Töö aruandega

Leht vajab sisu uuendamist

Kui toetuse definitsioonis on määratud aruande küsimine, siis ilmub taotluse vaates taotleja alla link "Aruanded". Number sulgudes näitab, mitu aruannet on taotlusele lisatud. Link viib aruannete vaatesse.

Aruande kinnitamine

Taotlusele lisatud aruannete menetlemiseks tuleb minna Taotluse aruannete vaatesse, kuhu saab:

  • taotluse vaatest avada "hamburgeri" menüü ja sealt valida link "Aruanded"

  • või taotluste vaatest, kui lülitada sisse Aruanne veerg, link "Taotluse aruanded"

Aruannete link ühe taotluse vaates ja tähtaegadega aruannete tabel Aruanded all

Oleku veerus vaates kuvatakse taotluse olekut: P - Pooleli; E - Esitatud; K - Kinnitatud; T - Tagasi lükatud; A - Allkirja/kinnitamise ootel; KO - Kontrollimisel
Menetleda saab olekus Esitatud olevaid aruandeid

Aruande menetlemiseks tuleb vajutada kuupäevale, mis on lingitav, avaneb aruande kinnitamise vaade. Vaate päises kuvatakse taotluse esitamise kuupäev, toetuse ja taotleja nimi ning aruande nimi.

Nende all kuvatakse aruande sisu ja selgitused, mida tähendavad täidetavate väljade kõrval olevad märgised. Vaikimisi kuvatakse aruande viimane ehk viimati esitatud versioon. Klikk märgile "+" avab kõigi eelmiste versioonide valiku. Versioone tekib juurde iga täiendatud/parandatud aruande esitamise järel. Eelmisi versioone saab vaadata (klikk versiooni nimele), kuid ei saa menetleda.

Viimase versiooni vaates aruande eelarve ja sisu osas tekivad muudetud (lisatud, kustutatud) väljade juurde järgmised märgised:

    ! - näitab, et väli on muutunud võrreldes varasemalt esitatud versiooniga

    + - avab kõik valitud välja versioonid

  • - sulgeb varasemad versioonid

   Läbikriipsutatud tekst - varasemas versioonis eemaldatud fail

Nupp “Vaata taotluse eelarvet” avab aruande all taotlusele lisatud eelarve tabeli (juhul, kui toetuse juures oli kasutatud eelarve eraldi küsimine, mitte ei küsitud eelarvet taotluse sisu vaates andmetabeli lisaväljana), mis annab võimaluse võrrelda taotlusel ja aruandes esitatud eelarvet.

Nupp “Vaata taotlust” avab aruande kõrval taotluse vaate, mis on abiks, kui on vaja võrrelda taotlusel ja aruandes esitatud andmeid. Nupp on nähtav ainult aruande muutmise vaates. Aruande vaatamise vaates “Vaata taotlust” nuppu ei ole.

Aruande vaates kuvatakse ka hoiatust, kui esitatud eelarves esineb ebakõlasid, näiteks toetuse ja selle kasutamise summad ei ole võrdsed. Samuti on võimalik tutvuda ka taotluse andmetega. Veateate juures olev link "Mine parandama" avab aruande eelarve osa ja esitatud taotluse eelarve vaatamiseks.

Aruande vaates kuvatakse ka hoiatust, kui esitatud eelarves esineb ebakõlasid, näiteks toetuse ja selle kasutamise summad ei ole võrdsed. Samuti on võimalik tutvuda ka taotluse andmetega.

Veateate juures olev link "Mine parandama" avab aruande eelarve osa ja esitatud taotluse eelarve vaatamiseks.

Aruande lõpus on menetlemise nupud “Kinnita” ja “Lükka tagasi”. Nupp “Tagasi” viib taotluse aruannete vaatesse.

Aruande parandamisele saatmine

Kui aruanne vajab täpsustamist, siis tuleb see tühistada ehk saata tagasi parandamiseks (nupp “Lükka tagasi”). Tagasilükkamisel avaneb dialoogaken, kus tuleb sisestada aruande tühistamise põhjus ehk selgitus, mida peab parandama.. See selgitus saadetakse esitajale e-posti teel. Samuti jääb see aruande juurde Tagasilükkamise põhjuste tabelisse. Tühistatud aruannet saab esitaja avada ja vastavalt menetleja poolt tühistamise selgituseks lisatud kommentaaridele seda täpsustada/parandada ning uuesti esitada. Aruande tagasi lükkamise põhjus on näha nii ametniku kui taotleja vaates, kui parandamisele saadetud aruanne avada.

Aruande parandamiseks tagasi võtmine taotleja poolt

Kui aruande vormil on valitud märkeruut “Taotleja saab aruande võtta tagasi parandamiseks”, siis saab taoteja ise samuti aruannet parandamiseks tagasi võtta. Samuti saab aruande vormil saab valida, mis staatuses aruannet saab parandamiseks tagasi võtta.

Seaded aruande vormil:

Aruande parandamiseks tuleb vajutada taotluse aruannete vaates mutrivõtme ikoonile:

Seejärel avaneb uus aken, kuhu kasutaja saab sisestada põhjuse, miks ta soovib aruannet parandada. Pärast “Kinnita” nupule vajutamist avaneb aruanne kasutajale parandamiseks. Aruandele jääb näha ka parandamise põhjus, mida kasutaja kirjutas aruande parandamiseks tagasi võtmisel.

Põhjuse sisestamine, miks aruannet soovitakse parandada

 

Pärast kinnita nuppu vajutamist avaneb aruanne parandamiseks

 

 

Juba kinnitatud parandamisele saatmine

Nupp “Muuda olek esitatud” võimaldab vajaduse korral muuta kinnitatud aruande uuesti esitatuks. Esitatud aruande saab lükata tagasi parandamiseks. Parandatud aruannet saab uuesti esitada ja kinnitada. 

NB!Muuda olek esitatud” nupp tekib ametniku vaates aruandele ainult siis, kui toetuse vormil aruannete moodulis ei ole aktiivne seadistus "Peale aruande kinnitamist muudetakse taotluse oleks lõpetatuks automaatselt"

Enne kinnitatud aruande staatuse muutmist kontrollida toetuse muutmisvaates üle, kas kinnitatud aruanne saadetakse DHS.

  • Delta korral tuleb vajadusel aruande uus versioon lisada taotluse juurde ning eelmine versioon kinnitatud aruandest viia nt. taotluse taustainfo failide juurde. Vaata ka aruande seadistamist toetuse vormil Delta dokumendihaldussüsteemiga.

  • Amphora korral tekitatakse sama GUID'ga aruande uuesti esitamisel uus versioon. Vaata täpsemat seadistamist toetuse vormil Amphora dokumendihaldussüsteemiga.

Kui aruanne on korras, tuleb see kinnitada (nupp [Kinnita]). Kinnitamisel avaneb dialoogaken, kus on võimalik sisestada kinnitamise teksti, mille saadetakse aruande esitajale e-posti teel. Selleks, et aruande kinnitamisel ei peaks sama vastuse teksti igakord uuesti kirjutama, on võimalus kirjutada valmis standardvastus, mida kasutatakse iga kinnitamise korral ja mida saab iga kinnitamise korral muuta/täiendada. Standardvastus seadistatakse toetuse vormi muutmisvaates, Aruanded osas.

Pärast kinnitamist saadetakse aruanne DHS-i:

  • Delta korral eraldi failina, mis tuleb siduda taotlusega. Deltasse saadetava aruande saatja kirja registreerimise numbriks on DELTA/15934/2020_ARUANNE, kus "15934" on taotluse ID number, nii on teada, mis taotluse juurde see aruanne peaks minema. 

  • Amphora korral lisafailina otse taotluse juurde või erealdi vormile, kui eraldi vormile saatmine on Spokus sisse lülitatud toetuse muutmisvaates.

Taotluse menetletuks märkimine

NB! Ei aruande kinnitamine ega tagasilükkamine ei muuda taotluse olekut!

Taotluse olekut saab muuta taotluse aruannete vaates vajutades nupule [Märgi taotlus menetletuks] (muudab taotluse olekut Lõpetatud olekuks) või muutes taotluse olekut käsitsi kas taotluse vaates (ühel konkreetses taotlusel) või masstegevuse abil (kui on vaja olekuid muuta mitmel taotlusel korraga).

NB! Lõpetatud taotluse aruandeid ei saa enam muuta (täpsustada/parandada) ega menetleda (kinnitada, saata tagasi parandamiseks)!
Lõpetatud taotluse olekut saab muuta taotluste vaates masstegevuse alt: Masstegevused > Andmed > Muuda olekut.