Loetelud



Loetelud on kasutaja poolt defineeritavad klassifikaatorid, mida saab kasutada toetuste vormidel taotlejalt andmete küsimiseks. Selle abil saab taotlejale ette anda loetelu, mis on mitmel vormil ühesugune. Nii ei pea igale vormile sama nimekirja rippmenüü alla uuesti looma.
Loetelusid saab hallata Ametniku tegevused all.


Loetelu lisamine

Lisamiseks tuleb vajutada [Lisa uus], sisestada loetelu nimi ja salvestada (nupp [Kinnita]). Loetelu nime muutmiseks tuleb vajutada loetelu rea lõpus olevale muutmisikoonile, avanenud vormil muuta nime ja salvestada. Kustutada saab (ilmub kustutamise ikoon) ainult loetelusid, mis ei ole seotud ühtegi vormiga ja loetelusid, millel puudub väärtus.
Loetelude tabelis Toetusi/Aruanded veerus näidatakse, mitme vormiga (toetuse ja aruande vormiga) on loetelu seotud.

Loetelu täiendamiseks (väärtuste sisestamiseks), tuleb minna loetelu vaatesse (klikk loetelu nimele) ja avanenud loetelu vaates vajutada [Lisa loetelu väärtus]. Väärtuse lisamisel tuleb sisestada väärtuse nimi ning vajadusel grupi ja lisaväärtust. Väärtust kustutada ei saa. Vajadusel saab selle ära peita (klikk väärtuse real silmaikooni peale), peidetud väärtust taotlusel valikute ripploendis ei näidata. Peidetud väärtust uuesti nähtavaks tegemiseks tuleb vajutada väärtuse real asuvale keelumärgi ikoonile.



Kui grupp on lisatud, siis gruppeeritakse väärtused sellejärgi ja gruppi näidatakse ka rippmenüüs välja. Näiteks

Kui lisaväärtus on sisestatud, siis seda saab hiljem kasutada väljade eeltäitmiseks, kui väärtus valitud. Näiteks

Loetelu kasutamine toetuse juures

Toetuse vormi loomisel kui lisavälja tüübiks on "Eeldefineeritud valik", siis selle seadetes saab määrata, valikute valimise viisi ja mis andmeid selleks kasutada. Loetelu korral tuleb valida "Kasuta loetelu" ja ripploendist valida vajalik loetelu ja salvestada (nupp [Kinnita]).



Loetelu korral lisaväärtuse kätte saamiseks (eeltäidetud lisaväli) tuleb kasutada HTML tüüpi lisaväli, mille sisu on järgmine:

Näide
<script> $("select[data-kood=lasteaed]").change(function(){ var vaartus = $(this).find(":selected").attr('data-lisavaartus'); $("input[data-kood=summa]").val(vaartus); }); </script>

Antud näite korral 'lasteaed' asemele tuleb sisestada eeldefineeritud valik tüüpi välja lahtri kood ja 'summa' asemele tuleb sisestada selle lisavälja lahtri kood, kus soovitakse lisaväärtusi näha.



Näide #2
<script> $(document).ready(function() { var valitud = $("select[data-kood=hooldatav_seisund]").val(); $("select[data-kood=hooldatav_seisund]").html($("select[data-kood=hooldatav_seisund] option").sort(function(a,b){ if(a.value == 'Vali') { return -1; } if(b.value == 'Vali') { return 1; } return parseInt(a.value) == parseInt(b.value)? 0 : parseInt(a.value) < parseInt(b.value) ? 1 : -1; })); $("select[data-kood=hooldatav_seisund]").val(valitud); }); </script>

Antud näite korral sorteeritakse taotluse vormil loetelu väärtuste lisamise järjekorras. 'hooldatav_seisund' on eeldefineeritud valik tüüpi välja lahtri kood.



NB!

Vormi importimisel ei tule kaasa eeldefineeritud valiku väljaga seotud loetelud ja tegevusalad!

Importimisel näidatakse vastav hoiatus, kui  imporditaval toetuse vormil ja/või sellega seotud aruande vormil on kasutuses lisaväli Eeldefineeritud valik.

Tuleks enne või pärast importi luua loetelud ja/või tegevusalad vastavas keskkonnas ja selle valdkonna all, kuhu vorm imporditakse, ning siis siduda need imporditud toetuse või aruande vormil oleva eeldefineeritud valiku lisaväljaga. Vormi importimisest täpsemalt vt SIIT.