Sisukord |
---|
Seadistused RAM-ile
...
Lapsi saab Arnosse lisada ka vajadusel ükshaaval. See õigus on vaid ametnikul. Tuleb valida peamenüüst: Lapsed → Lisa laps
Avanevas vaates on kohustuslik täita isikukood/sünnikuupäev, eesnimi ja perenimi. Nüüd võib lapse salvestada ja tema kohta saab esitada taotlust. Kõiki teisi andmeid saab alati muuta ja täiendada lapse andmete vaatest.
Esinevad veateated lapse lisamisel:
* Kohustuslik väli täitmata: Eesnimi/Perenimi/Isikukood!
* Välja väärtus peab olema unikaalne: Isikukood! → ehk siis antud isikukoodiga laps on juba Arnosse lisatud.
...
Kui vanemal ei ole seos loodud, aga "Esita taotluse" kastikese kaudu taotluse esitamisel antakse veateade: "Laps on juba Arnosse lisatud, palun esitage taotlus lapse juurest. Seose puudumisel pöörduge palun kooli poole, kool loob teile seose lapsega ja seejärel saate esitada taotluse". Selle kohta vaata lähemalt peatüki alt "Ametnik loob seosed manuaalselt".
Kui seos on loodud, tuleb taotlus esitada juba konkreetse lapse all olevate nuppude kaudu:
Seoste loomine lapse ja vanema(te) vahel
...
Selleks tuleb minna ametnikul konkreetse lapse profiilile ning vajutada "Lapsevanemate andmed" kastikeses nuppu "Lisa seos":
Lapse- vanema seose lisamine-> nupp "Täida andmed", kui seda vajutada enne isikukoodi lisamist, siis antakse veateade "Palun sisestage isikukood":
Lisades isikukood ja vajutades "Täida andmed" nuppu → täidetakse lahtrid automaatselt, kui antud isikukoodiga vanem on juba Arnos olemas. Kui nupuvajutusega midagi ei juhtu, siis see tähendab, et hetkel ei ole antud vanema andmeid Arnos
...
Võimalus on seose loomisel valida ka suhte tüüpi "tühiväli, ema, isa, eestkostja". Tegemist ei ole kohustusliku lahtriga, aga vajadusel saab nt seose loomisel juurde märkida, et tegu on ema, isa või hoopis eestkostjaga.
Salvestades seose muutub isikukood muutmatuks, samas muudetavaks jäävad nimede väljad, meil, telefon, aadress, suhte tüüp, lisandub ja on muudetav seos kehtib või ei kehti, seose kehtivus aeg ja põhjus.
Kui seos on lisatud, siis seda kuvatakse lapse profiilil "Lapsevanema kontaktandmed" tabelis:
Kui seos on lisatud, siis näeb lapsevanem Arnosse sisse logides "Minu lapsed" vaates last, kellega seos loodi.
...
Taotluse esitamisel seoseid veel ei looda. Seosed luuakse kui taotlus on kooli esindaja poolt menetletud.
Seoste kehtivus
- Seos luuakse lapse 18-aastaseks saamiseni, kui laps ei ole seose tekkimise ajal juba 18+
- 5 aastat, kui laps on seose tekkimise ajal 18+
- ametnik määrab seose käsitsi, vaikimisi seose kehtivus kuni 5.a, saab muuta
Koolibussi lihttaotlus
Koolibussi taotlust saab esitada lapsele, kellel on koolis kinnitatud koht. Nupp "Koolibussi taotlus" on nähtav vaid üldhariduskoolis kinnitatud lastele (1-12. klass).
...
Kui täita avatud alates ja avatud kuni, siis taotlust on võimalik esitada vaid antud perioodil.
Vanem esitab taotluse
- Taotlust saab esitada lapsele, kellel on koolis kinnitatud koht. Vaid 1-12. klassi õpilased.
Taotluse nupp on nähtav vaid üldhariduskooli kinnitatud lapsel. - Taotlusele on tehtud dünaamilisi välju ehk peatuste valik tekib siis, kui on valitud liin.
Taotlusele minnes on nähtav alguses vaid liini ja tasumisviisi valik. - Valides liin, tulevad nähtavale sõidu alustamise peatuse valikud. Valikud sõltuvad sellest, mida on ametnik lisanud. Peatuste järjekord sõltub ka sellest, millises järjekorras on peatused ametniku poolt sisestatud.
- Kui * veerg jääb täitmata/valimata, siis kuvatakse sellekohane veateade: "Kohustuslik väli täitmata: Sõidu alustamise peatus; .....Liin; ......Tasumisviis"
- Taotlused on isekinnituvad.
Esitatakse taotlus ning taotluse olek on menetletud:
Esitatud taotluste vaatamine
Vanema vaade
- Esitatud taotlust kuvatakse vanemal avalehel "Minu koolitaotlused nt 20/21" tabelis
- Peamenüü nupu "Taotlused" all, valides "Koolibussi taotlused"
Kooli esindaja ja ametniku vaade
- Esitatud taotlust näeb konkreetse lapse profiililt, tabelist "Kooli taotlused"
- Peamenüü nupu "Taotlused" all, valides "Koolibussi taotlused"
Õpilaspileti taotlus ja suunamine ID-Networki
...
- Taotlust saab esitada vaid kooli kinnitatud lapsele
Märkimata staatuses laps -> õpilaspileti taotluse esitamise võimalust ei ole
Kinnitatud staatuses laps -> õpilaspileti taotluse esitamise võimalus olemas - Õpilaspileti taotluse esitamisel tehakse automaatsed kontrollid:
- saab lisada ainult ühe faili
- fail peab olema õige laiendiga/ tegemist peab olema pildiga.
- pildi faili kriteeriumid: formaat .jpg või .png
odt -> Veateade: "Lisatud fail peab olema pilt"
rtf -> Veateade: "Lisatud fail peab olema pilt"
jpg -> Laseb taotluse esitada - Taotlusel kuvatakse õpilast, taotluse esitajat, millal on taotlust alustatud, mis on taotluse staatus ja faili lisamine.
Kui lisatud faili on esitamata taotluselt vaja kustutada, siis seda saab teha "Eemalda" nupuga ning siis saab lisada uue faili. - Kui vajutada nuppu "Esita taotlus", siis taotlus esitatakse ära ning taotluse olek on automaatselt "Menetletud" ehk taotlused on isekinnituvad, eraldi neid Arnos menetlema ei pea.
- Antud taotlused suunatakse ID-Networki iga tunni tagant.
Vanema võimalus muuta/lisada laste kontaktandmeid
...
Lapse kontaktandmeid saab kontrollida "Lapse info" nupu kaudu.
Erakooli taotluse menetlemise, lepingu genereerimise ja allkirjastamise protsessi erinevus
...
- vanem esitab taotluse
- kool menetleb taotluse (kinnitab)
- genereerib lepingu
3.1 Genereeritud lepingul on eelvaade, selleks, et kontrollida kas kõik sai õigesti. Kui midagi on valesti, saab lepingu tühistada ja uuesti genereerida.
Vajutades nupule "Lepingu eelvaade", avaneb lepingu PDF - vaade. NB: lepingu eelvaates veel märgendid konkreetse lapse andmete vastu ei vahetu.
3.2 Kui genereeritud leping sobib, siis on antud vaates ka eraldi nupp "Saada vanemale allkirjastamisele", mille nupuvajutuse tulemusel on järg lapsevanema allkirjastamise käes. NB: Kui vajutatakse nuppu "Saada vanemale allkirjastamisele", siis alles nüüd saadetakse välja ka automaatkiri. Automaatkirja sisu saate ise korrigeerida, mida soovite vanemale antud kirjas öelda.
Vajutades nupule "Genereeri leping" , jõuad vaatesse, kus on nähtavad nupud: Suuna lapsevanemale, Tühista leping, vaata kinnitajaid: - kooli esindaja genereeris lepingu ja saatis allkirjastamisele vanemale ehk leping läheb ESIMESENA vanemale allkirjastamisele
Vajutades nuppu "Suuna lapsevanemale", muutus staatus "Ootab taotleja poolset kinnitamist" ja staatus muutus ka lepingute vaates.
Vanema vaade: Pealehel "Minu laste lepingud" tabelis on võimalus leping Allkirjastada mobiil-id või ID-kaardiga
Nüüd on lepingu staatus "Ootab asutuse poolset kinnitamist " ja ka selles faasis on veel võimalik lepingut vajadusel tühistada. - Pärast vanema poolset allkirjastamist jõuavad lepingud kooli esindajani ja neid saab allkirjastada massiliselt (vajadusel ka üskikult).
Näide: Kui haridusasutuse esindaja allkirjastab ja leping on KEHTIV, näeb ka lepingu kinnitajaid. Massallkirjastamise juhend → vaata peatükk "Digitempel"
...
Kui leping on genereeritud (vajutatud nupule "Genereeri leping), siis järgmises vaates tuleb vajutada nuppu "Suuna lapsevanemale", kui see jääb tegemata, siis pole võimalik vanemal lepingut allkirjastada.
Kui leping on vaja genereerida ning allkirjastada Arnos
...
Kui seosed on loodud, siis lepingu loomise vaates, tuleb valida, millisele lapsevanemale suunatakse leping allkirjastamisele:
Kui allkirjastaja jääb valimata, siis antakse veateade: "Kohustuslik väli täitmata: Allkirjastaja (lapsevanem)".
...
Selleks, et haridusasutus saaks digitemplit kasutada, tuleb ametnikul kõikide koolide juures eraldi digitempel külge panna. Selleks liikuda konkreetse kooli andmete muutmise vaatesse, sealt leiate "Digitempel" lahtri, avage rippmenüü vajutage Rocca al Mare Kooli Aktsiaseltsile ning kindlasti salvestage.
Massallkirjastada saab vaid haridusasutuse rollis olev isik: Lepingud (avalehel). Jätkuvalt on võimalus ka haridusasutuse esindajal ja ametnikul allkirjastada ka lepinguid ükshaaval, kuid NB: siis ei allkirjastata mitte digitempliga vaid oma isikliku ID-kaardi või Mobiil-IDga.
Lepingute vaates on nupp "Massallkirjasta digitempliga", vajutades antud nupule allkirjastatakse kõik lepingud, mis on staatuses "Ootab asutuse poolset kinnitamist". NB: allkirjastatakse vaid asutuse kaupa ehk siis, kui haridusasutuse esindajale on õigused antud nii põhikooli kui ka gümnaasiumi juures tegutsemiseks, siis allkirjastatakse ikka vaid need lepingud, millises kooli vaates ollakse.
Kui vajutada nupule "Massallkirjasta digitempliga", siis kerkib ette pop-up aken hoiatusega, mis küsib veelkord üle, kas olete kindel, et soovite allkirjastada, kui jah, siis vajutada "OK":
Kui on vajutatud "OK", siis tekib Lepingute pealkirja alla oranž kastike tekstiga: "Massmenetlemine on veel pooleli, palun oodake. Andmete uuendamiseks uuendage lehte. Kokku vaja menetleda X taotlust, hetkel menetletud X taotlust.". Samal ajal kui digitembeldamine on pooleli, kaob ka nupp "Massallkirjasta digitempliga", nupp ilmub tagasi siis kui on kõik lepingud, mis on staatuses "ootab asutuse poolset kinnitamist" tembeldatud.
Kui lehte on uuendatud ja digitembeldamine on lõppenud, siis oranžis kastis tekst ka muutub ning massallkirjastamise nupp ilmub tagasi: Viimati massallkirjastati lepinguid KUUPÄEV. Kokku allkirjastati X lepingut, millest edukalt allkirjastati X lepingut:
Kui avada digitembeldatud digidoc fail, siis on näha seal vanema allkiri ja digitempel, mis näeb välja selline:
...
Kui vajutada "Massallkirjasta digitempliga", kuid ühtegi lepingut pole staatuses "ootab asutuse poolset kinnitamist", siis antakse teade: Puuduvad lepingud, mida allkirjastada!
Automaatmeilid, kui kasutada massallkirjastamist
...
Aga nüüd massallkirjastamisel eraldi enam automaatkirja välja ei lähe!
Selleks tuleb eraldi valida, lepingute nimekirjast, kellele soovitakse kiri saata, linnutada ning seejärel vajutada nuppu "Saada teavitused" ning meili sisu paika panna (nt: nüüd on leping allkirjastatud ka kooli poolt vms):
Seejärel vajutada nuppu eelvaade → Saada teavitused ja tehtud.
...