Aruande lisamine taotlusele
Tähtajata aruanne
Aruannete vaates kuvatakse taotluse nimetus ja selle taotluse aruannete nimekiri. Iga aruande kohta on märgitud tema olek:
P - Pooleli;
E - Esitatud;
Ki - Kinnitatud;
Pa - Parandamisel;
A - Allkirja/kinnitamise ootel;
Ko - Kontrollimisel.
Aruandele lisatud faile saab vaadata/alla laadida klikates faili nimele. Aruande vaatamiseks tuleb vajutada kuupäevale, mis on lingitav. Kui aruanne pole esitatud, siis kuvatakse kuupäeva veerus link "Täida aruanne", mis viib aruande koostamise lehele. Menetleja saab aruannet täita ja salvestada ning jätta aruande taotlejale esitamiseks või ise esitada, vajutades vastavale nupule.
Uut aruannet saab lisada taotlusele, mis on olekus Arvutatud või Lepinguga. Aruande lisamiseks tuleb vajutada nupule [Lisa aruanne]. Avaneb aruande koostamise leht: aruande sisu, eelarve (näidatakse ainult siis, kui aruande definitsioonis on määratud eelarve küsimine) ja aruande esitamise vaade.
Tähtajaga aruannete lisamine on kirjeldatud Aruande tähtaeg all
Esitatud, pooleli olevaid või tagasi lükatud aruandeid saab kustutada prügikasti ikooni abil. Kinnitatud aruannet kustutada ei saa. Aruannete kinnitamine on kirjeldatud peatükis Aruannete kinnitamine.
Aruande täitmise vaates kuvatakse esimesel real toetuse ja taotleja nimi ning taotluse esitamise kuupäev, teisel real kuvatakse toetuse nimi ja aruande täitmise juhised (kui need on olemas). Edasi on aruande andmed. Eraldatud summa ja lepingu number ilmuvad automaatselt, neid muuta ei saa.
Aruande sisus olevatele väljadele väljale tuleb sisestada vastav sisu. Tegevuse nimi ja Antud summa on mittemuudetavad (tulevad taotluselt). Sisus näidatava lisaväljad on seadistatavad siin.
Aruande failid ja sisu osas saab lisada faile ja sisestada lisateksti kui vastav seadistus on sisse lülitatud vormil. Lisatud fail ilmub "Muud materjalid failidena" alla. Lisatud faili saab kustutada, vajutades faili nime taga olevale prügikasti märgile.
Kui andmed on sisestatud, siis saab vastavate nuppude abil liikuda edasi eelarve täitmise vaatesse, salvestada ja jätkata sisestamist (jäädakse samasse vaatesse), jätta pooleli (salvestatakse andmed ja suunatakse kasutaja taotluse aruannete vaatesse).
Finantsaruande vorm on eeltäidetud aruande definitsioonis määratud tulude ja kulude ridade nimedega. Neid ei saa muuta, kuid vajadusel saab lisada uusi ridu (klikk nupule [Lisa uus rida]). Kulude ja tulude võrdsuse kontrolli on olemas, andes sellest aruande täitjale hoiatusega teada. Kui summad (kui kulud ja tulud ei ole võrdsed saab edasi) on sisestatud, saab vastavate nuppude abil aruande täitmist jätkata (kasutaja suunatakse edasi aruande esitamise vaatesse), salvesta ja jätka sisestamist (jäädakse samasse vaatesse) või jätta pooleli (salvestatakse ja suunatakse kasutaja tagasi aruannet nimekirja vaatesse).
Tähtajaga aruanne
Kui taotlus on olekus Arvutatud või Lepinguga ja aruande tüüp on taotluse vormil valitud, siis saab lepingu numbri sisestamise all olevasse Aruanded tabelisse sisestada aruande esitamise tähtaegu, vajutades nupule "Lisa tähtaeg". Iga tähtaja sisestamisel tekib aruannete nimekirja taotlusega seotud aruanne õiges olekus vastavalt määratud tähtajale. Aruandele määratud tähtaega ja aruande olekut näevad nii ametnik kui ka taotleja.
NB! Aruanded tabelit taotlusel näeb selle valdkonna või konkreetse vormi ametnik. Nt Aruanded tabelit ei näe admin, kui tal puuduvad vastava valdkonna ametniku õigused.
Samuti on aruannete tabel nähtav ainult siis, kui taotlus on olekus Arvutatud või Lepinguga ning aruande tüüp on taotluse vormil valitud. Nt Lõpetatud olekus taotlusel ei näidata aruannete tähtaegade tabelit, kuigi taotlusele on aruandeid lisatud. Sellisel juhul näeb taotlusele lisatud aruandeid kas Aruanded osas vajutades nupule "Halda aruandeid" või Taotluse lisad osas vajutades lingile "Aruanded". Mõlemad avavad antud taotluse aruannete nimekirja vaadet.
'Lisa tähtaeg' nupu vajutamisega avaneb dialoogaken, kus saab valida, millal aruanne esitamiseks avatakse ja millal on esitamise tähtaeg. Samas dialoogiaknas saab lisada aruande perioodi. 'Salvesta' vajutamisel tekib pooleli aruanne eelnevasse tabelisse. Aruannet saab vaadata (ja vajadusel sisestada) vajutades "Aruanne" tulbas kuupäeval. Pliiatsi märgiga saab pooleli olevate aruannete tähtaegu muuta. Pooleli olevate aruannete tähtaegu on võimalik kustatada, vajutades prügikasti märgile.
Taotluse kõigi aruannete vaatamiseks vajuta nupule "Vaata kõiki aruandeid" või TAOTLUSE LISAD osas lingile "Aruanded". See vaade kuvab taotleja poolt lisatud aruandeid, mille tähtaeg ei olnud ametniku poolt määratud.
NB! Kui ametnik ei määra aruande tähtaega, siis saab taotleja ise lisada aruannet 'Taotluse aruanded' vaates. Kui vähemalt 1 tähtaeg on ametniku poolt sisestatud, siis taotleja ise enam aruandeid lisada ei saa.
Taotluse aruanded vaates, aruannete tabelis näidatakse aruandeid erinevates olekutes. Oleku täisnimetuse saab vaadata viies kursori küsimärgi ikooni peale või tabeli alt. Kui tabelis olev aruanne ei ole esitamiseks avatud, siis ei kuvata tabelis aruande linki vaid näidatakse vastavat teksti: saab vaadata aruanne eelvaadet (klikates 'Ava eelvaade' lingile). Esitatud ja Kinnitatud olekutes on link, mis viib aruande vaatamise (ja ka menetlemis-) vaatesse.
Kui taotluse vormil muudetakse aruande vormi, siis uue tähtaja sisestamisel tekib uue vormi põhjal aruanne ning ka eelnevad aruanded eelmise vormiga kajastuvad tabelis.
Kui aruande esitamise kohta on saadetud meeldetuletusi, siis kuvatakse neid taotlusel 'Infovahetus' TABi alt. Meeldetuletusi saadetakse kaks korda (14 päeva enne ja 1 päev pärast tähtaega kui aruanne pole esitatud). Eeldatakse, et meeldetuletuse tekst on seadistatud taotluse vormile (teksti seadistamise kohta loe siit >>>). Kui meeldetuletus on juba saadetud, siis seda teist korda enam automaatselt ei saadeta. Kui aruande tähtaega muudetakse, siis saadetakse uue tähtaja lähenemisel meeldetuletused uuesti.
Aruande esitamise vaade
Kui andmed on sisestatud, siis saab vastavate nuppude abil aruannet esitada (esitatud aruannet ei saa enam muuta), jätta pooleli (salvestatakse andmed ja suunatakse kasutaja taotluse aruannete vaatesse). Kui vormil on sisse lüliattud allkirjastamine siis tekiva selles vaates vastavad valikud (mobiil-ID, ID-kaart, Smart-ID) millega allkirjastada. Peale allkirjastamist aruanne esitatakse ja eraldi esitamise nuppu ei ole.