Üldhäälestus
Üldhäälestuse juurde pääseb menüüst nupu AMETNIK ->Administraatori tegevused -> Üldhäälestus kaudu. Avaneb lehekülg Seaded.
Seaded
| Kohaliku OV EHAK kood - üksteisest komaga eraldatud KOVi koodid, mida süsteemis käsitletakse kui koduomavalitsust. Seda koodi kasutatakse huvitegevuse nimekirjade juures osalejate sissekirjutuse kontrollimiseks rahvastikuregistrist ja subjekti sissekirjutuse kontrollimiseks rahvastikuregistrist reeglite abil (sissekirjutuse tüüpi reegli korral). Kohaliku OV registri number - kohalikku omavalitsust haldava asutuse (linnavalitsus, vallavalitsus) registrikood. Asutuse nimi - kohaliku omavalitsuse nimi (Tartu linn, Tartu vald). Isikukood, millega tehakse jooksvalt x-tee päringuid - taustal (st puudub sisseloginud kasutaja) tehtavate päringute juurde lisatav isikukood jätta täitmata (tegu on masin-masin liidesega). Seda ei tohi kindlasti täita arendaja, asutuse juhi, mõne väljamõeldud isiku isikukoodiga või suisa suvalise tekstiga. Kuhu saata liidestuse (DHS-i jms) vead - süsteemis tekkinud DHSi vigade sihtaadress kui ei ole kindla liidestuse juures määratud (näiteks spokuerror@tartu.ee). Liidestuste seadistused - Selles vaates on näha kõik Spoku liidestused, mis on kasutusel. Igaüht saab eraldi seadistada.
IDNetworki gruppide kehtivusaeg - kui Spokust saadetakse taotlusi IDNetworki, siis kasutatakse seda tähtaega. E-maili valideerimine - kui on linnutatud, siis valideeritakse e-maili ja kui taotlusel sisestatud e-mail ei vasta e-maili nõuetele siis kasutaja saab vastava veateate. Taotluse ülesehituse vaatamine: lahtrisse tuleb sisestada juba tehtud taotluse ID, et näha taotluse ülesehitust. Avalikud failid: võimalus lisada erinevat tüüpi faile, mida saab kasutada erinevates SPOKU mallides: avalehel, jaluses, taotluse vormil, taotluse PDF-il, protokolli ja lepingu mallis jne. Saada teavitus uue vormi loomisel (Amphora) - kui linnuke olemas, siis toetuse uue vormi loomisel Amphorasse saadetakse selle kohta teavitus allpool määratud e-posti aadressile. NB! Teavitust saadetakse ka aruande korral, kui aruanne registreeritakse Amphoras eraldi vormile ja esimese aruande registreerimisel tekib Amphorasse uus vorm. Teavituse saaja e-mail - see on e-posti aadress, kuhu saadetakse teavitus uue vormi Amphorasse loomise kohta. Väli on täitmiseks kohustuslik, kui on teavituse saatmine sisse lülitatud (linnuke "Saada teavitus uue vormi loomisel (Amphora)" märgitud). Omandivormi info: "Vaata" nupule vajutades avaneb dialoogaken, kus on näha baasis olevate asutuste ehk taotlejate omandivormi infot (id ja nimi) - see on abiks reeglite koostamisel. Süsteemi nimi: saab määrata süsteemi nime, mis tekib x-tee päringu põhjuse ette (näited: TartuSpoku, Elvaiseteenindus). Kui nime ei ole määratud siis kasutame päringutes vaikeväärtust, mis on "Spoku". Näide: Kui lisada lahtrisse "JärvaSpoku" siis päringu põhjus näeb välja järgmine. JärvaSpoku: asutuse detailandmete pärimine äriregistrist Avaleht sisselogimata kasutajale: kui eraldi avalehte ei näita, siis suunatakse kasutaja kohe sisselogimise lehele. Pliiatsi nupule vajutades avaneb avalehe sisu muutmise tekstiredaktor eraldi aknas. Peale vajalike muutuste tegemist tuleb vajutada kinnita. Asutuse lehel näidata juhendajaid: kui linnuke on märgitud siis näidatakse asutuse andmete vaates ka asutusega seotud juhendajaid. Asutuse lehel näidata saavutusi: kui linnuke on märgitud siis näidatakse asutuse saavutusi. Nimekirja kinnitamise teksti taust: valida saab millises kujunduses teksti näidatakse. Tavaline tekst, positiivne tekst (roheline), info, (kollane), hoiatav (punane)
|
| Liidestused üldseadetes (võivad erineda, on vastavuses liidestustega, mis on avatud):
|
Liidestatud süsteemide veateadete seadistamine | Seaded kehtivad kõigi liidestatud süsteemidega. Sealhulgas erinevate dokumendihaldussüsteemidega Amphora, Delta, GoPro ja WebDesktop. Vea saatmise intervall: saab valida, kas saata veateade iga vea kohta eraldi või saata veateated kord ööpäevas kindlal kellaajal. Päringuviivitus: aeg sekundites, mille jooksul oodatakse serverist päringule vastust. Vea saaja e-mail: e-posti aadress, kuhu saadetakse veateated. Uute päringute intervall: saab määrata, mitu korda ja kui tihti tehakse serverisse päringuid uuesti, juhul kui eelmine päring on ebaõnnestunud. Vea tekkimisel saadetav kiri: saab muuta vea tekkimisel saadetava kirja pealkirja ja sisu. Kirja sisus olevate märgendite tähendused:
Kirja pealkirja juures olev nupp "Taasta": taastab vaikimisi olnud e-maili malli.
|
ArcGIS'i veateate seadistamine | ArcGISiga liidestunud kasutajad saavad lisaks seadistada ka teenuse vea korral Spokus kuvatavat veateadet. Veaks loetakse seda, kui ArcGIS ei vasta (nt tehakse hooldust või süsteem on "maas"). Veateate kasutajale kuvamiseks tuleb märkida seadistus "Kasuta vaikimisi veateadet" ja sisestada avanenud lahtrisse soovitud tekst, mida kasutaja Spokus näeb. Näide veateatest:
|
Avalike failide haldamine
| Avalikud failid Avalike failide vaatamiseks tuleb vajutada nupul "Vaata", mis avab dialoogi, kus kuvatakse failide nimekirja ja on võimalus faile hallata.
|