/
Huvikooli rühmad

Huvikooli rühmad

Huvikooli rühma sisestamine

Huvikooli esindaja saab sisestada oma huvikooli rühmad. Rühma kohta saab sisestada järgmised andmed:

nimi, tüüp (huviharidus, huvitegevus), toimumise piirkond,  valdkond, õppekava, kestus, toimumise aeg, treener/õpetaja, osavõtutasu, soodustuse tingimused ja määrad, arvete saatmise periood, maksetingimused (kord kuus), lubatud osavõtjate arv, registreerimise alg- ja lõpptähtaeg, lapse vanusepiirid (ei ole kohustuslikud), katsete olemasolu, lubatud KOVid (kui on piiratud), avalik ja mitteavalik märkus ning raamatupidamisega seotud andmed.

Andmete sisestamisel arvestada, et:

  • huviharidus või huvitegevus - vt täpsemalt peatükk 7. Suhtlus EHIS-ega. Tähelepanu! Huvihariduse puhul on kohustuslik valida ka õppekava!

  • piirkond - avaneb rippmenüüna, millest on võimalik valida eelnevalt ametniku poolt sisestatud piirkondade vahel (vt p 1.8. Piirkondade loomine), kui piirkondi sisestatud ei ole, siis puudub ka piirkonna väli.

  • õppimise aeg aastates - siia panna number (aastate arv), kaua õpe kestab. Selle põhjal arvutatakse välja rühma õpilaste automaatne lõpetamise kuupäev neile, kellel seda veel ei ole. Antud lahter on süsteemile, et süsteem saaks arvutada välja automaatse lõpetamise kuupäeva (ei ole nähtav vanemale). Lõpetamise kuu võtame välja pealt: "Arvete esitamise lõpp". Kui see on aastaringselt, siis on lõpetamise kuupäev 31.08, kui kuu on nt mai, siis 31.05. Kui õppimise aeg aastates on märgitud ja hiljem tahaks selle ikkagi eemaldada, siis tuleb rühma muutmise vaatest number maha kustutada AGA lõpetamise kuupäev ei kustu juba rühmas käivatelt lastelt. Kui tahta võtta ka rühmas käivatelt lastelt lõpetamise kuupäev maha, siis iga lapse järel on nupp [Tühista lahkumine].

  • kestus - võib kirjutada vabatekstina, kaua õpe kestab, tavaliselt aastates. Antud lahter on nähtav vanemale.

  • toimumise aeg - nädalapäevad ja kellaajad või kordade arv nädalas (vabatekst)

  • tegevuse toimumise periood - näiteks kui on laager ja see toimub suvel ja tahaks arvel kuvada täpselt seda toimumise aega sõltumatult arve esitamise hetkest

  • Arvete esitamise perioodi kasutatakse arvete automaatsel genereerimisel. Kui periood on september kuni mai, siis arveid ei tehta juuni, juuli, august.

  • Rea "Arved esitatakse aastaringselt" juures on nupp [Vali arvelduseta periood]. Nupule vajutamisel avaneb pop-up aken, kus saab linnukestega valida vastavad kuud. Märgitud kuude kohta arveid ei tehta. Arvelduseta perioodi on võimalik valida nii aastaringse arvete esitamise kui valitud kuude arvete esitamise korral.

  • osaleja vanuse alampiir ja osaleja vanuse ülempiir (kaasaarvatud) - rühma andmetes saab ära märkida, millises vanuses lapsed saavad antud rühma taotlust esitada. Vanust vaadatakse alguskuupäeva seisu järgi NT. kui rühmas on piirang 7-8.aastased lapsed saavad taotluse esitada, siis ülejäänutel ei ole antud rühma rippmenüü valikus. Kui laps on hetkel liiga noor (6 aastane) aga nt 2 kuu pärast saab vanemaks (7 aastaseks), siis ta saab teha taotluse, kui valitakse alguskuupäevaks 2 kuud tulevikku.

  • Kuutasu arvestatakse arvete genereerimisel. Soodustused võetakse just sellest tasust maha. Kuutasu on kohustuslik, kuid sinna võib sisestada ka 0.

  • Kui kohtade arvu ei ole sisestatud, siis taotluse esitamisel jääb vanem ootele, kuna vabu kohti ei ole. Kui lõplik kohade arv ei ole teada, siis tuleks siia panna ligikaudne kohtade arv, mida hiljem saab täpsustada.

  • Teised lubatud KOVid tähendab kõiki neid omavalitsusi, kust lapsed võivad vabalt registreeruda (on sõlmitud koostööleping). Võimalik on 2 olukorda:

    • 1) Kasutusel on garantiikiri. Kui kasutusel on garantiikiri, siis kõigi väljaspool koduomavalitsust elavate laste kohta küsitakse garantiikirja. Kui sisestatud on omavalitsused, kellega on koostööleping, siis nende kohta garantiikirja ei küsita.

    • 2) Garantiikirja ei kasutata. Kui garantiikirja kasutusel ei ole ja ühtegi KOVi ei ole sisestatud, eeldatakse vaba registreerimist.  Kui aga mõni omavalitsus on sisestatud, saavad esitada vaid siin loetletud omavalitsuse lapsed (ja kohalikud).

  • Kui soodustuse lahtrisse on midagi kirjeldatud, siis on võimalik lapsevanemal märkida, et ta soovib soodustust. Sel juhul peab taotluse kinnitamisel kool otsustama, kas soodustust määrata või mitte. Soodustuse võib siiski lisada ka hiljem, kui alguses ei ole selleks alust.

  • Kui sisseastumine on katsetega, saab vanem automaatse kirja katsete kohta. Kirja mall on huvikooli andmete juures.

  • Kui lepingu malli ei ole valitud, kasutatakse omavalitsuse üldist malli või huvikoolis kehtivat malli (kui on ainult 1 kehtiv mall).

Valdkonna sisestamine on kohustuslik. Koos valdkonna ja muude osalejate andmetega saadetakse iga kuu alguses eelmise kuu kohta info andmelattu, mille alusel on võimalik teha erinevaid kokkuvõtteid vt Noorekas analüüs juhend. 

Huvikooli rühma lisamisel "Saata andmed Noorekasse"on vaikimisi "Jah".

Rühma osalejate andmete saatmiseks Noorekasse on vajalik märkida saatmine, valdkond ja alamvaldkond.

Valdkonna ja alamvaldkonna väli avaneb rippmenüüna. Valikus on 10 valdkonda ja kokku 75 alamvaldkonda, mis on grupeeritud vastavalt valitud valdkonnale.

NB: Rühmad on õppeaastapõhised. Kui sama rühm toimub ka järgmisel õppeaastal, siis on võimalik rühmad kopeerida (koos õpilastega või ilma) uude õppeaastasse. Kui kasutusel on klassid, siis järgmises õppeaastasse kopeerimisel suureneb klassinumber automaatselt.

Huvikooli rühmade info on avalik ja nähtav Arnos huvikooli andmete vaates.

Huvikooli rühma peitmine

Kui huvikooli rühmas pole ühtegi last ja pole ühtegi aktiivset taotlust, siis rühma saab peita.

Rühma peitmine ja taastamine käib rühma andmete vaates. Rühma peitmiseks on nupp [Peida].

Rühma peitmisel küsitakse ka kasutajalt üle, kas ta on oma valikus kindel.

image-20250220-193258.png

Rühma taastamiseks on vastav nupp [Taasta].

Rühma saab peita ametnik ja huvikooli esindaja.

image-20250220-193547.png

Kui on menetlemisel taotlus antud rühma, siis rühma vaates paistab nupp [Peida]. Selle vajutamisel tuleb veateade "Rühma ei saa peita, kuna rühmas on aktiivseid taotluseid".

Kui peitmine ei ole lubatud selletõttu, et rühmas on lapsi, siis nupp [Peida] ei paista rühma vaates.

Peidetud rühm ei paista huvikooli andmetes anonüümsele kasutajale ja samuti ei saa rühma valida huvikooli taotluse esitamisel.

Peidetud rühma ei saa lapsi lisada ei otse ega rühmavahetuse kaudu. 

Huvikooli vabade kohtade kuvamine

  • Admin → Süsteemi seadistused → ARNO_HK_RYHM_VABA_KOHT_NAHTAV. Soovi korral on võimalik veerg nähtavale tuua või peita.

  • Vabade kohtade arv = kohtade arv - osalejate arv - menetluses olevate taotluste arv - ootel olevate taotluste arv.

  • "Kohtade arv" näitab seda, kui palju kohti on rühmas kokku.

  • "Vabade kohtade arv" on kohtade arv, mis on rühmas vabad/täitmata.

  • Kui "Kohtade arv" on tühi ja "Vabade kohtade arv" kuvatakse 10+, siis tähendab see seda, et rühmas on piiramatu arv kohti.

  • Kui tegemist on lisaringiga taotlusel, siis arvutatakse "Vabade kohtade arv" järgnevalt: vabad kohad = kohtade arv - osalejate arv.

Related content

Huvikoolide juhend
Huvikoolide juhend
More like this
Huviringide juhend
Huviringide juhend
More like this
Andmete saatmine Noorekasse
Andmete saatmine Noorekasse
More like this
Huvikoolid: täisealise õppuri vaade
Huvikoolid: täisealise õppuri vaade
More like this