Hüppa metaandmete lõppu
Mine metaandmete algusesse

Sa näed selle lehekülje vanemat versiooni. Näita uusimat versiooni.

Võrdle uusimaga Vaata lehekülje ajalugu

« Eelmine Versioon 23 Praegune »

Rahalehe import

SPOKU taotluste import on arendatud STARi rahalehtede importimiseks. ARNO faili SPOKU ära ei tunne ja sealt andmeid välja lugeda ei oska. Selleks, et importida taotlused STAR-ist on vajalik rahalehe PDF fail. Edasi tuleb valida menüü "Ametnik" > Ametniku tegevused: Taotluste import:


Järgmisena tuleb vajutada nupule "Impordi", mis asub tabeli kohal paremal:

See teeb lahti dialoogi-akna, kus valitakse:

  • Impordi definitsiooni (eelnevalt sisestatud valikus Ametnik > Taotluste impordi seadistamine)
  • Faili tüübi (ülekandega või sularahas)
  • Rahalehe PDF-i arvuti kettast

Kui parameetrid on valitud, siis tuleb vajutada nupule "Kinnita". Kasutaja viiakse impordi eelvaatesse, kus kontrollitakse imporditud rahalehest andmed.

Tulemuse (1) veerus on imporditava rea staatus kõigepealt "Pooleli". Sel hetkel ametnik kontrollib andmed ja rida pole veel lõppuni imporditud, saab andmed vajadusel redigeerida.

Kindlasti tuleks pöörata tahelepanu veerule "Toetuse tüüp" (7) - kas kõik read on saanud kätte väärtuse (ripploendis valik tehtud). Kui ei ole saanud, siis tuleb vaadada lehel "Ametnik" > "Loetelud" > "Väljamakse liik" - kas see toetuse tüüp on nimekirjas eksisteerib. Kui imporditava toetuse tüüpi ei ole, siis tuleb esmalt seda väljamaksete nimekirja lisada. Väärtuse lisamisel on tähtis sisestada "Lisaväärtus" - selle abil suhtlevad SPOKU ja raamatupidamise programm Business Central. Viimasel peab olema sama toetus koos selle väärtusega lisatud, muidu ei toimu korrekset e-arve saatmist. Kui väljamakse liik (toetuse tüüp) on lisatud, siis tuleb minna tagasi imporditava rea juudre ja valida toetuse tüübi käsitsi ning jätkata importimist. 

Sularaha makse (2) veerus väärtused tähendavad "0" - ei ja "1" - jah. See on informatiivne veerg, makse tüübi valitakse juba eelnevalttoetu.

Kui andmed ei mahu ekraanile, siis võib kasutada kerimisriba (3).

Kui kasutaja vajutab nupule "Impordi" (6), käivitub importimise protsess.

Tulemused muutuvad jooksvalt ning see kajastub ka infokastis (5). Kui rea tulemus muutub "Tehtuks", see tähendab, et selle rea impordimine õnnestus ja enam muuta midagi ei saa. Juhul, kui rea import annab vea, täpsemat infot näeb samuti veerus "Tulemus". Veateade nägemiseks tuleb viia hiirekursori lingi "Viga" peale.

Sama isik on rahalehel mitu korda, mida teha?

Kui imporditaval rahalehel on sama isik mitu korda, siis esimese "Impordi" vajutamisega imporditakse isikuid vaid ühe korra, ning "topelt" real ilmub nupp "Ignoreeri reegleid" (8). Kui sellele vajutada, siis imporditakse konkreetse rea nö "jõuga". Kõik topelt read tuleb eraldi importida nupu vajutamisega. Vaata näidet allpool. 

Kui ametnik otsustab, et ikkagi selle reaga kõik korras ja seda ei pea importima, siis rea lõppus tuleb linnuke ära võtta (4). Sel juhul tulemus muutub "Korras" aga hiüümärgi ikooniga, mis tähendab, et SPOKU import ignoreeris rida ja edaspidine tegevus vajadusel tehakse käsitsi. Hiirekursori viies on näha selgitust ka.


Aastavahetuse toetused, kuidas määrata õige periood

Taotluste impordi vaate tabelis on "Rahalehe kuupäev' ja 'Konteerimiskuupäev' (konteerimisperiood). SPOKU paneb automaatselt rahalehes oleva kuu 1 päeva, kuid vajadusel saab seda muuta.

Näide: Jaanuaris 2023 tuli toetus, mis on detsembri eest - antud juhul peab olema konteerimiskuupäev 01.12.2022

Näide 2: Detsembris 2022 imporditakse toetus, mida on vaja maksta tegelikult jaanuris 2023 - sel juhul konteerimiskuupäev 01.01.2023




  • Pole silte