Sisukord |
---|
Hindamise vaade
Hinnata saab taotluseid, millele on määratud hindajaid“Hindaja“ õigusega sisselogitud kasutajal on olemas menüü “Hindamine”. Taotlus on hindamiseks avatud seni, kuni see on olekus (staatuses) Registreeritud. Taotlusi saavad hinnata hindajaks määratud isikud .
...
...
(või hindamiskomisjon) toetuse vormile.
Hindaja taotluste lehel kuvatakse taotlused, mis vajavad hindamist või on hinnatud. Kui toetuse juures on hindamislehe osas seadistatud, et hindajatele näidatakse ka aktsepteeritud olekus taotluseid, siis näeb hindaja selle toetuse taotlusi (ja hinnanguid) ka aktepteeritud olekus, aga oma hindeid enam muuta ei saa.
...
Tabeli kohendamine
Analooglselt ametniku taotluste tabeli kohendamisele veerge saab eemaldada või lisada juurde otsides neid "valitud" ripploendist ja linnukestega märgitud välju kinnitades nupuga “Kinnita valitud väljad”. Automaatselt näidatakse välju, mis on toetuste juures ametniku määratud ning hindaja saab neid ka muuta.
...
Taotluste filtreerimiseks tuleb toetuste nimekirjas valida soovitud toetus(ed). Samuti saab taotluseid filtreerida hindamislehe järgi (kas hinnang on kinnitatud või mitte) või otsida sõnaosa järgi.
...
St taotluste tabelis on vaikimisi toetuse juures määratud veerud.
...
Kõik tabeli veerud on sorteeritavad (klikk tabeli veeru pealkirjale). Roheline linnuke
...
“Minu hinnang” veerus näitab, et hinnang on kinnitatud või kinnitamata olenevalt veeru valikust (Minu hinnang (kinnitatud) või Minu hinnang (kinnitamata)). Number linnukese taga näitab hetke hinnangut. Nupuga
...
saab nimekirja värskendada. Samuti saab tabeli eksportida Excelisse (nupp
...
“Excelisse
...
” paremas ülanurgas).
...
Taotluste filtreerimiseks tuleb toetuste nimekirjas valida soovitud toetus(ed). Samuti saab taotluseid filtreerida hindamislehe järgi (kas hinnang on kinnitatud või mitte) või otsida sõnaosa järgi.
Taotluste otsing
Hindajate lehel on võimalik kasutada otsingut.
Osalise fraasi otsimiseks tuleb otsingukasti sisestada vähemalt 3 tähemärki. Ülejäänud kirjed, kus otsitavat fraasi ei ole, peidetakse ära. Kõigi kirjete uuesti nähtavale toomiseks tuleb teha otsingu lahter tühjaks. Otsingulahtri tühjendamiseks on otsingulahtri lõpus ristike, mis ilmub nähtavale ainult siis, kui otsingulahtrisse on midagi sisestatud.
...
Lisaks saab sarnaselt taotluse taotluse tabeli vaates nupuga
...
“Masstegevused
...
” kinnitada hinnanguid. Masskinnitamisel ei kontrollita, et taotlus oleks eelnevalt kinnitatud ning kui oli kinnitatud, siis enam uuesti ei kinnitata. Lisaks kontrollitakse hindamislehe olemasolu, et kõik kohustuslikud väljad oleks kõigil valitud hinnangutel täidetud. Kui mingi
...
taotluse juures on hinnang pooleli jäänud, siis näidatakse selle kohta veateadet. Pooleli hinnangutega taotluse juures taotleja nime ette tekib hüüumärk. Samuti on Enne lõpliku kinnitamist küsitakse kasutajalt üle, kas on kindel et soovib hinnangud kinnitada.
...
...
Taotlusele hinnangu andmine
Taotluse hindamiseks tuleb avada taotlus (klikk taotluse kuupäevale).
...
Taotluse all (1) avaneb hindamise vorm (2). Vormi ülaosas kuvatakse toetuse nimi, taotluse esitamise kuupäev ning hindamise juhised (kui need on SPOKU admin poolt defineeritud) (3).
Hinde lisamiseks tuleb valida skaalal sobiv hinne (4). Vajadusel saab iga hindamiskriteeriumi kohta lisada kommentaari (5). Kui hinded on lisatud, saab neid
...
vastava nuppu abil salvestada (6) (salvestatakse ja jäädakse hindamise vaatesse)
...
. Salvestatud hindeid saab muuta ja need ei ole avalikud ehk menetleja ei näe taotluse hinnangu vaates hindaja poolt lisatud hindeid. Nupp
...
“Sulge” (7) paneb hindamisvormi ja ka taotluse kinni.
...
Hindaja saab teada anda, et ta ei ole objektiivne ja ei saa antud taotlust hinnata märkides linnukest "Olen taotlusega seotud...". Selle korral peab hindaja sisestama ka selgituse (kohustuslik). Kui hindaja märgib, et ta on seotud ning andmed salvestab, muutub hindamislehe olek automaatselt kinnitatuks. Samuti eemaldatakse salvestamisel kõik selle hindaja antud taotluse hindamise andmed, kui hindaja oli midagi sisestanud. Keskmise ja summade arvutamisel need hinded arvesse ei lähe.
...
Nupp
...
“Salvesta
...
” salvestab
...
hindamistulemused, kuid ei kinnita. Hinnangut saab muuta kuni hindaja tulemused kinnitab.
Kui hindaja ei ole hindeid salvestanud ning soovib liikuda järgmise hindamislehe juurde või hindamislehe sulgeda, siis kuvatakse talle hoiatus "Hindamislehel on salvestamata andmeid. Kas olete kindel, et soovite hindamislehe sulgeda?"
Oma hinnangu esitamiseks (ametnikule avalikustamiseks) tuleb see kinnitada ehk
...
vajutada nupule
...
“Kinnita hindamisleht”. Pärast hindamislehe kinnitamist näeb hindaja teadet "Hinnang on kinnitatud". Samuti kuvatakse "Hinnang on kinnitatud" teadet hindajale siis, kui ta avab juba varasemalt kinnitatud hindamislehe.
...
Teave |
---|
NB! Kinnitatud hinnangut muuta enam ei saa. |
Kui hindamisel on rohkem kui 1 taotlus, siis hindamisvormil (üleval ja all) tekivad vastavad nupud
...
“Eelmine taotlus
...
” ja
...
“Järgmine taotlus
...
”. Nende abil saab lihtsasti liikuda ühest taotlusest teise juurde.
...
[
...
Sulge] nupp katkestab hindamise ja
...
hinnang ei salvestu.
...
Hiire kursoriga nupule minnes tekib nupu juurde ka nupule vastav vihje tekst.
Avalikustamata hinnangut saab hindaja näha hinnangu vaates: HINDAMINE > Taotlus.
Taotleja oma taotluse hinnanguid ei näe.