Üldinfo

 

Nimi - vormi pealkiri. Pealkirja järgi valib esitaja, millist vormi hakkab esitama. Seetõttu on oluline, et pealkiri oleks selge ja üheselt mõistetav.

Vormi pealkiri on taotluse vaates ametnikule lingitav, et saaks vaadata kohe vastavat vormi. 

Lühinimi - nimi, mille alusel saab liikuda vastava toetuse taotluse esitamise veebilehele. Lühinimesid on võimalik kirjutada ka mitu. Lühinimi jääb nähtavale taotluse URL-is, nt "http://spoku.loc.piksel.ee/trunk/veoauto."

NB! Lühinimi ei tohi sisaldada tühikuid ja kaldkriipse. Mitme lühinime korral tuleks kasutada semikooloneid (';') erinevate väärtuste eraldamiseks.

Lisaks on tähtis sisestada lühinimi WebDesktop-i ja Delta kasutajatele: seda kasutatakse dokumendi DHS-i saatmisel, nt "Taotlus_veoauto_2021-05-25.asice"

Tüüp - ripploend eelnevalt Toetuse klassifikaatorite alt lisatud toetuste tüüpidest.

Kuvatakse taotlusel tüüpi ja valdkonda - kui linnuke on märgitud, siis näidatakse vormile määratud tüüpi ja valdkonda taotlejale taotluse esitamisel.

Kogu toetuse eelarve - kõigi selle taotluste peale planeeritud eelarve summa, kui see on kindlalt määratud. Väli ei ole kohustuslik.

Saatja e-maili konto - valik eelseadistatud e-mailide kontosid, kust saadetakse selle toetusega seotud kirjad välja.

Valdaja e-post - e-posti aadress, kuhu süsteemi poolt hakatakse saatma vormiga seotud infot. Nt taotlus esitati, registreeriti (kui toimub automaatne registreerimine), lükati parandamiseks.

Kuhu saata liidestuse (DHS-i jms) vead (e-post) - e-mail kuhu saadetakse toetusega seotud liidestuse vead. Kui seda ei seadistata, siis saadetakse vead "Üldhäälestuse" all seadistatud e-maili peale.

Seotud ametnik - näidatakse vormiga seotud ametnikke ja kasutatakse e-mailide mallides jaluses. Ametniku lisamiseks tuleb vajutada lingile "Seo ametnikuga", avanenud ametnike loetelust valida sobiv ametnik ning vajutada ametniku nime taha olevale lingile "Määra". Ametniku lahti sidumiseks tuleb vajutada lingile "Seo lahti ametnikust". 

Kirjelduse tekst taotluse täitmisel - siia sisestatud teksti näidatakse toetuste info lehel toetuse lingile vajutades dialoogaknas ja taotlemisel ka taotluse ülevaate lehel.

Taotluse kinnituse tekst - tekst, mida kuvatakse taotluse esitajale (viimasel sakil) ja mida ta peab aktsepteerima, et saaks taotluse esitada. Siia on võimalik lisada ka link (näiteks määrusele või korrale).

Näidata taotleja aadressi - kui linnuke on märgitud, siis näidatakse taotleja aadressi taotluse sisu vaates ja SPOKU-st saadetavates e-kirjades (kiri taotluse esitamise, registreerimise, tagasilükkamise jt kohta). Uue vormi loomisel on linnuke märkimata.

Eemalda pooleli taotlused - saab määrata, mitu päeva pärast viimast muutmist eemaldatakse pooleli olevad taotlused.

Taotluste automaatne hävitamine - saab määrata, et kõiki taotlusi hävitatakse ehk kustutatakse automaatselt. Kui märkida linnuke kasti "aktiivne", siis avaneb tekst "kustutada kõik taotlused, mida on muudetud varem kui" ja lahter, kuhu saab kirjutada, mitme päevaga arvestatakse. Taotluse hävitamisel (kustutamisel) kustutatakse kõik selle taotlusega seotud dokumendid: nimekirjad, hindamislehed, lepingud, aruanded jne.

Tõlked - vajutades nupule [Muuda tõlkeid] avaneb loend, kus on võimalik vahetada vaikimisi nimetusi ja pealkirju. Näiteks, taotluse menetlemise lehel vaikimisi nimetatud nupu "Toetust ei eraldatud"  saab ümber nimetada "Lükka tagasi" nupuks.