtades EHAK koodid ja -nimed. Peale piirkonna lisamist või muutmist peab selle salvestama, klõpsates vastavale nupule. Kui piirkonnad on lisatud, siis on võimalik neid valida huvikooli rühmade juures.
2. Lapse vastuvõtmine huvikooli
...