Koolitoetuse/ranitsatoetuse taotlus

1. Seadistamine

1.1 Küsimused kliendile 

1. Kas koolitoetuse taotlust saavad esitada ainult need, kus laps ja mõlemad vanemad olid mingi kuupäeva seisuga KOVis? (kt_taotlus_kov2) Kui jah, siis mis on see kuupäev, mis seisuga kontrollitakse elukohta? (kt_kov_kontroll_kp) See kontroll ei nõua järjepidevat sissekirjutust.
2. Kas koolitoetuse taotluse esitamisele määrame piirangu: laps ja üks vanem peab olema kindlal kuupäeval KOV elanik? (kt_taotlus_kov) Mis see kuupäev olema peaks?
3. Kas koolitoetuse taotluse esitaja peab olema KOVi sissekirjutusega seadistatud kuupäeval? Mis see kuupäev olema peaks? (kt_kov_kontroll_taotluse_esitaja)
4. Või siis hoopis kas koolitoetuse taotluse esitaja peab olema hetkel KOVi sissekirjutusega, muidu ei saa taotlust esitada? (kt_kov_kontroll_salvestamisel_hetkeseis)

NB! Seadistus 4 töötab ainult siis, kui seadistus 3 on ka peal. 

5. Kas taotlusele tehakse KOV kontroll alles salvestamisel ja taotluse nupu väljanäitamist see ei sega? Ehk siis kõik vanemad näevad koolitoetuse taotluse nupukest, aga esitamisel saadakse veateade, et tegu pole KOViga. (kt_kov_kontroll_salvestamisel)
6. Kas menetlemisel on vaja teha uuesti rahvastikuregistri kontroll aadressile või mitte? (kt_kontroll_rr)

Rahvastikuregistri kontroll menetlemisel

Tähendused:

1 - laps + 1 vanem on menetlemise hetkel KOVid (tehakse RR päring)
2 - laps + 2 vanemat on menetlemise hetkel KOVid (tehakse RR päring)
3 - laps + 2 vanemat on kindlal kuupäeval KOVid (tehakse RR päring), kui on ainult üks vanem KOV ja teine ei ole, siis saab pool toetusest
0 - laps + vähemalt 1 vanem on KOVid, RR päringut ei tehta, vaadatakse lapse linnukeste alusel
-1 - taotluse menetlemisel enam KOV kontrolli ei tehta

7. Kas lubatakse erandolukorras teha taotlust ka neil, kus lapsel ja/või vanematel ei ole KOV tingimus täidetud (eeldusel, et on KOV piirangud)? Sellisel juhul peab taotlusele lisama nö erandkorras avalduse juurde (kt_kov_kontroll_erand).
8. Kas koolitoetust saavad vaid esimesed klassid? (kt_max_klass)
9. Kas meile sobivad ainult linnasisesed koolid või ka välised? (kt_kaugemad_koolid) See tähendaks seda, et toetust saaks teie valla/linna laps ka siis, kui ta läheb näiteks kõrval linna/valda kooli. Arno teeks selleks EHISe päringu, et teada saada, kas ta ikka läks sobivasse klassi (et kui toetust saavad ainult 1. klassi omad, siis uurime, kas EHISes on lapse klass ka 1.)
Ehk siis kui toetust ei maksta neile, kes lähevad teises KOVis kooli, siis ei ole seda EHISe päringut vaja ka.
10. Mis on taotluse esitamise vanusepiir? (Vaikimisi seadistus on 6 - 8 aastat)
11. Kas kool tohib esitada koolitoetuse taotlust vanema eest? (Seadistus: Kooli esindaja ei saa esitada KT taotlust lapsevanema nimel 'kt_keelatud_ke' = JAH)
12. Kas menetlemisel teha EHISe päring? Läheb siis kokku küsimusega 9 (kt_tee_paring_ehis. NB:  vajab eraldi ka päringu avamist! EHISes x-tee päring oppuridKovPortaaliV2)
13. Kas menetleda eitavad otsused automaatselt või manuaalselt? (kt_menetle_negatiivsed_manuaalselt)
14. Kas näidata taotlusel välja üksikvanema kinnituse linnukest? (kt_yksikvanem_erand: Üldiselt on üksikvanem oluline siis, kui on kahe vanema KOV tingimus toetuse saamise eelduseks. Ehk siis üksikvanema seadistus on siis üks eriline erand pääsemaks sellest 2 vanema tingimusest.) 
15. Kas kasutusel on PMen (kt_export_pmen)? Too seadistus lisab PMen ekspordi nupu Arnosse.
16. Mis on:
makse kuupäev;
maksja nimi;
maksja konto IBAN;
maksja panga BIC;
maksja summa?
Need on siis juba väljamaksega seotud andmed, kui te teete pangast väljamakse (ehk mis konto pealt teete).
Maksja konto andmed: kui kasutatakse PMENi, siis pole vaja, aga muidu on need andmed vajalikud maksefaili genereerimiseks panka (kui on soovi panga jaoks maksefaili genereerida). Maksja konto andmed tuleb anda Pikseli töötajale, need peame meie seadistama.
17. Mis tuleb makse selgituseks (kt_makse_selgitus)? Kas 'LAPSE_NIMI koolitoetus' sobib?


Seadistajale

2. Taotluse vormi avamine

Selleks, et vanemad saaksid taotluseid esitada on vaja, et ametnik taotluse avaks: admin → õppeaastad. Kui koolitoetuse taotlemise algus ja lõpp on tühilahtrid, siis tegemist on suletud taotlusega (ei ole vaikimisi avatud). Selleks, et taotlus avada tuleb määrata algus- ja lõpukuupäev.

Kindlasti kontrollida ka admin → klassifikaatorid → Taotluse liigid: et taotluse vorm oleks kasutusel.

Koolitoetus-01-Oppeaasta.png

3. Taotluse esitamine

Kui ametnik on taotluse esitamise avanud, tekib vanemale nupp [Koolitoetus]. Koolitoetuse taotluse esitamiseks ei pea laps kooli nimekirjas veel olema, menetlus on alles see hetk, kus koole vaadatakse.

Koolitoetus-02-Minu-lapsed.png

Vanem vajutab nupule [Koolitoetus], avaneb uus vaade: Koolitoetuse taotlused: Lapse nimi. Selleks, et taotlus esitada, vajutada [Esita taotlus] nupule.

Kui koolitoetuse taotluse esitamine ei ole hetkel lubatud, siis lapse koolitoetuste vaates paistab "Taotluste esitamine ei ole hetkel lubatud" ja esitamise nuppu ei ole.

 

Esitatud taotlus. NB! Olla hoolikas andmete esitamisel, hiljem enam esitatud taotlust pole võimalik muuta, selleks vanemal õigused puuduvad. 

Taotlus sai esitatud ning on staatuses "Menetlemisel":

  • Kui laps ja vanem on KOV, siis infot rohkem ei kuvata;

  • kui vanem ja laps pole KOV, siis kuvatakse sellekohane info:

4. Taotluse menetlemine

Taotlusi saab menetleda vaid ametnik. Selleks, et taotluseid menetlema hakata, tuleb kõigepealt admin → õppeaastate alt taotluste esitamine sulgeda. Kui taotluste esitamine on suletud, siis tekib "Koolitoetused" vaatesse nupp [Menetle taotlused].

NB! Massmenetlemisel, juhul, kui on taotluseid, mis ei vasta kriteeriumitele tuleb käsitsi üle vaadata ja tagasi lükata.

Kui massmenetlemine nupuga [Menetle taotlused] on lõpule jõudnud, siis menetlemisele jäävad taotlused, mis ei vastanud kriteeriumitele. Need tuleb käsitsi ametnikul tagasi lükata. Need, mis vastasid kriteeriumitele on staatuses "Rahuldatud".

4.1 Koolitoetuse taotluse vastused

  • Koolitoetuse vastuse nimi ja sisu saab muuta järgnevalt: admin → Koolitoetuse taotluse vastused → muutmist vajava teavituse real klõpsata nupule [Muuda].

  • Koolitoetuse taotluse tagasilükkamisel on näha tagasilükkamise põhjus (taotluse vaates rida "Tagasilükkamise põhjendus" ja koolitoetuste vaates veerg "Staatus"). Tagasilükkamise põhjuseid näevad ametnik ja lapsevanem.

  • Koolitoetuse taotluste menetlemise vaatest ja konkreetse taotluse vaatest teavituste saatmisel lähevad kirjad vanema e-mailile. Teavituse sisuks on taotluse menetlemise põhjus. Enne massteavituste saatmist on vaja valida filtris "Staatus" kas on soov saata "Rahuldatud" või "Tagasilükatud" taotluste kohta. Konkreetse taotluse vaatest teavituse saatmisel on automaatselt valitud menetlemise põhjus. 

4.2 Nupud koolitoetuse menetlemise vaates

  • [CSV eksport] - laeb arvutisse vastavalt filtris valitud andmetele exceli faili andmetega, mis kajastuvad taotlustel;

  • [Genereeri väljamakse fail] - Maksefaili saab genereerida kõigist rahuldatud taotlustest või ainult neist, millest pole veel maksefaili genereeritud. Kui genereerida fail kõigist taotlustest mitu korda, siis on hiljem alla laaditav ainult viimasena genereeritud fail. Võimalik on genereerida fail ka ainult neist taotlustest, mis on esitatud kuni mingi kuupäevani (k.a.). Makse teostamise kuupäev on vaikimisi täna, aga seda on võimalik muuta;
    Kui vajutada nupule [Genereeri fail], siis laetakse arvutisse Zip-fail, kus on pdf-formaadis tabel "Koolitoetuse väljamakse" ja sama info aga XML- formaadis.

  • [Teavituse saatmine] - teavitusi saab saata kas tagasilükatud taotluste või rahuldatud taotluste esitajatele. Saab kirjutada teema, mida öelda soovitakse ning saata korraga kõigile taotlejatele välja;

  • [Tühista tulemused] - tühistab eelnevalt menetletud taotlused.