Sisukord |
---|
Märkus |
---|
NB! Uue huvikooli lisamisel pöörduda Pikseli poole (et andmeid edastada EHIS-esse, tuleb teha volikiri). |
...
Huvikoolide nimekirja juurde pääseb peamenüüs nupu [Huvikoolid] abil. Samas vaates on nupp [Lisa huvikool] ning võimalus muuta olemasolevate huvikoolide põhiandmeid. Uue huvikooli lisamiseks sisestab KOVi ametnik Arnosse huvikooli põhiandmed (kooli nimi, aadress, haldaja – kas era- või munitsipaalhuvikool, munitsipaalhuvitegevus või muu huvitegevus).
Huvikooli andmete vaates on võimalik valida nelja huvikooli liigi vahel:
...
Anonüümne kasutaja näeb andmeid nii:
Muuhulgas kirjeldatakse kooli juures raamatupidamise andmed, arvele minevad andmed, lepingu tähis ning e-kirja mall, mis saadetakse lapsevanemale sisseastumiskatsete korral.
...
Peale väljade täitmist peab vajutama nupule [Saada teavitused]. Peale teavituste saatmist kuvatakse Teavituste saatmise ülaääres infot teavituste saatmisest. Teavitusi ei saadeta välja kohe, vaid need lisatakse saatmisjärjekorda.
1.1.2
...
Iga huvikooli esindaja saab sisestada oma huvikooli rühmad. Rühma kohta saab sisestada järgmised andmed:
...
Klass kasutusel määramine
Õigus määrata: huvikooli esindajal või ametnikul
Kui huvikoolis on vaja kuvada rühma nimekirjas, lapse nime järel, mitmendas klassis laps õpib, siis selleks tuleb huvikooli "muuda" vaates lisada linnuke "Klass kasutusel":
Automaatselt tekib rühma nimekirja vaatesse veerg "Klass".
Klass kasutusel linnukest on võimalik määrata vaid huvikooli põhiselt, mitte rühma põhiselt.
NB: Kui klass võtta kasutusele pärast laste lisamist rühma, siis tuleb käsitsi igale lapsele pärast ka klass määrata. Ehk siis huvikooli mooduli kasutamise alguses tuleks väga täpselt läbi mõelda, kas huvikoolis on vaja klasside infot kuvada, vastasel juhul on hiljem tülikas käsitööd teha.
Klassi lisamine või muutmine käib nupuga "Muuda klassi":
- Klassi numbri valik tuleb teha rippmenüüst, valikud 0-9
- Tähis/tase kuvatakse klassi numbri ees ja on vajalik selleks, et näiteks eristada paralleele. Tähis tuleb ise määrata:
Õppeaasta vahetus ja rühmade kopeerimine ühest õa teise:
Kui kasutusel on klassid, siis järgmises õppeaastasse kopeerimisel suureneb klassinumber automaatselt, tähis ei muutu.
1.2. Huvikooli rühmad
Iga huvikooli esindaja saab sisestada oma huvikooli rühmad. Rühma kohta saab sisestada järgmised andmed:
nimi, tüüp (huviharidus, huvitegevus), toimumise piirkond, valdkond, õppekava, kestus, toimumise aeg, treener/õpetaja, osavõtutasu, soodustuse tingimused ja määrad, arvete saatmise periood, maksetingimused (kord kuus), lubatud osavõtjate arv, registreerimise alg- ja lõpptähtaeg, lapse vanusepiirid (ei ole kohustuslikud), katsete olemasolu, lubatud KOVid (kui on piiratud), avalik ja mitteavalik märkus ning raamatupidamisega seotud andmed.
...
- huviharidus või huvitegevus - vt täpsemalt peatükk 7. Suhtlus EHIS-ega. Tähelepanu! Huvihariduse puhul on kohustuslik valida ka õppekava!
- piirkond - avaneb rippmenüüna, millest on võimalik valida eelnevalt ametniku poolt sisestatud piirkondade vahel (vt p 1.8. Piirkondade loomine), kui piirkondi sisestatud ei ole, siis puudub ka piirkonna väli.
...
Lapsevanem saab teha oma lapsele taotluse huvikooli rühma astumiseks. Saab Taotlusi saab teha taotlusi eri huvikoolide erinevatesse rühmadesse, kuhu on registreerimine avatud ja kuhu võetakse vastu vastavas vanuses last lapsi (juhul kui rühmal on märgitud vanusepiirid).
Iga kooli igasse rühma astumiseks teeb vanem eraldi taotluse, ehk siis üks taotlus on ainult ühe rühma kohta. Taotluses küsitakse lapsevanema kontaktandmeid; e-maili aadress on kohustuslik, kuna sinna saadetakse kinnitusteade, telefon ja kontaktaadress ei ole kohustuslikud väljad. Taotlusel on ka vabateksti sisestuskast "Lisainfo“ (igasugune info, mida lapsevanem peab vajalikuks huvikooli teavitada).
Lisaks lapsevanema andmetele küsitakse eraldi ka maksja (isik, kes saab tulumaksu soodustuse) andmeid: nimi, isikukood, kontaktid – kui see erineb lapsevanemast. Maksja võib olla ka keegi kolmas (osapool, kes ei ole lapsevanem). Sel juhul näeb ta vaid otseselt arvega seotud infot ning muid andmeid ei ole. Arvet saab tasuda Arnos vaid maksjaks märgitud isik. Juhul kui taotlus tehakse huvikooli, mille liik on "Muu huvitegevus", ei ole maksja andmete sisestamine kohustuslik.
Kui valitud rühmas vabu kohti enam ei ole (vabade kohtade puhul arvestada arvestatakse nii rühmas olevad lapsi kui ka ajaliselt varem tehtud taotlusi, mis ei ole veel menetletud), siis küsida küsitakse üle, kas lapsevanem soovib jääda ootele. Taotlus jääb staatusesse Ootel (Ootenimekirjas). Kui rühmas tekib vaba koht või mitu vaba kohta, siis saab teha pakkumist ajaliselt kõige varem esitatud Ootel taotlustele. Pakkumine ei toimu automaatselt, selleks peab huvikooli või rühma esindaja vajutama vastavat nuppu. Alternatiivne võimalus on teha kohapakkumine otse taotluse juurest kindlale lapsele. Kui taotlus on ootel ja huvikool genereerib lepinguid Arno keskkonnas, siis leping genereeritakse huvikooli esindaja kohapakkumisel, varasemalt mitte.
...
Taotlust saab algatada ka konkreetse rühma andmete vaatest juhul, kui registreerimine on avatud ning taotleja või tema lapsed on selle ringi jaoks sobivas vanuses. Taotluse algatamisel tuleb valida ka isik (mina ise või minu lapsed), kellele taotlust esitataksekohta soovitakse taotlus esitada.
Märkus: Rühmadesse-ringidesse saab registreeruda kalendrikuu alguse seisuga (kõik tasud on kuupõhised). Nt 15.novembril registreeruja saab küll registreeruda 1. novembrist, kuid peab sel juhul ikkagi tasuma terve kuu eest.
Märkus |
---|
Lapsele ei saa esitada taotlust huvikooli rühma (nii lapsevanema rollis kui ka otselisamisega), kui lapsel on selles rühmas juba olemas koht staatusega "märkimata" või "kinnitatud". Juhul, kui lõpetamine on juba tehtud ning (lõpetamise kuupäev on tulevikus ja koht on hetkel aktiivne), kuigi kuid laps soovib huvikooli rühmas edasi jätkata, siis: |
...
Kohtade arvu arvestamiseks võetakse arvesse nii kinnitatud kohad , kui ka menetlemisel olevad huvikooli taotlused.
...
Ametnik ja huvikooli esindaja näevad ootel taotlusi ja lapsi järgmistes vaadetes:
1) "Huvikooli taotlused" tabelis. Taotlusi on võimalik filtreerida staatuse järgi. NäiteNäide: huvikooli esindaja töölaual on välja filtreeritud ootel taotlusitaotlused.
2) Huvikoolid > "Huvikooli õppekohad" tabel.
Kui huvikooli rühmasse rühma lisandub kohti juurde, siis ametnik ja huvikooli esindaja saavad lapsele koha pakkuda.
Näiteks, huvikooli rühmasse rühma sai lisatud üks vaba koht.
Huvikooli andmete lehel "Rühmad õppeaastal XXXX/YY" jaotises saab kohad kohta pakkuda, vajutades nuppu [Paku vabu kohti]. Kui ootejärjekorras olevaid taotlusi on rohkem kui vabu kohti, siis pakutakse nendelekohta kõigepealt neile, kes taotlust on taotluse ajaliselt varem esitasesitanud.
Teine võimalus on otse taotluse vaates koha kohta pakkuda. Antud juhul huvikooli esindajal ja ametnikul on võimalik ise valide kellele nad koha pakkudapakuvad. Vaba koha pakkumisel on võimalik sisestada ka märkusemärkus, mida näeb lapsevanemnäevad ametnik ja huvikooli esindaja.
Taotluse Pärast koha pakkumist muutub taotluse olek muutub "Ootel" > "Menetlemisel" vastu.
2.1.2 Taotluse muutmine juhul kui leping on ühepoolselt kinnitatud
...
[Admin] → Süsteemi seadistused → ARNO_EMAIL_VALIDEERIMINE
Kui seadistus ARNO_EMAIL_VALIDEERIMINE = 1, siis kontrollitakse taotluse esitamisel sisestatud e-maili korrektsust.
Kui lapsevanem sisestab taotluse esitamisel ebakorrektse e-maili, saab ta nupul [Esita taotlus] vajutades veateate: E-mail ei ole korrektne.
...
Sel juhul tuleb sisestada korretkne e-mail ning vastavat veateadet enam ei kuvata ja lapsevanem saab taotluse esitada.
Kui seadistus ARNO_EMAIL_VALIDEERIMINE = 0, siis ei kontrollita taotluse esitamisel sisestatud e-maili korrektsust ja taotlus on võimalik koheselt esitada.
[Admin] → Süsteemi seadistused → huvikoolide_email_kinnitus
...
Lepingu loomisel võetakse teiseks pooleks maksja, kui ta on ühtlasi ka vanem. Kui maksja ei ole vanem, siis lepingu teine pool on see vanem, kellel on Arnos e-post olemas.
2.7. Lepingu lisa koostamine
Ametnikul ja huvikooli esindajal on vajadusel võimalus koostada Lisa olemasolevale huvikooli lepingule.
2.7.1 Lisa koostamine ühele lepingule
Lisa koostamiseks peab Ametnik klõpsama peamenüü nupul "Admin" ning avanenud administreerimise sisukorrast leidma nupu [Lepingud] või klõpsama lapse andmete vaates jaotises Lapsega seotud lepingud nupul [Lepingu lisad], avaneb valitud lepinguga seotud kõikide lisade vaade. Huvikooli esindajal asub nupp [Lepingud] Avalehel. Sellel klõpsates avaneb vaade Lepingud, kõikide kehtivate, tühistatud ja ootel olevate lepingutega.
Selles vaates on võimalik lepinguid filtreerida lapse nime-, huvikooli-, huvikooli rühma-, lepingu staatuse-, õppeaasta- ning lepingu lisa järgi. Kõik tabeli veerud on sorditavad. Iga lepingu rea lõpus on tegevused, mida on võimalik teha.
Üleval paremas ääres asuv nupp [Sisesta lisad], millel klõpsates on võimalik koostada lisad mitmele lepingule korraga N: tervele rühmale. V.t 2.7.2 Lisa koostamine mitmele lepingule. Kui klõpsata nupul [Vaata lisasid], avanevad kõikidele õpilastele koostatud kõik lisad.
Kui on soov koostada Lisa ühele lepingule, peab klõpsama tabeli rea viimases veerus oleval nupul [Lisad]. Avaneb valitud lepingu kõikide lisade vaade.
Uue lisa koostamiseks peab klõpsama nupul [Sisesta uus lisa]. Avaneb lisa sisestamise aken. Lisa on võimalik koostada lepingule, mille staatus on "Kehtiv".
Lisa kehtivuse algus kuupäevaks saab määrata kuupäeva, mis ei ole varasem kui valitud lepingu kehtivuse algus kuupäev. Väljale Lepingu lisa sisu saab kirjutada vajaliku lepingut puudutava info. Teavituse sisu väljale kirjutatu saadetakse lepinguga seotud vanemale.
...
Koostatud ja kinnitatud lisa muuta ei saa. Lisa saab ainult kustutada. Klõpsates lisade tabelis valitud lisa viimases veerus oleval nupul [Vaata], avaneb lepingu lisa andmete vaade.
Selles vaates on võimalik lisa kustutada, klõpsates nupul [Kustuta]. Kui vanem on lisa kinnitanud, siis seda enam kustutada ei saa.
2.7.2 Lisa koostamine mitmele lepingule
Kõikide lepingute vaates on võimalik märkida linnukesega, millistele lepingutele soovitakse lisa koostada. Seda on mugavam teha, kui eelnevalt kasutada filtreerimist.
...
Lepingute lisamise vaate ülaääres kuvatakse arvu, mitmele lepingule lisa koostatakse. Lisa kehtivuse algus kuupäevaks saab määrata kuupäeva, mis ei ole varasem kui valitud lepingu kehtivuse algus kuupäev. Väljale Lepingu lisa sisu saab kirjutada vajaliku lepingut puudutava info. Teavituse sisu väljale kirjutatu saadetakse lepinguga seotud vanemale.
Peale nupul [Kinnita] klõpsamist on lepingute lisad koostatud ja kinnitatud. Mitmele lepingule koostatud lisasid ei saadeta vanematele kohe peale kinnitamist. Teavitused on võimalik saata vaatest Lepingu lisad. Kui on soov saata teavitused korraga kõikidele vanematele, kelle lepingutele lisad on koostatud, peab klõpsama nupul [Saada teavitused]. Samast vaatest on võimalik saata teavitused ka iga lisa puhul eraldi, klõpsates vastava lisa rea lõpus oleval nupul [Saada teavitus].
2.7.3 Lisa kinnitamine
Asutus kinnitab lisa kohe peale selle koostamist.
...
4. Arved ja raamatupidamine
Kui kõik vajalikud väljad on täidetud, peab muudatused salvestama klõpsates nupul [Salvesta] või [Salvesta ja tagasi].
Huvikoolide menüü alt nupp ARVED viib huvikoolide Tehingute (arved ja laekumised) vaatesse. Siin kajastatakse kõiki rahalisi liikumisi ja parandusi, sh kohustused, ümbertõstmised ja laekumised. Tehingute vaates on filtrid tehingute uurimiseks ning järgmised veerud:
...
Tabelisse on ära toodud huvikooli rühmade järjekorra number, nimetus, õppimise aeg aastates, kestus, toimumise aeg, osamakese (€), kohtade arv, vabade kohtade arv, osalejate arv, menetluses olevate taotluste arv ootel olevate taotluste arv, lahkujate arv ning lepingu mall.
Lisaks saab ametnik rühma andmeid muuta, näha õpilaste andmeid, taotluseid ning pakkuda vabu kohti.
9.2.2 Kasutaja vaade
Avaleht ->[Huvikoolid] -> Valides konkreetne huvikool -> tabel "Rühmad õppeaastal 2021/22"
Tabelisse on ära toodud huvikooli rühmade järjekorra number, nimetus, õppimise aeg aastates, kestus, toimumise aeg, osamakese (€), kohtade arv ja vabade kohtade arv.
Soovitud rühma peale klikkides avaneb rühma andmete vaade.
9.2.3 Anonüümne vaade
Avaleht ->[Huvikoolid] -> Valides konkreetne huvikool -> tabel "Rühmad õppeaastal 2021/22"
Tabelisse on ära toodud huvikooli rühmade järjekorra number, nimetus, õppimise aeg aastates, kestus, toimumise aeg, osamakese (€), kohtade arv ja vabade kohtade arv.
Soovitud rühma peale klikkides avaneb rühma andmete vaade.
arv ootel olevate taotluste arv, lahkujate arv ning lepingu mall.
Lisaks saab ametnik rühma andmeid muuta, näha õpilaste andmeid, taotluseid ning pakkuda vabu kohti.
9.2.2 Kasutaja vaade
Avaleht ->[Huvikoolid] -> Valides konkreetne huvikool -> tabel "Rühmad õppeaastal 2021/22"
Tabelisse on ära toodud huvikooli rühmade järjekorra number, nimetus, õppimise aeg aastates, kestus, toimumise aeg, osamakese (€), kohtade arv ja vabade kohtade arv.
Soovitud rühma peale klikkides avaneb rühma andmete vaade.
9.2.3 Anonüümne vaade
Avaleht ->[Huvikoolid] -> Valides konkreetne huvikool -> tabel "Rühmad õppeaastal 2021/22"
Tabelisse on ära toodud huvikooli rühmade järjekorra number, nimetus, õppimise aeg aastates, kestus, toimumise aeg, osamakese (€), kohtade arv ja vabade kohtade arv.
Soovitud rühma peale klikkides avaneb rühma andmete vaade.
10. Ootenimekirja haldus
(pildid lisanduvad hiljem)
10.1. Ootenimekirja seadistamine
Ametnik ja huvikooli esindaja saavad seadistada huvikooli andmete ja rühma andmete vaates linnukesega:
"Ootenimekiri on vaikimisi lubatud" huvikooli andmetes,
"Ootenimekiri on lubatud" rühma andmetes.
Huvikooli lisamisel on linnuke "Ootenimekiri on vaikimisi lubatud" vaikimisi peal, mis tähendab omakorda ka seda, et kõikide rühmade puhul on ootenimekiri lubatud.
Olemasolevatele huvikoolidele ja ka rühmadele lisatakse vaikimisi linnuke "Ootenimekiri on vaikimisi lubatud".
10.2. Huvikooli vaatamis- ja muutmisvaade
Huvikooli andmete muutmisvaates "Ootenimekiri on vaikimisi lubatud" välja juures on ikoon järgmise infoga: "Seadistus rakendatakse kõikidele rühmadele. Kui soovite muuta seadistusi ühe rühma juures, siis minge konkreetse rühma andmete muutmise vaatesse. Ootenimekirja kohtade arvu saab seadistada konkreetse rühma juures"'
Huvikooli andmetes linnuke "Ootenimekiri on vaikimisi lubatud"
Kui huvikooli andmetest ära võtta linnuke "Ootenimekiri on vaikimisi lubatud ", siis kohe visatakse ette hoiatus "Kindel, et soovite kõikidelt rühmadelt ootenimekirja ära võtta?"
Kui vastus "Jah", siis linnuke võetakse ära
Kui vastus "Ei", siis linnuke pannakse tagasi
Kui huvikooli andmetes panna tagasi linnuke "Ootenimekiri on vaikimisi lubatud", siis kohe visatakse ette hoiatus "Kindel, et soovite kõigile rühmadele teha ootenimekirja lubatuks?"
Kui vastus "Ei", siis linnuke võetakse ära
Kui vastus "Jah", siis linnuke pannakse peale
Kui huvikooli andmetes võtta maha linnuke "Ootenimekiri on vaikimisi lubatud", siis rakendub see automaatselt ka kõikide rühmade juures, ehk siis ootenimekiri ei ole lubatud ka ühegi rühma juures. Kui linnuke tagasi panna, siis on ootenimekiri taaskord lubatud kõikide rühmade juures, kusjuures ootenimekirja kohtade arv on tühiväli ehk piiramata.
10.3. Huvikooli rühma vaatamis- ja muutmisvaade
Ühe rühma andmetes saab omakorda seadistusi muuta.
(1) linnuke "Ootenimekiri on lubatud"
(2) Kui linnuke on peal, siis ilmub nähtavale ka lisaväli: "Ootenimekirja kohtade arv:"
vaikimisi tühi ehk piiramata;
võimalik täita numbriliselt;
Välja juures on ikoon, kus on selgitus: "Kui väli on tühi, siis ootenimekirja saab taotlusi esitada lõpmata arv. Kui soovite piirata esitatavate taotluste arvu, siis märkige väljale number, mitu taotlust ootenimekirja lasete esitada".
Kui huvikooli juures ei ole linnukest "Ootenimekiri on vaikimisi lubatud", siis saab rühma juurde selle ikka märkida.
Näide: kui ootenimekirja linnuke ei ole huvikooli andmetes märgitud, aga ühe rühma puhul tahetakse ikkagi ootenimekirja kasutada, siis ka see on võimalik. Ühe rühma juures märkimine on palju lihtsam, kui märkida huvikooli andmetes, et ootenimekiri on lubatud ning ära võtta teistest rühmadest see linnuke.
10.4. Lapsevanema töölaud. Huvikooli taotluse esitamine konkreetse rühma vaatest
Vaade: Menüü "Huvikoolid" > ühe huvikooli vaatamisvaade > huvikooli andmete vaates rühmade nimekiri > ühe rühma vaade:
Ühe huvikooli rühma vaatest saab algatada huvikooli taotlust.
Kui rühmas on vabu kohti, siis paistab tavaline nupp [Esita taotlus]
Kui rühmas on kõik kohad täis, siis huvikooli rühma vaates paistab nupp [Esita taotlus (ootenimekirja)].
Kui rühmas on kõik kohad täis (ja ootenimekiri on täis), siis huvikooli rühma vaates
ei paista nuppu [Esita taotlus], ehk taotluse algatamise võimalus puudub.
kollases päises on tekst "Valitud rühma kohtade arv on täis. Kui te soovite taotluse antud huvikooli esitada, siis palun valige teine rühm."
10.5. Seadistamine, kui juba on taotluseid ootel
Kui huvikoolis on juba esitatud taotluseid, mis on "ootel" ja nüüd proovitakse ära võtta linnuke "Ootenimekiri on vaikimisi lubatud" (huvikooli andmetest) või "Ootenimekiri on lubatud" (rühma andmetest), siis süsteem keelab seda. Kohe visatakse ette veateade "Ootenimekirja seadistust ei saa ära võtta, sest on olemas 'ootel' taotlused".
10.6. Uue rühma lisamine vastavalt huvikooli tasandil ootenimekirja seadistusele
Rühma lisamine ja linnuke "Ootenimekiri on lubatud":
Kui huvikooli andmetes linnuke "Ootenimekiri on vaikimisi lubatud" on peal, siis rühma lisamisel linnuke "Ootenimekiri on lubatud" on vaikimisi peal.
Kui huvikooli andmetes linnuke "Ootenimekiri on vaikimisi lubatud" ei ole peal, siis rühma lisamisel linnuke "Ootenimekiri on lubatud" vaikimisi ei ole peal.
10.7. Ootenimekirja seadistus ja mõju erinevatele õppeaastatele
Ootenimekirja linnuke ei ole õppeaastapõhine.
Kui jooksvas õppeaastas muuta huvikooli "Ootenimekiri on vaikimisi lubatud" linnukest, siis see muutub ka eelmistes ja järgmistes õppeaastas.
Kui muuta huvikooli juures ootenimekirja linnukest, siis muutuvad andmed valitud õppeaasta, kui ka järgmise õppeaasta rühmade juures (eeldusel, et rühmad on kopeeritud järgmisesse õppeaastasse). Eelmise õppeaasta rühmade andmed ei muutu.
Huvikooli rühma kopeerimisel järgmisesse õppeaastasse kopeeritakse selle rühma välja "Ootenimekiri on lubatud" andmete hetkeseis.
Kui huvikooli rühm kopeerida järgmisesse õppeaastasse, siis kopeeritakse üle ka antud rühma "Ootenimekiri on lubatud" andmete hetkeseis (kui linnuke on olemas, liigub ka linnuke kaasa, kui linnukest ei ole, siis linnukest ka ei teki kopeerimisega).
Ootenimekirja seadistust huvikooli juures saab muuta ainult käesolevas õppeaastas. Vastasel juhul tuleb veateade huvikooli andmete salvestamisel "Ootejärjekorra seadistust saab muuta ainult käesolevas õppeaastas".
Rühmade juures ootenimekirja seadistusi saab vabalt muuta kõikide õppeaastate juures.
10.8. Rühmade näitamine huvikooli taotluse täitmisel ja muutmisel
Rühmas ootenimekiri on peal:
Kui kohtade arv on täis, aga ootenimekirjas on veel kohti, siis ripploendis "Rühm" rühma nime järel paistab info (taotlus läheb ootenimekirja).
Taotluse esitamisel või muutmisel tuleb hoiatus "Valitud rühma kohtade arv on täis. Kas soovite jääda ootenimekirja?" Jaatava vastuse korral taotlus esitatakse, taotluse staatus on "Ootel".
Kui kohtade arv on täis ja ootenimekiri on täis, siis taotlusel ripploendis "Rühm" rühma nime järel paistab info (kohtade arv täis).
Taotluse esitamisel või muutmisel tuleb hoiatus "Valitud rühma kohtade arv ja ootenimekiri on täis. Kui te soovite taotluse antud huvikooli esitada, siis palun valige taotlusel teine rühm."
Rühmas ootenimekiri ei ole peal:
Kui kohtade arv on täis, siis ripploendis "Rühm" rühma nime järel paistab info (kohtade arv täis).
Taotluse esitamisel või muutmisel tuleb hoiatus "Valitud rühma kohtade arv on täis. Kui te soovite taotluse antud huvikooli esitada, siis palun valige taotlusel teine rühm."
Erijuhud:
Kui süsteemis on juba ees ootel taotlusi, siis olenemata rühma täituvusest (näiteks, (1) vabanes üks koht rühmas või (2) tehti rühma kohti juurde ja vabad kohad on tegelikult saadaval), lähevad kõik järgmised taotlused ka ootele.
Kui ootenimekirja lubatakse võtta vaid 2 taotlust ja 2 taotlust on juba ootel, siis 3 taotlus saab esitamisel veateate "Valitud rühma kohtade arv ja ootenimekiri on täis. Kui te soovite taotluse antud huvikooli esitada, siis palun valige taotlusel teine rühm."
10.9. Uus seadistus: taotluse muutmisel muutub registreerimise kuupäev
Seadistus: Juba esitatud huvikooli taotlusel rühma vahetades muutub taotluse kuupäev / registreerimise kuupäev käesolevaks kuupäevaks
Kood: ARNO_HUVIKOOL_TAOTLUS_RYHMAVAHETUSEL_MUUTUB_TAOTLUSE_KUUPAEV
Vaikimisi väärtus = "Ei".
"Jah" väärtuse korral: Huvikooli ja rühma või rühma muutmisel taotluse peal muutub ka registreerimise kuupäev.
Näide:
Vanem esitab huvikooli taotluse rühma A, kuupäeval 25.10. Nüüd aga läheb 29.10 ja muudab taotlusel rühma ja salvestab taotluse rühma B.
Küll aga rühmas B on juba eelnevalt kohad täis ja ka ootenimekiri ees, kus ootel taotlusi on esitatud kuupäevadega 26.10 ja 27.10 seisuga. Nüüd muudetud taotlus liigub ootel taotluste rivi lõppu (kuna taotluse muudatuse kuupäev on 29.10).
Siis ametnik või huvikooli esindaja pakub vabu kohta.
Rühma ja registreerimise kuupäeva muutmine logitakse. Näeb ametnik ja huvikooli esindaja taotluse vaates.
10.10. Sõnaraamatu kaudu tõlgitavad kirjed
Sõnaraamatu kaudu saab tõlkida admini tasandil järgmisi lauseid:
Vaade: Menüü "Admin" -> "Selgitused kasutajale"
Lapsevanema töölaud > huvikooli rühma vaade > päises tekst "Valitud rühma kohtade arv on täis. kui te soovite taotluse antud huvikooli esitada, siis palun valige teine rühm."
Lapsevanema töölaud > huvikooli rühma vaade > nupp [Esita taotlus (ootenimekirja)]
Veateade taotluse esitamisel või muutmisel "Valitud rühma kohtade arv on täis. Kas soovite jääda ootenimekirja?"
Veateade taotluse esitamisel või muutmisel "Valitud rühma kohtade arv on täis. Kui te soovite taotluse antud huvikooli esitada, siis palun valige taotlusel teine rühm."
Veateade taotluse esitamisel või muutmisel "Valitud rühma kohtade arv ja ootenimekiri on täis. Kui te soovite taotluse antud huvikooli esitada, siis palun valige taotlusele teine rühm."
"Kindel, et soovite kõikidelt rühmadelt ootenimekirja ära võtta?"
"Kindel, et soovite kõigile rühmadele teha ootenimekirja lubatuks?"
"Ootenimekirja seadistust ei saa ära võtta, sest on olemas 'ootel' taotlused"
"Ootenimekirja seadistust ei saa ära võtta, sest leidub taotlusi mis on ootel staatuses"