Juhend ametnikule lasteaedade moodulis.
Ettevalmistused masskomplekteerimiseks
- Samm: Rühmad on uude õppeaastasse kopeeritud (vajadusel on loodud uued rühmad) ja sisestatud kõik vabad kohad;
Samm: Uuendatud on kõik õde-vend seosed (Admin → Õde-vend seosed → Uuenda kõik seosed (algav õppeaasta) juhul, kui kohtade jagamisel võetakse arvesse õe-venna lasteaeda. Õdede-vendade infot saab vaadata Taotlused > [Lasteaia taotlused] > CSV väljavõttes;
Õe-venna seoseid peab ametnik uuendama enne masskomplekteerimise alustamist! Kui te jätate selle sammu vahele või uuendate pärast masskomplekteerimist, siis õe-venna infot ei võeta arvesse, kuna õe-venna seoste uuendamine jääb pooleli ning ei jõua uuendusega lõppu.
- Samm: Masskomplekteerimise sissekirjutuse piirang (üldine): laps + 1 V on KOV hetkeseisuga. Kui on oluline nt sissekirjutus kindlal kuupäeval, siis eraldi kontrollitakse lapse või vanemate aadressid;
- Samm: Eelseadistatud kohtade jagamise reeglid (kas kohti saavad mitte-KOV lapsed, kas arvestatakse õdede-vendadega) ← seadistatakse Pikseli poolt;
- Samm: Määratud, mis koha kasutamise kuupäevaga taotlused võetakse arvesse masskomplekteerimisel (Admin → Süsteemi seadistused → ARNO_LASTEAEDADE_MK_KOHAALGUSE_PIIRANG_JARGMINE_OA juhised allpool).
Seadistused
1) Kui kasutusel on vanusevahemikud, siis saab valida kahe seadistuse vahel. Kohtade jagamine vanemad lapsed enne või taotluste saabumise järjekorras (lasteaedade_mk_vanemad_enne → kui seadistus on 0, siis jagatakse kohti taotluste saabumise järjekorras). Kui valitud on vanemad lapsed enne, siis see tähendab, et alustatakse kõige vanematest lastest, leitakse neile kohad ja alles siis liigutakse järgmise vanusegrupi juurde. Vanusegrupi sees on lapsed taotluste esitamise järjekorras. Kohtade pakkumisel 5-aastastele on juba kõik 6- ja 7-aastased ära paigutatud, kui leidus vanusele sobivaid kohti.
2) Kas masskomplekteerimisel on 1 või 2 etappi? (lasteaedade_mk_yksetapp) Kaheetapiline komplekteerimine töötab järgmiselt:
I etapp:
Tehakse LA pakkumised piirkonnasiseselt või kui piirkonnad puuduvad, siis kõigile KOVi lastele
Vahepaus:
Lapsevanemad kinnitavad ja loobuvad pakkumistest, lasteaiad kinnitavad lapsi või märgivad ebatõenäolisteks
II etapp:
eeldus - üheski lasteaias pole ühtegi märkimata staatusega last
Tehakse LA pakkumised piirkonnasiseselt
Tehakse LH pakkumised piirkonnaüleselt (kui on munitsipaalhoiud)
3) Kas MK pakub kohti ka väljaspool omavalitsust elavatele lastele? (mk_mitte_kov)
4) Pakkumiste seadistused
Saab seadistada eraldi MK 1. etapi ja 2. etapi pakkumist, kuid enamasti on mõttekas need samamoodi seadistada.
4.1. Pakkumise vastuvõtmise vajadus. Variant 1: pakkumine on vaikimisi vastuvõetud ja kasutaja saab sellest loobuma; variant 2: kasutaja peab koha saamiseks pakkumise vastu võtma (andmebaasis: arno_lakoha_pakkumine_liik ja veerg vaikimisi_kinnitus = 0);
4.2. Pakkumise kehtivusaeg - kui pakkumine ei ole vaikimisi vastuvõetud, siis mitme päeva pärast pakkumine aegub jooksva pakkumise (jk_tahtaeg) ja masskomplekteerimise puhul (andmebaasis: arno_lakoha_pakkumine_liik ja veerg kehtivusaeg = );
4.3. Mis juhtub pakkumise aegumisel - kas taotlus jääb järjekorda edasi või läheb järjekorrast ära (staatusesse "Tagasilükatud")(andmebaasis: arno_lakoha_pakkumine_liik ja veerg aegumine_tyhistab = 0);
4.4. Kinnitamata koha teke - kas pakkumine tekitab lapsele ka kinnitamata staatuses koha lasteaias; seda tuleks kasutada vaid siis, kui pakkumine on vaikimisi vastuvõetud (andmebaasis: arno_lakoha_pakkumine_liik ja vajadus_olemas = );
4.5. Taotluse staatus - kas taotluse staatus jääb pakkumise tegemisel "Menetlemisel" (saab ka teisi pakkumisi) või muutub "Menetletuks" (teisi pakkumisi samal ajal ei saa); (andmebaasis: arno_lakoha_pakkumine_liik ja veerg taotlus_menetletud = 1 või 0)
4.6. Teatise loomine - kas genereerida koos pakkumisega ka PDF teatis koos vajaliku infoga (läheb ka lapsevanemale e-maili peale, kui teavituskirjad välja saadetakse).
Hoiatus!
Kombinatsioon vajadus_olemas = 1 ja vaikimis_kinnitus = 0 ei tööta ja seda mitte koos kasutada.
5) Kas masskomplekteerimisel tuleks alguskuupäeva järgi piirata, milliseid taotluseid menetlusse võetakse?
Selgitus:
Alguskuupäeva ei vaadata, kui seadetes on öeldud piirang puudub (mk_algkuup_piirang_puudub JAH).
Sel juhul võetakse menetlusse kõik taotlused, mille kohasoov on praegusel või järgmisel õppeaastal.
Alguskuupäeva vaadatakse, kui seadetes on öeldud piirang peab peal olema (mk_algkuup_piirang_puudub EI), Ehk siis masskomplekteerimisele ei tule taotlused, kus alguskuupäev on suurem kui x (näiteks kohasoov on hilisem kui 31.10). Ülejärgmisse õppeaastasse või hiljem kohta soovinud lapsed jäävad ka siin masskomplekteerimisest välja.
- Seadistus KÄESOLEVA ÕPPEAASTA KOHTA
(ARNO_LASTEAEDADE_MK_KOHAALGUSE_PIIRANG_KAESOLEV_OA)
Lasteaia jooksva õppeaasta masskomplekteerimine ja jooksev komplekteerimine võtab menetlusse taotlused, mille koha algus on kuni käesoleva kuu lõpp + X-1 kuud. Kui seadistus = 1, siis on piirkuupäev käesoleva kuu viimane päev. Seadistuse väärtus on täisarv - kuude arv (1 ... n).
NB! Väärtus ei tohi olla tühi, 0 ega negatiivne - see teeb süsteemi katki. Kui ei soovita kasutada, võib panna nt 9 (sisuliselt siis ei piirata taotluseid).
Näide1:
- Käesolev kuupäev on 29.03.2023
- Seadistuse ARNO_LASTEAEDADE_MK_KOHAALGUSE_PIIRANG_KAESOLEV_OA väärtus on 1.
=> Võetakse taotlusi alguskuupäevaga kuni 31.03.2023.
Näide2:
- Käesolev kuupäev on 29.03.2023
- Seadistuse ARNO_LASTEAEDADE_MK_KOHAALGUSE_PIIRANG_KAESOLEV_OA vaikeväärtus on 7.
=> Võetakse taotlusi alguskuupäevaga kuni 30.09.2023.
- Seadistus JÄRGMISE ÕPPEAASTA KOHTA
(ARNO_LASTEAEDADE_MK_KOHAALGUSE_PIIRANG_JARGMINE_OA)
Lasteaia järgmise õppeaasta masskomplekteerimine ja jooksev komplekteerimine võtab menetlusse taotlused, mille koha algus on järgmise õppeaasta algus + X kuud. Kui seadistus = 1, siis on piirkuupäevaks 30. september. Seadistuse väärtus on täisarv - kuude arv (1 ... n).
NB! Väärtus ei tohi olla 0 või negatiivne - see teeb süsteemi katki.
Näide3:
- Järgmine õppeaasta on 2022/23
- Seadistuse ARNO_LASTEAEDADE_MK_KOHAALGUSE_PIIRANG_JARGMINE_OA väärtus on 1.
=> Võetakse taotlusi alguskuupäevaga kuni 30.09.2023.
Näide4:
- Järgmine õppeaasta on 2022/23
- Seadistuse ARNO_LASTEAEDADE_MK_KOHAALGUSE_PIIRANG_JARGMINE_OA vaikeväärtus on 2.
=> Võetakse taotlusi alguskuupäevaga kuni 31.10.2023.
6) Kohapakkumise minimaalne alguskuupäev (ARNO_LASTEAEDADE_MK_KOHAPAKKUMISE_MIN_ALGUSKP)
Kui lasteaia taotlusel on koha alguse kuupäev varasem kui seadistatud kuupäev, siis MK koha pakkumisele tuleb alguse kuupäevaks see kuupäev, mis on seadistatud.
Kui taotlusel on koha alguse kuupäev hilisem kui seadistatud kuupäev, siis MK koha pakkumisele tulebki taotluse juures soovitud alguse kuupäev.
Märkus
Kui kuupäev pole seadistatud ja taotlusel olev alustamise kuupäev on minevikus, siis masskomplekteerimise käigus koha pakkumine tuleb taotlusel märgitud kuupäevaga ehk mineviku alustamisega. Vanem võib ka selle pakkumise vastu võtma, aga LA esindaja lapse kinnitamisel oma lasteaeda peab alustamise kuupäeva kindlasti muutma õigeks.
Kui koha pakkumisest (koha vastu võtmisest) sõltub ka koduse lapse toetuse saamine (nt Viimsis), siis nii kaua, kui laps on LA kinnitamata staatuses ja vale alustamisega (minevikus), ei lase koduse lapse toetuse reeglitest läbi ja laps toetust ei saa.
NB! Seadistusel ei ole vaikeväärtust. Kui on soov seda kasutada, tuleb sinna midagi märkida.
seadistuse koht: Admin peamenüü - > "Seadistused" : ARNO_LASTEAEDADE_MK_KOHAPAKKUMISE_MIN_ALGUSKP
[Muuda] nupuga saame määrata kuupäeva formaadis KK-PP:
Aasta arvutatakse automaatselt, see on masskomplekteerimise õppeaasta 1. aasta.
7) Kui soovitud lasteaias pole kohta, siis kuhu pakkuda?
a) Admin → Lähimad lasteaiad saab ametnik määrata igale asutusele lähimaid, mida pakutakse vanemale MK ajal siis, kui tema eelistatud lasteaias on kohad otsa saanud. Kui siin lähimaid pole märgitud, siis pakutakse vanemale koht juhuslikult leitud lasteaiast, kus on veel tema vanusele kohti. Lähedus ei tähenda alati tingimata kaugust kilomeetrites - see võib tähendada ka mingis muus mõttes sarnasust (nt on sama asutuse filiaal, sama õppekeel, samad õppepõhimõtted vms). Kui üheski defineeritud lähimas lasteaias pole kohta, siis läheb ikkagi pakkumine juhuslikku lasteaeda (va siis, kui on defineeritud ka (b) variant).
b) Kui vanem ise pole sinna asutusse soovinud, siis sinna kohta ei paku (mk_lahim_la_ei_paku = tühi väli, kui ei soovi). See on lahenduseks olukorras, kus valla või linna mõni lasteaed asub keskusest väga kaugel ja sinna pakkumist saades ollakse pigem pahased. Sel juhul on võimalik kasutada allolevat seadistust, mis pakub kaugelasuvasse lasteaeda koha vaid juhul, kui see on taotlusel üks eelistustest. Kui see on ainus lasteaed, kus on veel vaba kohta ning vanem pole seda ise taotlusele märkinud, siis see taotlus jääb kohapakkumisest ilma.
8) Kas masskomplekteerimisele tulevad vaid need taotlused, kus lapse vanus 30. sep seisuga vastab taotluse juures olevale vanusepiirangule (tavaliselt on taotlusel piirang, et laps peab koha alustamiseks olema vähemalt 18 kuu vanune).
(mk_min_vanus_kontroll_sept)
// Masskomplekteerimisel min vanuse kontroll on 30 sept seisuga
9) Kas masskomplekteerimisel arvestame ka õde-vendadega? (lasteaed_paigutus_ode_vend)
10) Kas masskomplekteerimisel peab arvestama ka kaugustega? (ARNO_SYS_KAUGUS_ARVUTUS)
Kohtade automaatsel jagamisel kehtivad põhimõtted
Kohti jagatakse kõigile vanustele korraga (erinevus on selles, kas seadistatud "vanemad lapsed eespool" (algul jagatakse kohti vanematele lastele) või mitte) ja eelseadistatud reeglite alusel - taotluste vaates olevad filtrid on vaid taotluste vaatamiseks ning ei mõjuta masskomplekteerimise tulemusi;
lasteaedade_mk_vanemad_enne 1/0
1 = jah
0 = ei
- Kui kasutusel on piirkonnad, siis kohti pakutakse reeglina piirkonnasiseselt. Kui lapse eelistused on kõik väljaspool tema piirkonda, siis talle tehakse pakkumine oma piirkonna lasteaeda, kus on kohti;
- Kui oma piirkonnas enam kohti ei ole, siis automaatselt lapsele teisse piirkonda kohta ei pakuta;
- Kui lapse 1. eelistus on väljaspool piirkonda, aga seal on tema õde/vend, siis ta saab sinna pakkumise, kui seal on kohti;
Kui õe-venna lasteaed ei ole lapsevanema 1. eelistus, siis arvestatakse võimaluse korral ikkagi 1. eelistusega, mitte õe-venna kokku paigutamisega;
Infoks
Taotlused > [Lasteaia taotlused] > CSV väljavõttes kuvatakse käivate ja tulevikus alustavate õdede-vendade info (nimi, isikukood, asutus ja lõpetamise aasta).
- Kui lapsel on kinnitatud koht olemas, siis tehakse talle pakkumine kuhugi mujale (eeldatakse, et ta tahab lasteaeda vahetada;
- Kui kohapakkumise saamisel on põhjuseks õe-venna koht samas lasteaias, siis selle tõttu ei jäänud järjekorras eespool olev laps kohapakkumisest ilma: talle pakutakse kohta teise lasteaeda (teine või kolmas eelistus);
Kui kasutusel on rühmas vanusevahemikud, siis lapsele leitakse sobiv rühm järgmiselt:
la_vabadkohad_vahemik jah/ei Sobiva rühma vanusevahemiku eelis jrk 1-aastased 2-aastased 3-aastased 4-aastased 5-aastased 6-aastased 7-aastased 1 1-1 2-2 3-3 4-4 5-5 6-6 7-7 2 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-7 6-7 3 1-3 2-4 3-5 4-6 5-7 5-6 5-7 4 1-4 2-5 3-6 4-7 4-5 5-7 4-7 5 1-5 2-6 3-7 3-4 4-6 4-6 3-7 6 1-6 2-7 2-3 3-5 4-7 4-7 2-7 7 1-7 1-2 2-4 3-6 3-5 3-6 1-7 8 1-3 2-5 3-7 3-6 3-7 9 1-4 2-6 2-4 3-7 2-6 10 1-5 2-7 2-5 2-5 2-7 11 1-6 1-3 2-6 2-6 1-6 12 1-7 1-4 2-7 2-7 1-7 13 1-5 1-4 1-5 14 1-6 1-5 1-6 15 1-7 1-6 1-7 16 1-7 Tabel "Vanusevahemiku järjekord vastavalt lapse vanusele"
Millist rühma eelistab MK, kui on mitu vaba kohta?
Näide: järjekorras on 5-aastane laps. Algul leitakse rühma vanusevahemikuga 5-5. Kui seal kohti pole, siis vaadatakse järgmist rühma vanusevahemikuga 5-6. Kui ka seal kohti pole, siis otsitakse rühma vanusevahemikuga 5-7. Kui seal leidub vaba koht, siis pakutakse sinna. Kui mitte, siis otsitakse edasi (vaata järjekorda tabelis "Vanusevahemiku järjekord vastavalt lapse vanusele").
- Masskomplekteerimise II etapi puhul vaadatakse õde-vend eelistust vaid siis, kui lapsevanem on loobunud I etapi pakutud kohast ja märkinud põhjuseks, et ta soovib lapsele kohta õe/vennaga samas lasteaias;
- Masskomplekteerimise II etapp on vabatahtlik - selle võib teha hiljem, kui on näha, et palju kohti jäi veel üle ja paljudest kohtadest loobuti.
Tähtis
Kui parajasti on tööjärg Masskomplekteerimise I või II etapp alanud, siis ...
asutuste esindajad ei saa:
- muuta rühmade andmeid
- muuta/ lükata tagasi taotlusi
- teha jooksvat komplekteerimist
lastevanemad ei saa:
- muuta/ tühistada taotlusi
Ei takista uue taotluse esitamist. Taotlus läheb järjekorra lõppu.
Taotlused
Sisenedes ARNOsse, valida ülevalt paremalt nurgast õppeaasta, mil soovitakse komplekteerimist teha. Seejärel näeb avalahelt, milline on tööjärg sel õppeaastal lasteaedade osas ning kui palju lasteaiakoha taotluseid menetlemisel on. Jälgida, et kastis "Minu kontaktandmed" oleks Vaade: Lasteaiad - vajadusel muuta.
Pilt 1. Ametniku avalehe vaade lasteaedade osas.
Vajutades tabelis: "Vaja menetleda" -> Lasteaiakoha taotlus: tulevad ette kõik lasteaia taotlused. Filtrite abil on võimalik väga täpselt määrata, milliseid taotluseid näidatakse.
Pilt 2. Lasteaiataotluste filtreerimise võimalused. Nupuga Järjekorra menetlemine, saab liikuda masskomplekteerimise vaatesse.
Nupuga [Järjekorra menetlemine] saab vaadata algaval õppeaastal kohta soovivate laste järjekorda detailsemalt. Siin on koos need lapsed, kes soovivad kohta algaval õppeaastal ning need, kes soovisid juba varem, kuid ei saanud kohta. Samas vaates näidatakse ka masskomplekteerimise tulemusi, kui see on juba tehtud.
Ametnik teeb masskomplekteerimist
1) Masskomplekteerimise alustamiseks tuleb minna menüüvalikusse "Taotlused", valida Lasteaiataotlused ning seejärel vajutada nupule [Järjekorra menetlemine], nagu näidatud eelmisel pildil. Avanenud vaates tuleb vajutada nupule [Märgi I etapp alanuks].
Pilt 3. Masskomplekteerimise vaade. Kohtade jagamise alustamiseks tuleb vajutada nupule [Märgi I etapp alanuks].
ALTERNATIIVNE VÕIMALUS masskomplekteerimise etapi algatamiseks on läbi "Admin" peamenüüs -> Õppeaastad, valides õppeaasta vastas nupu: [Muuda]:
Pilt 4. Vaade Admin → Õppeaastad, kus on võimalik käsitsi muuta praegust tööjärge. Siin kasutatud näite puhul õppeaastat 2018/19.
Õppeaasta muutmisel on vaja lahtris: "Lasteaia tööjärg" valida: "masskomplekteerimise I etapp alanud":
Pilt 5. Valitud õppeaastal lasteaia tööjärje muutmine.
2) Kui masskomplekteerimise I etapp on alanud, on avalehel tabelis "Tööjärg" nupp "Masskomplekteerimine", kuhu vajutades saab alustada järgmise sammuga:
Pilt 6. Kiirvalik Masskomplekteerimise vaatesse ametniku avalehelt.
3) Avanevas aknas, tuleb masskomplekteerimise alustamiseks vajutada nuppu: [Alusta masskomplekteerimist]:
NB! Masskomplekteerimist on võimalik teha ainult teatud reegli(te)le vastavatele lastele. Selleks tuleb enne nupule [Alusta masskomplekteerimist] valida filtrist vastav reegel. Sel juhul tehakse masskomplekteerimine ainult lastele, kes sellele reeglile vastavad. Reeglid on KOV-i põhised.
Kui soovitakse masskomplekteerimist kõigile lastele teha, siis reeglit pole vaja valida.
Pilt 6. Kohtade jagamise alustamiseks tuleb vajutada nupule "Alusta masskomplekteerimist". See toiming võtab aega ning samal ajal võib lehte uuendada, et tulemusi näha.
4) Seejärel arvutatakse sisestatud reeglite alusel lastele lasteaiakohad. Pärast programmi töö lõppu saab vaadata tulemusi nupuga: [Vaata tulemusi]:
Pilt 7. Tulemuste nägemiseks tuleb vajutada nupule "Vaata tulemusi".
Tulemuste tabelis on võimalik kasutada filtreid, et saada nimekirjad vanuste ja lasteaedade kaupa; samuti et näha, kellele mis koht ja mis põhjusega sai pakutud. Kui laps sai koha lasteaias, kus tal on õde/vend, siis lahtris "Õde-vend" olemas number, mille vajutamisega avaneb, mis õde-vend on tal selles asutuses.
Lisainfo lahtris on väga lühidalt kirjas, mis alusel kohapakkumine on tehtud (määramise viis lühendatult ning selle järel number, mitu vaba kohta oli lasteaias, kui lapsele see koht määrati). Nt e1:4 tähendab, et lapsele määrati 1. eelistuse lasteaed ning tol hetkel on seal tema vanusele 4 vaba kohta.
Masskomplekteerimise tulemused võib ka tühistada ning teha uuesti, vajutades [Alusta masskomplekteerimist]. Enne avalikustamist võib seda teha mitu korda.
Pilt 8. Tulemuste tabel koos filtritega.
Tulemuste tabelit on võimalik ka eksportida üleval paremal asuva nupu [CSV eksport] abil.
5) Hariduslike erivajadustega (HEV) laste jaoks on Lasteaia taotluse juures eraldi nupp: [HEV järjekord]. Neile masskomplekteerimisel automaatselt kohti ei pakuta.
Pilt 9. Erivajadustega lapsed on eraldi järjekorras ning automaatselt neile kohti ei pakuta.
Tulemuste avalikustamine
Kui tulemusega olete rahul, siis tuleb vajutada nuppu: [Avalikusta etapp I tulemused]. See tegevus avalikustab masskomplekteerimise tulemused. See ei saada veel kirju - tulemusi näeb vaid Arnos. Kirjade saatmine on allpool.
Nüüd näeb lapsevanem, kuhu lasteaeda on laps saanud pakkumise ning saab sellega nõustuda või sellest loobuda.
NB! Olenevalt seadistusest võib pakkumine olla juba vaikimisi vastuvõetud, ehk kui vanem on sellega rahul, siis ta ei pea midagi tegema, kui ei ole rahul, saab loobuda.
Pilt 10. Tulemuste avalikustamiseks valida nupp [Avalikusta etapp I tulemused].
Teavituste saatmiseks on Arnos eraldi koht Admin → Massteavitused. Avanevas vaates saab nupuvajutusega saata kõigile kohasaanutele kirjad.
Pilt 11. Massteavituste käsitsi saatmise vaade.
Saadetavate kirjade mall on muudetav Admin → Tekstid
Pilt 12. Teavituse sisu muutmine toimub tekstide all nupu Muuda abil.
Pärast on võimalik vaadata kirjade saatmise logist (vt pilt 12), kas mõne saaja puhul esines vigu. Selle info alusel võib otsustada, kas võtta lapsevanemaga ühendust muul moel.
Tulemuste avalikustamine - kes ei saanud kohta
Vanematele, kes jäid veel järjekorda, saab ise kirjutada teavitused valides komplekteerimise vaatest [Saada teavitused]. Kirja saab ise kokku panna.
Kes saab automaatkirja/teavituse?
Teavitus saadetakse ainult taotluse esitajale, teist vanemat siinkohal ei vaadata.
Vanem annab Arnosse esmakordsel sisselogimisel e-posti aadressi, siis on automaatselt ka lasteaiataotlusel e-posti lahter täidetud. Kui vanem esitab nüüd taotluse ära ja muudab avalehe kaudu oma e-posti aadressi, siis see muutub ka taotlusel. Kui vanem muudab taotlusel e-posti, siis muutub e-post ka avalehel. Ehk siis kui vanem muudab, emmas - kummas kohas oma e-posti, siis automaatselt muudetakse see ära igalpool.
Masskomplekteerimise II etapp
Kui I etapi tulemusel on paljud lapsevanemad kohtadest loobunud ning palju kohti on veel saadaval, siis võib teha ka II masskomplekteerimise etapi. Selle eelduseks on, et esimesed pakkumised on kas vastu võetud või loobutud. II etapi reeglid on erinevad: siin arvestatakse õde-vend seosega vaid siis, kui lapsevanem on selle märkinud loobumise põhjuseks.
NB: Nuppu [Märgi II etapp alanuks] ei teki Arnosse enne, kui kõik "märkimata" staatuses lapsed on kinnitatud.
Tulemuste selgitused
Lisainfo lahtris on väga lühidalt kirjas, mis alusel kohapakkumine on tehtud (määramise viis lühendatult ning selle järel number, mitu vaba kohta oli lasteaias, kui lapsele see koht määrati). Nt e1:4 tähendab, et lapsele määrati 1. eelistuse lasteaed ning tol hetkel on seal tema vanusele 4 vaba kohta (number näitab vabade kohtade arvu enne lapse paigutamist).
Kui tahaks teada vabu kohtade arvu enne MK ja võrrelda seisu peale MK'st, siis tasub võtta enne MK'st Exceli eksport vabade kohtade kohta.
Eelisjrk veerg võib sisaldada järgmiseid lühendeid:
- MP = mesipuu erand; Tartu Lasteaed Naerumaa Mesipuu maja LA-s käivad lapsed saavad koha eelisjärjekorras;
- ÕV - õde-vend eelisjärjekord; lapse õde-vend käib eelistatud lasteaias;
- KOV = laps + vähemalt 1 vanem on KOV sissekirjutusega;
- Samas, tulemuste tabelis võib lisanduda viimane veerg AE, mis tähendab, et lapsevanemad soovivad kohta ainult eelistatud lasteaiades.