Kooli esindaja roll toitlustamise juures hõlmab järgmisi tegevusi:
Lisaeine toitlustamise alguse sisestamine
Lisaeine toitlustamine on seotud pikapäevarühmaga. Kui einet söövad ka need lapsed, kes tegelikult rühmas ei käi, siis tuleb luua rühm "PPRi eine sööjad". Toitlustamise algusaeg tuleb seega määrata PPRi andmetes ja kõige mugavam on seda teha kohe rühma loomise ajal.
Selleks läheb kooli esindaja kooli andmete lehele, kus on kastike "Pikapäevarühmad":
Olenevalt sellest, kas rühm on juba loodud või lisatakse uus rühm, tuleb toitlustamise aegade sisestamiseks valida kas nupp [Lisa] või [Muuda]. Avaneb rühma andmete vaade:
Sisestada lahtrisse "Toitlustamise algus" kuupäev, millest alates on võimalik lisaeinet saada.
Märkus: peagi lisandub ka võimalus sisestada toitlustamise lõppemise aeg. Selle kohta tuleb teavitus.
Vaheaegade sisestamine
Haridusasutuse esindajal on avalehel kastike "Koolilõunata päevad":
Valides "Vaata", jõuab kasutaja "Toitlustaja kalendri" juurde, kuhu saab sisestada koolilõunata päevad. Kuigi selliseid päevi võib ette tulla aasta keskel, siis vaheajad tuleks juba õppeaasta alguses sisse viia. Selleks liikuda noolekestega õige päevani ning klõpsata sellel. Avaneb hüpikaken sündmuse täpsustamiseks:
Sisestada algus- ja lõpukuupäev vastavalt vaheaja toimumisele, märkuste lahtrisse võib kirjutada "Koolivaheaeg" - seda näidatakse kalendrivaates välja.
Nädalavahetusi ja riigipühasid pole vaja kalendrisse koolilõunata päevadena märkida, need lisatakse automaatselt. Koolivaheaegu tuleks märkida alates esmaspäevast, kuna nädalavahetused on niikuinii märgitud koolilõunata päevadeks.
Märkus: Üldjuhul koolilõunata päevi ei ole vaja korraga sisestada terve õppeaasta kohta, kuid need tuleb sisestada enne toimumist – eilseks (minevikku) ei saa neid enam lisada, tänasele päevale saab lisada, aga seda tuleks teha siis pigem hommikul. Koolilõunata päevi saab sisestada ka toitlustaja ning võib eraldi kokku leppida, kes neid jooksvalt sisse kannab.