Versioonide võrdlemine

Selgitus

  • See rida lisati.
  • See rida eemaldati.
  • Vorminduse muutmine.

Nimekirjad

Image RemovedImage Added

Taotlusele saab/tuleb lisada nimekirju - see osa on mõeldud taotlusele nimekirja(de) lisamise haldamiseks. Et taotlusele saaks nimekirju lisada, tuleb märkida linnuke "Taotlusele saab/tuleb lisada nimekirju" taga. Seejärel saab määrata/lisada teisi nimekirjaga seotud reegleid. Kui see linnuke on tehtud siis taotluse täitmise vaates tekib eraldi sakk "Osalejad".

Muutmise tähtaeg - nimekirja liikmeid saab muuta kuni valitud kuupäevani. Kui muutmise tähtaega ei ole märgitud, siis saab nimekirja liikmeid muuta ajaliste piiranguteta. 

Liikme min ja max vanus - saab seadistada nimekirja liikme minimaalse ja maksimaalse vanuse täisaastates ehk piirata millises vanuses osalejaid saab nimekirja lisada. Kui nimekiri lisatakse failina, siis ei lisata neid isikuid, kes ei ole vastavas vanuses.

Ainult KOV liikmed - kui linnuke on tehtud, siis selle korral lubatakse nimekirja lisada ainult KOV liikmeid - käitub sarnaselt vanuse kontrolliga. 

Kuvada mitte KOV korral nimekirjas valla või linna nime - kui linnuke on tehtud, siis näeb ametnik nimekirja menetlemisel nimekirjas olevate isikute sissekirjutust (taotleja seda infot ei näe).

Liikmed ei tohi ühe taotluse piires korduda -  kui linnuke on tehtud, siis sama taotluse kahes erinevas nimekirjas ei saa üks ja sama osaleja olla. Kui nimekiri lisatakse failina, siis ei lisata neid isikuid, kes juba teises nimekirjas on.

Taotlusele saab lisada nimekirja juba taotluse esitamisel - kui on linnutatud, siis saab nimekirja lisada taotluse täitmisel. Sarnaselt eelarvega tekib taotluse täitmise vaatesse eraldi sakk "Osalejad". 

Taotlusele saab lisada ainult ühe nimekirja - kui on tehtud linnuke, siis saab lisada vaid ühe nimekirja

Taotlusel peab olema vähemalt 1 nimekiri -  valik avaneb siis, kui on valitud nimekirja lisamine taotluse esitamisel. Kui on linnutatud, siis peab taotleja taotlusele lisama vähemalt ühe nimekirja, et taotlust saaks esitada.

Vähemalt 1 osaleja nimekirjas on kohustuslik - valik avaneb siis, kui on valitud nimekirja lisamine taotluse esitamisel. Kui linnuke on märgitud, siis nimekirja lisamisel peab olema nimekirjas vähemalt 1 osaleja. 

Taotlusele saab lisada ainult ühe nimekirja - kui on linnutatud, siis saab taotlusele lisada ainult ühe nimekirja. Kui ei ole märgitud, siis saab taotlusele lisada mitu nimekirja. 

Image Removedimage-20241106-131311.pngImage Added

Nimekirja liikme kinnitamine - saab valida, kas liige kinnitatakse käsitsi või reeglite abil.

Taotluse staatused - saab määrata, mis staatuses taotluse korral saab kinnitamise vaates osalust kinnitada. Staatuse valimine on kohustuslik. 

Näiteks:

  • kui staatus "Esitatud" on valitud, siis kuvatakse kinnitamise vaates ainult "Esitatud" staatuses taotluste nimekirjades esinevad osalejad;

  • kui staatus "Esitatud" ei ole valitud, siis ei kuvata kinnitamise vaates "Esitatud" staatuses taotluste  nimekirjades esinevaid osalejaid. 

  • kui staatuseid ei ole valitud, siis ei kuvata kinnitamise vaates selle vormi taotluste nimekirjades esinevaid osalejaid. 

Nimekirja kinnitamisel küsida eelistust: Kui laps käib mitmes huvikoolis, siis on lapsevanemal võimalus valida, millist kooli ta eelistab. 

Kuva eelistuse info taotlejale - kui linnuke on märgitud, siis pärast lapsevanema poolt osaluse kinnitamist, kuvatakse eelistuse infot nimekirja vaates ka taotlejale.

Nimekirjade automaatne kinnitamine: selle seadistusega saab määrata kindla kuupäeva ja kellaaja, millal vastava vormi kõikide esitatud taotluste kinnitamata nimekirjad automaatselt üle vaadatakse ja vigade puudumisel kinnitatakse. Kui aeg on määratud ja seda muuta, siis kõik esitatud taotluste nimekirjad, mis on kinnitamise ootel, kontrollitakse uuel muudetud ajal.

NB! Admin peab lisaks tegema seadistused Spoku üldhäälestuse moodulis "Liidestuste seadistused" > "Nimekirjad" > "Uute päringute tegemise intervall" > Korduste arv = 1:

Kui personaalse kinnitamise korral on kinnitamise tähtaeg määratud (soovituslik on seda alati teha, et töövoog seisma ei jääks) ja nimekirjas olevad osalejad pole tähtajaks seda kinnitanud, siis saadetakse taotlejale automaatne meeldetuletuskiri. Kui tähtaeg on möödas, siis osalust enam kinnitada ei saa. Kinnitamata osalused on ka nähtavad kinnitajal Arhiivi all.

Meeldetuletuse tekst: tekst, mis saadetakse taotlejale, kui tema poolt esitatud osalejate nimekirjas on kinnitamata osalejaid. Tekstis võib kasutada järgmisi märgendeid:

{NIMEKIRI} - nimekirja või nimekirjade nimed
{TOETUSE_LIIK} - toetuse liik
{TAHTAEG} - kinnitamise tähtaeg

Nupp "Saada testkiri" saadab meeldetuletuse kirja sisse loginud kasutajale.

Meeldetuletuskirju saadetakse 10 päeva enne nimekirja kinnitamise tähtaega. Kui on vaja muuta seda meeldetuletuse saatmise hetke, palun pöörduda Pikseli poole.

Kui aga valitud "Liikme kinnitamine reeglite abil", siis saab määrata:

  • kas otsus on nähtav kõigile (ametnikule ja taotlejale);

  • kas reeglite tulemused nähtavad kõigile;

  • mis on otsuse pealkiri (lõplik otsus);

  • reegleid, mille abil osalejaid kontrollida.

Nupp "Halda kontrolle" avab reeglite lisamise/muutmise vaate. Nimekirja juurde lisatud reegleid rakendatakse nimekirja koostamisel.

Kontrollide muutmise korral saab valida reegleid ning muuta ka järjekorda. Kontrollide tabelis näidatakse määratud reeglite kohta reegli nime, lühinime, lühikest veateadet ja lühikest õnnestumise teksti. Reeglid peavad olema eelnevald defineeritud.

NB! Kontrollid käivitatakse nimekirja salvestamisel. Kui kontrolli ei läbita, siis järgmisi kontrolle ei tehta.

NB! Kui ametnik soovib kontrollid uuesti käima panna, siis tuleb teha otsuse lahtrid tühjaks (ripploendist valida kriips) ja salvestada nimekiri uuesti.

NB! Kui nimekirja juures KOV kontrollimisel saadakse mõni muu viga, mitte reegli viga (ehk mitte ei kukuta reeglist läbi, vaid kontrollimine ei õnnestu, nt RR on maas), siis pannakse tulemuseks lihtsalt kriips. Kriips on siis, kui valida "kontrolli terve nimekiri". Pärast salvestamist kriipsu näha pole nagu siis, kui kontroll on tegemata, sest andmebaasi läheb info, et kontroll on tegemata. 

...

Näita nimekirjade koondit teiste OV-de põhjal - enam ei kasutata.

Lubada nimekirja sisestamisel valida isikule kooli - nimekirja sisestamisel kuvatakse koolide ripploendit, kust nimekirja sisestaja saab valida kooli.

Isikukoodi põhjal kooli pärimine EHIS-est - kui linnuke on märgitud, siis tehakse isikukoodi põhjal päring EHIS-esse, et kätte saada kooli andmed. Kool on nimekirja vaates nähtav vaid seotud ametnikele. Selle seadistuse kasutamiseks peab olema avatud EHIS-e x-tee teenus EE/GOV/70000740/ehis/oppuridKovPortaaliV2/v2.

Lubada märkida nimekirjas isiku kuulumist koondisesse - nimekirja sisestajal on võimalus märkida, kas osaleja kuulub koondisse. Nimekirja vaates Koondise veeru pealkirja sõnastus on muudetav toetuse vormi tõlgete või üldtõlgete all. Toetuse vormil muudetud sõnastus kajastub ainult selle vormi alt esitatud taotluse nimekirjades (nimekirja vaates, kinnitatud nimekirja vaates, nimekirja PDF-is ja excelis). Üldtõlgetes muudetud sõnastus kajastub kõigi vormide alt esitatud taotluste nimekirjades (kui toetuse vormil puudub eraldi tõlge).

Nimekirjas näidatakse osalejate sünniaega - kui linnuke on tehtud näidatakse osalejate sünniaega.

Kontrolli asutuse prioriteeti: kui see linnuke on tehtud ja asutuse juures on vastav seadistus, siis prioriteetsete asutustega lisatud osalejatega samu isikuid ei saa teised asutused lisada (v.a. teised prioriteetsed). Nimekirja importimisel eelvaates näidatakse punasega nimekirjas olevaid isikuid ja selgitavat teksti, et isik on juba lisatud prioriteetse asutuse (asutuse nimi) poolt. 

Näide:

Saab lisada isikukoodita liikmeid - kui linnuke on tehtud, siis saab nimekirja lisada isikukoodita liikmeid. (Nimekirja lisamisest taotlusele vt Töö taotlusega osas).

Nimekirjal sisestatavad andmed - on nimekirja vormil kasutatavate väljade loetelu, mida saab:

  • lülitada sisse või välja (linnuke silma ikooniga tulbas)

  • panna kohustuslikuks (linnuke hüüumärgi ikooniga tulbas)

  • ning muuta väljade nimetusi (pliiatsi ikoon ilmub viies hiire kursori peale)

Juhendaja andmed kutseregistrist - juhendaja andmed küsitakse kutseregistrist. Kutseregistrist andmete saamiseks peab olema avatud x-tee teenus "kutsetunnistus.v2". Kui soovite teenust avada, tuleb võtta ühendust SPOKU kasutajatoega.

Juhendaja isikukood on isikukoodi väli, selles lahtris saab küsida juhendaja isikukoodi.

Juhendaja nimi on nime väli, kui seda kasutada koos isikukoodi väljaga, siis sinna ilmub automaatselt selle isiku nimi, kelle isikukood on sisestatud ja vajutatud "Kontrolli"

Juhendaja kvalifikatsioon - vaba teksti väli

Asendus- ja kaasjuhendajad - vaba teksti väli

Toimumisajad -päevade kaupa kellaaegade lisamine koos toimumiskoha täpsustamisega

Valdkond - kui soovite andmeid saata Noorekasse, siis on vajalik sisse lülitada valdkonna osa

Valdkonna loetelu  - valdkonna valimiseks ripploend, eelmisel real "valdkond" peab olema kohustuslik. Loeteludest täpsemalt siit.

Tegevuskohtade ja -aegade info - vaba teksti väli

Lisainfo - vaba teksti väli

...