Versioonide võrdlemine

Selgitus

  • See rida lisati.
  • See rida eemaldati.
  • Vorminduse muutmine.

Sisukord

Taotluste info

Taotluse pooleli jätmine

Taotluse sisu vaates on võimalik jätta taotlus pooleli (nupp [Salvesta ja jäta pooleli]).

Image Removed

Selle nupu vajutuse Taotluste info lehel kuvatakse neid toetuse vorme, mis on avatud täitmiseks selles rollis, mis SPOKUsse sisse loginud kasutajal on aktiivne. See tähendab, et kui kasutaja on SPOKU keskkonda sisse loginud ettevõtte esindaja rollis, siis näeb ta ainult neid taotlusvorme, mis on avatud täitmiseks juriidilisele isikule. Kui kasutaja on sisse logides valinud füüsilise isiku (mina) rolli, siis näeb ta neid taotlusi, mis on avatud täitmisesk füüsilisele isikule. Kui kasutajal puudub taotluste info lehel mõni taotlus, siis tuleks kõigepealt veenuda, et kasutaja on õiges rollis. Rolli saab vajadusel vahetada vajutades ekraani üleval paremas nurgas aktiivsele asutuse nimele (rollile), siis avaneb rippmenüü, kust kaudu saab rolli vahetada.

Kui kasutaja ei ole SPOKUsse sisse logitud, siis näeb ta kõigi taotlemiseks avatud vormide nimekirja (va. neid vorme, kus taotluse esitamine on piiratud gruppidega).

Rolli vahetamine taotlemise ajal

Kui kasutaja on SPOKUsse sisse logimisel valinud ühe rolli, aga tal on vaja taotluse esitamise ajal rolli vahetada, siis on tal võimalus seda teha vajutades ekraani paremal üleval nurgas olevale rolli (aktiivse taotleja) nimele. Avaneb rippmenüü, kust saab valida teiste ettevõtete või isikute hulgast, millele tal on esindusõigus või volitus olemas. Kasutajale näidatakse teadet, et pärast rolli vahetamist suunatakse ta valitud asutuse avalehele. Vaate vahetamiseks tuleb vajutada “OK” nupule ning kasutaja suunatakse valitud asutuse avalehe vaatesse.

...

Samuti on võimalik rolli vahetada taotluselt, taotleja nime juures oleva pliiatsi ikooni kaudu. Pliiatsi ikooni näidatakse ainult sellele kasutajale, kellel on mitu rolli (saab taotlusi esitada iseenda eest ning on lisaks veel mõne teise asutuse esindaja või volitatud isik). Samuti näidatakse pliiatsi ikooni ametnikule, kui tal on õigus esitada taotlust taotleja eest ning toetuse vor,mil on vastavad seadistused tehtud.

Taotluse pooleli jätmine

Taotlust on võimalik jätta pooleli (nupp “Salvesta ja jäta pooleli” taotluse täitmise vaates).

...

Selle nupuvajutuse korral avaneb hüpikaken, kus küsitakse, kas kasutaja soovib poolelioleva taotluse linki saata e-mailile, et hiljem täitmist jätkata. Kui vastatakse "Jah", siis avaneb uus hüpikaken, kus kasutaja saab sisestada e-maili, kuhu saata taotluse link. Automaatselt on see täidetud esindamise juures oleva e-mailiga. Kui e-mail on olemas, siis saadetakse kiri ning taotluse andmed salvestatakse (ei kontrollita kohustuslikkust), kasutaja viiakse asutuse vaatamise vaatesse.

Image Removed
Image Added
Image Removed
Image Added


E-mail sisaldab taotluse linki, toetuse vormi nime ja valdkonna nime.

...

Poolelioleva taotluse kustutamine

"Pooleli" ja "Parandamisel" olekus taotlust saab kustutada samanimelise nupuga taotluse rea lõpus. Kui vajutada nupule, siis tuleb ette hoiatus "Kas kustutame taotluse?". “Jah”/”OK” vastuse korral muudetakse taotluse olekuks "Prügikastis" ja siit on veel võimalik taotlust taastada. 

Kui aga "Prügikastis" olekus taotlus kustutada, siis enam taastada pole võimalik. "Tühjenda prügikast" nupuga saab hävitada kõik "Prügikastis" olekus taotlused igaveseks korraga. "Taasta" nupp viib taotluse tagasi olekusse "Pooleli", mis tähendab, et seda saab edasi täita.

NB! Lisaks käib SPOKU kontrollimas kord tunnis "Pooleli" olekus taotluseid/aruanded. Kui kasutaja ei ole üldse andmeid sisestanud, siis leitud tühjade lahtritega taotlused/aruanded kustutatakse ära.

...

Uus taotlus vana taotluse põhjal

Taotleja vaates , taotluste tabelis on võimalus alustada uut taotlust juba esitatud taotluse andmetega. Uut taotlust saab alustada taotluse real, vajutades nupule [Alusta “Alusta uut taotlust samade andmetega]andmetega”.




Nupp ilmub siis, kui:

  • taotluse olek on

    Esitatud

    “Esitatud”,

    Registreeritud

    “Registreeritud”,

    Aktsepteeritud

    “Aktsepteeritud”,

    Arvutatud

    “Arvutatud”,

    Lepinguga

    “Lepinguga”,

    Lõpetatud

    “Lõpetatud”,

    Prügikastis

    “Prügikastis”,

    Allkirja ootel, Kontrollimiselja

    “Allkirja ootel”, “Kontrollimisel” JA

  • toetus on avatud.

NB! Pooleli “Pooleli” ja Tagasi lükatud “Tagasi lükatud” olekus taotluste taotlustest koopiaid teha ei saa.


Peale selle nuppu nupu vajutamist tehakse taotlusest koopia ehk uus taotlus (pooleli olekus), kus on valitud taotluse andmed juba olemas (taotluse sisu, eelarve ja failid).
Kopeerides avaneb taotluse ülevaate leht, kus taotleja saab tutvuda taotlemise tingimustega ja minna edasi taotlust täitma. Taotleja saab uue taotluse andmeid muuta, kustutada ebavajalikud failid ja vajadusel uusi faile juurde lisada.

NB! Kopeeritud taotlus ei ole otseselt originaaliga seotud (linke ei teki). Kuid tegevuste logis logisse jääb märge, mis taotluse pealt koopia tehti.

Esitatud taotluse tühistamine või andmete parandamine

Kui ametnik on vormil valinud seaded "Taotleja saab taotlust võtta tagasi parandamiseks" või "Taotleja saab taotluse tühistada", siis tema poolt määratud olekutes ilmuvad taotleja taotluste tabelis nupud “Paranda taotlust” ja “Tühista taotlus”. 

...

“Paranda taotlust” muudab taotluse olekuks "Parandamisel". Taotluse andmed saab parandada ja esitada uuesti. 

“Tühista taotlus” muudab taotluse olekuks "Tagasilükatud". Enam selle taotlusega midagi teha ei saa.

Kui taotleja tühistab või võtab taotluse tagasi parandamisse, peab ta sisestama kohustusliku põhjenduse, mida pärast ametnik näeb omas vaates.

...