Versioonide võrdlemine

Selgitus

  • See rida lisati.
  • See rida eemaldati.
  • Vorminduse muutmine.

...

Kohamäärade arvutamise loogika.

See jutt on võetud siit: See on sarnane suure faili tabeliga, aga ei ole päris sama. Kas jätame?
ARN-14443

  1. Kui lapsel on aktiivne koht munitsipaallasteaias (MLA) /munitsipaallastehoius (MLH-s) (edaspidi MLA aga mõeldud on nii MLA kui ka MLH) lõppenud ja on kehtiv kohamäär, siis tegevusi tehakse AINULT siis kui aasta on vahetunud. Kui tegemist on manuaalse määraga, siis läheb külge märge "vajab manuaalset kontrolli". Juhul kui vajutati ühe lapse juures reanuppu [Arvuta], siis lõpetatakse 31. detsembri seisuga ka manuaalne määr.

  2. Edaspidi on kõik tegevused sellised, kus leidub kindlasti aktiivne koht MLAs.

    1. kui leidub kehtiv kohamäär ja toimus aasta vahetus - kui kohamäär on manuaalne, siis läheb külge kirje, et vajab manuaalset kontrolli. Juhul kui vajutati ühe lapse juures reanuppu [Arvuta] või oli tegemist automaatse määraga, siis lõpetatakse 31. detsembri seisuga kohamäär ja arvutatakse uus.

    2. Kui leidub kehtiv kohamäär ja asutus muutus (arvesse läheb ainult MLA) - kui on manuaalne määr, siis läheb külge märge, et vajab manuaalset kontrolli. Juhul kui vajutati ühe lapse juures reanuppu [Arvuta], siis lõpetatakse määr ära eilse seisuga ja arvutatakse uus määr. Ülejäänud juhtudel lisatakse uus kohamäär, kusjuures kopeeritakse vana määr mitte ei arvutata uut määra ja kehtiv määr lõpetatakse ära üks päev enne uue algusega. Lisaks pannakse uuele määrale ka lõpukuupäev kui leidub tulevikus kohamäär. Harku näitel saab see määr olla vaid manuaalne, ja isegi kui on mitu manuaalset määra tulevikus, siis lõpukuupäev on varaseima manuaalse määra algusest lahutatud üks päev.

    3. Kui kehtiv kohamäär on manuaalne ja minevikus pole arvutatud (käesoleval aastal) automaatset määra - siis läheb kirja märge, et vajab manuaalset kontrolli. Juhul kui vajutati ühe lapse juures reanuppu [Arvuta], siis lõpetatakse manuaalne kohamäär eilse seisuga ja arvutatakse uus määr.

    4. Juhul kui ei vajutatud ühe lapse juures reanuppu [Arvuta] ja perre on sündinud lapsi juurde peale viimast automaatse kohamäära arvutamist, siis arvutatakse uus määr.

    5. Juhul kui eelnevad tingimused ei olnud täidetud ja vajutati ühe lapse juures reanuppu [Arvuta], arvutatakse uus määr, mida võrreldakse eelmise määraga. Kui määr muutub, siis lõpetatakse vana määr eilse kuupäevaga ja lisatakse uus, koos sobiva lõpukuupäevaga kui leidub tulevane manuaalne kohamäär analoogiliselt nagu punktis 2.ab.

  3. Juhul kui puudub kehtiv kohamäär, arvutatakse uus.

  4. Uue arvutamise loogika:

    1. Kõige pealt leitakse minevikus kehtinud manuaalne määr ja võetakse selle lõpp kuupäev. Juhul kui lõpp on olemas (st leidub üldse selline kohamäär), siis lisatakse lõpule 1 päev juurde - see mõjutab hiljem uue algust. Juhul kui ei leidunud sellist kohamäära ja see on null ja pärast uue alguse leidmisel see on tühine lõpp (selgitus tuleb hiljem).

    2. Kui leidub minevikus (sel aastal) arvutatud automaatne määr ja juhul kui ei vajutatud ühe lapse juures reanuppu [Arvuta] ega sündinud lapsi perre juurde, siis uus algus leitakse nii:
      suurim kuupäev järgmistest: aasta algus, MLAs kohaalgus, manuaalse määra lõpp + 1 päev (kui see on null, siis see on automaatselt kõige väiksem tulemus ja see ei sega ega huvita), minevikus automaatse kohamäära lõpp + 1 päev.
      Juhul kui leidub tulevikus manuaalne kohamäär, siis tuleb ka kohe lisatavale uuele määrale külge ka lõpp analoogiliselt nagu punktis 2.ab. selgitatud. Kohamäära sellisel juhul tegelt ei arvutata vaid kopeeritakse.

...