Automaatse menetlemise haldamine

 

 

Automaatse menetlemise puhul kasutab süsteem määratud reegleid, et menetleda selle toetuse taotlusi. Automaatset menetlemist saab hallata vajutades nuppu [Halda automaatset menetlemist].

Menetluse etappe saab lisada vajutades nuppu [Lisa menetluse etapp]. Menetluse etappi saab muuta vajutades nuppu [Muuda menetluse etapp]. Menetluse etappi saab kustutada vajutades nuppu [Kustuta menetluse etapp].

Etappe läbitakse nende lisamise järjekorras, aga järjekorda on võimalik muuta loodud etappe lohistades. Kui ühel etapil on mitu alaetappi, siis on soovitatav lisada enne etapp, mille läbimise tõenäosus on väiksem.

Etapile saab lisada kontrolle vajutades nupul [Lisa kontroll]. Kontrolle saab valida rippmenüüst eelnevalt loodud reeglite seast. Peale reegli valimist tuleb määrata kelle või mille suhtes reeglit rakendatakse. Vastavalt kontrollile tuleb lisada kuupäev. Kontrollide läbimise järjekorda saab määrata täites Jrk lahtri. Kontrolli saab kustutada vajutades nuppu "Kustuta".

Etapile saab määrata, milliseid tegevusi süsteem teeb, kui etapp on edukalt läbitud. Kui etappi ei läbita täies mahus, siis tegevusi ei toimu. Seepärast on soovitatav teha igale etapile vastav eituse etapp. 

Tegevusi saab lisada vajutades nuppu [Lisa tegevus]. Tegevusele saab panna nime (nime kuvatakse tegevuste all), määrata tegevuse tüüpi ja järjekorda, milles tegevusi tehakse.

Välja väärtuse puhul täidetakse valitud väli määratava väärtusega;

image-20240227-111153.png

 

Oleku muutmisel määratakse taotluse olekut (tagasi lükatud, esitatud, registreeritud, aktsepteeritud, arvutatud, lepinguga, lõpetatud, prügikastis, kontrollimisel);

Uue versiooni puhul luuakse taotlusest uus versioon, mis on kasulik panna esimeseks tegevuseks, sest sel juhul täidab automaatmenetlus tegevusi uuel versioonil;

Saada teade puhul tuleb sisestada teate pealkiri ja sisu ning kes on teate saatja. Teade läheb taotluse esitajale.

Genereeri maksegraafik puhul tuleb sisestada kuupäeva ja summa märgendid, mille abil genereeritakse taotlusele väljamaksete tabelisse rida (taotluse vaates pealkiri "Taotluse põhjal teha väljamaksed" - eeldus on, et vormile sisse lülitatud moodul "Väljamaksed").

Kuupäeva märgendina võib ka kasutada sellist funktsiooni: {arvutaKuupaev tyyp='+' kuupaev='now' toopaevad=3} - selle korral saab ette anda mitu tööpäeva peab möödas olema.

Uuenda välja andmed - sisuliselt vajutatakse "Kontrolli" nupule, mis teeb uut päringu teistesse andmekogudesse (RR, ÄR, jne). Selle tegevusega kirjutatakse üle lahtri väärtus uute andmetega ning selle korral saab valida lisaväljana isikukoodi, reg.nr ja katastrikoodi tüüpi lisavälju

Kui automaatmenetluses on mitte-range reegel, aga sellest läbi ei saa, siis menetlusprotsess peatub ning järgmiseid kontrolle ei teostata.

NB! Kui vormiga on seotud taotlused ja neil on olemas automaatse menetlemise tulemused, siis kontrolle etappidest enam eemaldada ei saa. Sel juhul tuleks märkida reegel kehtetuks, eemaldades rea algusest linnukese: