...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Sisukord | ||
---|---|---|
|
1. Kuidas ma saan teha 1.klassi astumise taotlust?
Selleks tuleb logida Arnosse turvalist autentimisviisi pidi (ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-IDga). Sisselogimisel tehakse päring rahvastikuregistrisse ning küsitakse sisse loginud isikuga seotud lapsed.
Kohe avalehel "Minu lapsed" tabelis kuvatakse rahvastikuregistri päringu tulemusel seotud lapsed Arnos. (Pilt 1)
(Pilt 1)
...
Olenevalt valla/linna protsessidest on 1.klassi taotluste tegemine natuke erinev.
1
...
. Variant "Nähtav on nii Koolimineku taotluse kui ka Põhikooli vastuvõtu taotluse nupp"
1.1. Sellisel juhul tuleb alustada kindlasti "Koolimineku taotlusest". Selleks vajutada antud nupule ning teile avaneb koolimineku taotlus. Koolimineku taotlusel täita kõik vajalikud väljad, märkida endale meelepärane kool ning esitada taotlus. Nüüd tuleb linna/valla ametnikul taotlus menetleda.
1.2. Vanem on teinud koolimineku taotluse ning linn/vald on määranud elukohajärgseks kooliks sama/või vanema soovist erineva taotluse → vanem näeb määratud kooli staatuses "Märkimata" ning nüüd tuleb teha ka "Põhikooli vastuvõtu taotlus" määratud kooli.
2
...
. Variant "Nähtav on vaid Põhikooli vastuvõtu taotluse nupp"
...
2.1. Sellisel juhul tuleb vajutada nupule [Põhikooli vastuvõtu taotlus]. Taotlusel täita kõik vajalikud väljad, märkida endale meelepärane kool ning esitada taotlus. Taotlus jõuab otse antud kooli esindajani, kelle kooli taotlusele olete märkinud. Antud kool menetleb taotluse.
2.2. Põhikooli vastuvõtu taotlusel valitakse 1.klass ning see läheb menetlemisele linnale/vallale. Kõik toimib samamoodi, erisus on vaid selles, et linn/vald määrab elukohajärgse kooli ja kui see on sama, mis vanem taotlusele märkis, siis läheb see taotlus otse edasi elukohajärgse kooli esindaja kinnitamisele. Kui kool on lapse kinnitanud, siis vanem näeb ka seda oma avalehel konkreetse lapse all. (Pilt 3)
2.3. Põhikooli vastuvõtu taotlusel valitakse 1.klass ning see läheb menetlemisele linnale/vallale. Kõik toimib samamoodi, erisus on vaid selles, et kui linn/vald määrab vanema soovist erineva elukohajärgse kooli, siis tuleb vanemal ka oma sõna veelkord öelda → kas kinnitada/ümberlükkamise taotlus teha (kui selline nupp on nähtav). (Pilt 2)
2.3.1 Vanem nõustub ja kinnitab: Kui vanem on nõus sellega, mis linn/vald määras, siis tuleb avalehel lapse juurest vajutada nuppu "[Kinnita koolikoht"], mis viib otse "Põhikooli vastuvõtu taotluse" vormile, kus on soovitud kooli valikuks see kool, mis linn/vald on määranud, rippmenüüd teiste koolidega ei avane. Täita taotlus ning esitada. Nüüd jõuab taotlus määratud elukohajärgse kooli esindajani ning kooli esindaja kinnitab taotluse.
Kooli esindaja kinnitab taotluse ja nüüd on laps kooli kinnitatud. (Pilt 3)
2.3.2 Vanem ei nõustu määratud elukohajärgse kooliga: Kui konkreetse lapse juures on nähtav taotluse nupp "[Lapse ümbertõstmine"], siis vajutada vastavale nupule. Antud taotlus annab võimaluse vanemal anda märku sellest, et ta soovis siiski mujale kooli kohta, kui see mis linna/valla poolt pakuti. NB: kui antud taotlus esitada, siis see siiski ei garanteeri endale meelepärase koolikoha saamist. Linn/vald võib ümbertõstmise taotluse tagasi lükata ning siis tuleb ikkagi vajutada nuppu "[Kinnita koolikoht"].
(Pilt 2)
(Pilt 3)
...
2. Kuidas ma näen missugune kool on minu lapsele määratud?
Taotluse esitamisel määratakse linna/valla poolt elukohajärgne kool, mida näeb pärast määramist kohe avalehel konkreetse lapse juurest.
...
3. Kas ma leian selle kooli kohta infot ARNOS (mitu 1 klassi võetakse, kui mitu kohta on klassis jne.)
Kui ametnik on Arnos avalikustanud 1.klassi vabad kohad, siis see on nähtav ka Arno keskkonnas. Antud infot näeb nii anonüümse kasutajana (ei ole Arnosse sisse logitud), kui ka sisse logituna peamenüüst "[Koolid" ] nupu alt (Pilt 4). Vajutades nupule "[Koolid" ] avaneb teie linnas/vallas olevad koolid ning kõik nad on lingitavad, kui vajutada konkreetse kooli nimele, siis jõuate kooli infoni, kus on kast jaotis "Vabad kohad" (Pilt 5). Tabelis olev esimene number näitab täidetud kohti ja teine number vabasid kohti.
(Pilt 4)
...
4. Mida ma pean tegema kui soovin oma lapse panna määratud kooli?
1) . Variant: Vanem on teinud koolimineku taotluse ning linn/vald on määranud elukohajärgseks kooliks sama/või vanema soovist erineva kooli.
Sel juhul näeb vanem pealehel või vaates "Minu lapsed" lapse juures määratud kooli staatuses "Märkimata" ning nüüd tuleb teha ka "Põhikooli vastuvõtu taotlus" määratud kooli.
2) . Variant: Vanem on teinud põhikooli taotluse:
Kui linn/vald on lapsele määranud elukohajärgse kooli, mis on sama, mis vanem taotlusele märkis. Siis läheb see taotlus otse edasi elukohajärgse kooli esindaja kinnitamisele. Kui kool on lapse kinnitanud, siis vanem näeb ka seda oma avalehel konkreetse lapse all.
Kui linn/vald on lapsele määranud vanema soovist erineva elukohajärgse kooli, siis peab vanem selle kinnitama. Selleks tuleb avalehel lapse juurest vajutada nuppu "Kinnita koolikoht", mis viib otse "Põhikooli vastuvõtu taotluse" vormile, kus on soovitud kooli valikuks see kool, mis linn/vald on määranud, rippmenüüd teiste koolidega ei avane. Täita taotlus ning esitada. Nüüd jõuab taotlus määratud elukohajärgse kooli esindajani ning kooli esindaja kinnitab taotluse.
5. Mida ma pean tegema kui ma ei soovi oma last panna määratud kooli?
Juhul kui lapsele on tehtud põhikooli taotlus: Kui konkreetse lapse juures on nähtav taotluse nupp "[Lapse ümbertõstmine"], siis vajutada vastavale nupule.
Antud taotlus annab võimaluse vanemal anda märku sellest, et ta soovis siiski kolikohta mujale kooli, kui see mis linna/valla poolt pakuti. NB: kui antud taotlus esitada, siis see ei garanteeri endale meelepärase koolikoha saamist. Linn/vald võib ümbertõstmise taotluse tagasi lükata ning siis tuleb ikkagi vajutada nuppu "[Kinnita koolikoht"].
6. Kuidas ma näen, et minu laps on kooli nimekirja kinnitatud/missugusesse klassi paigutatud?
Avalehel jaotises "Minu lapsed" on märgitud lapse staatus.
...
Klõpsates nupule [Lapse info] avaneb lapse andmete vaade. Selles vaates on jaotises "Lapse haridusasutused" nähtaval, millisesse kooli ning klassi laps paigutati ja samuti lapse staatus.
...
7. Kuidas ma saan vajadusel kooli vahetada?
Kui vanem ei nõustu määratud elukohajärgse kooliga: Kui konkreetse lapse juures on nähtav taotluse nupp "Lapse ümbertõstmine", siis vajutada vastavale nupule. Antud taotlus annab võimaluse vanemal anda märku sellest, et ta soovis siiski mujale kooli kohta, kui see mis linna/valla poolt pakuti.
...
Kui laps on ühte kooli kinnitatud ja soovitakse kooli vahetada: Siis tuleb esitada "Põhikooli vastuvõtu taotlus". Taotlus jõuab otse soovitud kooli esindajani.
8. Kui kool menetleb taotluse uues õppeaastas ja kinnitab lapse klassi ning valib talle paralleeli→ Millal hakkab vanem nägema parallelklassi tähist?
Vanemad ei näe paralleeli tähist enne kui uus õppeaasta on alanud, ehk siis paralleeli hakkavad nägema 01.09 kuupäeva kättejõudmisel.