Hüppa metaandmete lõppu
Mine metaandmete algusesse

Sa näed selle lehekülje vanemat versiooni. Näita uusimat versiooni.

Võrdle uusimaga Vaata lehekülje ajalugu

« Eelmine Versioon 22 Järgmine »

Nimekirja saab lisada juba taotluse täitmisel. Ootel, Prügikastis ja Lõpetatud olekus taotlusele nimekirju lisada ei saa. 

Nimekirja lisatakse taotlusel "Osalejad" plokis . Lisamiseks tuleb vajutada nupule [+ Lisa nimekiri]. Avaneb nimekirja lisamise vaade, kus saab nimekirju lisada. Ametnik saab nimekirja lisada ka konkreetse taotluse vaates. 

Uue nimekirja lisamine

Lisamiseks tuleb vajutada nupule [Lisa nimekiri], täita avanenud nimekirjavorm ja lisada liikmed (osalejad).

Vormi täitmiseks tuleb sisestada:

  • - nimekirja nimi;
  • - valida juhendaja : rippmenüüst valitav juhendaja, kes on seotud näiteks taotlust esitava asutusega või taotlusele sisestatud juhendaja
  • - valida asendus- ja kaasjuhendajad;
  • - tegevuskohtade ja -aegade info Lisa rida nupuga.


Liikmete lisamine nimekirja ja kustutamine nimekirjast

Liikmeid saab nimekirja lisada kas ükshaaval või importida failist.
Nimekirja lisatud liikmed peavad olema unikaalsed. Unikaalsust kontrollitakse nime küsimisel RR-ist (isikukoodiga liikme korral) või nimekirja salvestamisel (isikukoodita liikme korral) kõigi isikute (isikukoodiga ja isikukoodita) pealt kokku ja  kombinatsiooni nimi + isikukoodi välja väärtuse pealt. Korduvuse korral tuuakse punaselt välja topelt isisestatud liikmed.

Liikmete lisamiseks ükshaaval tuleb vajutada nupule [Lisa liige] ja lisatud reale sisestada liikme isikukood. Liikme ees- ja perekonnanime ning sünniaja saab vajutades isikukoodi lahtri taga olevale noolega tähistatud ikoonile (tehakse RR-i päring). Üksiti sama päringuga saadakse ka lisatud isiku KOV kood (välja ei näidata). Kui tegemist on koduKOV koodiga, siis OV veerus ilmub "+", kui tegemist on võõra KOV-iga, siis OV veerus ilmub "-". Kui taotluse vormil on lubatud valida isikule kooli ja märkida nimekirjas isiku kuulumist koondisesse, saab rippmenüüst valida koole ja märkida, kas isik kuulub koondisse (vt Nimekirjade määramine). Liikmete järjekorra numbrid pannakse salvestamisel või failist importimisel. 

 Ükshaaval lisatud liikmete andmeid võib kontrollida ka korraga (nupp [Kontrolli RR-ist terve nimekiri]). See võib võtta aega, kuna kõik isikukoodid kontrollitakse X-tee kaudu.


Liikmete lisamiseks failist tuleb teha .csv laiendiga fail, kus eraldi veergudes oleksid isikukoodid ja grupi tunnused. Grupi tunnused võivad olla suvalised tähised, mis on mõeldud failis olevate isikute grupeerimiseks. Neid tunnuseid kasutatakse isikute failist lugemiseks. Faili importimisel tuleb valida fail arvutist, sisestada isikukoodi veergu number, valida eraldaja (mis on kasutatud csv-faili loomisel), sisestada grupi tunnus, sisestada grupi tunnuse veeru number ja vajutada [Lisa]. Grupi tunnust kasutatakse selleks, et failist importida ainult valitud tunnusega isikud. Nt kui tunnuseks valida A, siis imporditakse ainult isikud, kelle grupi tunnuseks on A. Isikute failist lisamine võib võtta veidi aega, kuna kõik isikukoodid kontrollitakse X-tee kaudu.


 Näide: osalejate importimine failist

Näide: failis on isikukoodid tulbas "A" ja gruppi tunnused on veerus "B". Soovitakse importida ainult grupis "kunst" käivaid isikuid. 

Siis on importimise seadistused järgmised: isikukoodi tulp = 1, grupi tunnus = "kunst", Grupi tunnuse tulp = 2

Isikukoodita liikme lisamine. Nimekirja saab lisada ka isiku, kellel puudub isikukood. Selleks tuleb vajutada nupule [Lisa isikukoodita liige] ja lisatud reale sisestada isiku olemasolev isikukood (nt välisriigi oma), ees- ja perenimi, sünniaeg. Kui taotluse vormil on lubatud valida isikule kooli ja märkida nimekirjas isiku kuulumist koondisesse, saab rippmenüüst valida koole ja märkida, kas isik kuulub koondisse.

Ametnikule on OV veerus kaks välja - esimesele saab ta kirjutada KOV-i koodi (nt 795) ja teises näidatakse + või - vastavalt sellele, kas tegemist on koduKOV-iga või mitte. Isikukoodita isiku lisamisel on lisamise rida märgitud helesinise taustaga. Isikukoodita isiku andmeid ei saa kontrollida RR-ist. Eesnimi ja perenimi on isikukoodita isiku lisamisel korral kohustuslikud. Taotleja näeb ainult KOV-i lahtrit, kuhu pärast seda, kui ametnik sisestab KOV-i koodi, ilmub "+" või "-" märge. Taotleja ise ei saa sellesse lahtrisse midagi kirjutada.


Liikme(te) kustutamine. Ühe liikme kustutamiseks nimekirjast tuleb vajutada selle liikme rea lõpus olevale ristikesele. Terve nimekirja kustutamiseks tuleb vajutada nupule [Kustuta terve nimekiri].


Liikmete tabeli all kuvatakse nimekirjas olevate liikmete koondi KOV-i lõikes: mitu on nimekirjas kohalikku liiget, mitu teisi.


Kui nimekiri on valmis ja liikmed lisatud, tuleb see salvestada. Nimekirja saab alati täiendada või parandada.


Nimekirja kopeerimine

Kui eelmistele taotlustele on lisatud nimekirju, siis neid on võimalik kopeerida. Selleks on taotluse nimekirjade vaates Teiste taotlustega seotud nimekirjade tabelis iga nimekirja real olemas nupp [Kopeeri]. 

Kopeerimisel avaneb dialoog, kus kasutaja saab täita nimekirjas küsitavad andmed. Kopeeritav on kõik peale juhendajate, kaasjuhendajate ja toimumiskohtade info. Nimekirjas olevad liikmed ja muu info kuvatakse, kui kopeeritava nimekirja juures on valitud nupp [Kinnita].

Nimekirja kustutamine

Taotleja ise nimekirju kustutada ei saa. Vajadusel tuleb pöörduda kustutamise palvega toetust hallatava ametniku poole.


Olemasoleva nimekirja uuendamine

Kui osalejad on juba kinnitatud, aga on vaja, et osalejaid saaks uuesti kinnitada, siis tuleb nimekiri uuendada.
Nimekirja uuendamiseks tuleb teha nimekiri lahti (klikk nimekirja nimele) ja avanenud nimekirja muutmisvaates:

  • muuta nimekirja andmed: nimekirja nimi, juhendajate andmed, toimumisajad jm;
  • kustutada nimekirjast osalejad (nupp [Kustuta terve nimekiri]) ja lisada nimekirjala uued osalejad kas ükshaaval (nupp [Lisa liige] või [Lisa isikukoodita liige], kui viimane on lubatud) või failist (nupp [Lisa failist]). Osalejate lisamisest täpsemalt vt siit;
  • salvestada nimekiri.

Pärast salvestamist saab osalejaid uuesti kinnitada.

NB! Nimekirja uuendamisel kaovad ära eelmise nimekirja andmed (ka osalemise kinnitamise info). Nimekirja uuendamist tuleks kasutada vaid siis, kui on kindel, et olemasolevaid nimekirja andmeid ei ole enam vaja.



  • Pole silte