Töö lepinguga

 

Kui toetuse vormile on lisatud lepingu vorm, siis on võimalik taotluse juures lepinguga töötada. Vt toetuse koostamise alt Leping.

Lepingu koostamine ja muutmine

Lepingute nimekiri tekib taotluse juurde siis, kui taotlus on Arvutatud olekus (kui ei ole seadistatud teisiti). Lepingute nimekirjas näidatakse kõiki lepinguid mis on vormile seadistatud. Vastavas tabelis näidatakse lepingu nime, koodi, mis olekus leping on, lepingu nr ja vastavad nupud lepingu menetlemiseks. 

Lepingule on võimalik ise number lisada ja salvestada. Numbri salvestamisel muutub taotluse olek "Lepinguga" olekuks. Automaatse nummerdamise puhul on tegevus täpsustatud toetuse koostamise all.

Amphora korral on võimalik lepingut saata DHSi (seal luuakse lepingu mustand) ning seejärel DHSist numbrit uuendada (vastavad nupud [Lepingu saatmine DHSi] ja [Uuenda lepigu numbrit DHSist]). Selleks, et lepingu numbrit saada, peab Amphoras lepingu vorm olema seadistatud (kui on abi vaja Amphoras seadistamise osas, siis pöörduda Amphora kasutajatoe poole).

NB! See võimalus avaneb vaid siis, kui toetuse vormi juures ei ole lepingu seadetes määratud, et leping lisatakse taotluse juurde failina (ehk ei ole märgitud linnuke "Leping lisatakse taotluse juurde failina"). Vt: Kiirjuhised Amphora kasutajatele, kuidas lepingut teha:

Lepingu numbri saades tekib taotluse üles nupp [Muuda lepingut], mida näeb ainult lepingu haldaja (keda seadistatakse toetuse vormil sakil "Leping"). 

Nupule vajutades avaneb hüpikaknas lepingu muutmisvaade, kus saab lepingu teksti üle vaadata ja vajadusel korrigeerida.

Lepingu osapoolte andmete jaoks, et need oleksid ilusti kõrvuti, on soovitatav kasutada tabelit. Selleks, et veergude laiused oleksid võrdsed, tuleks määrata, et tabeli laius on 100% (parem klikk tabelile, valida "Tabeli omadused" ja seal laiuse lahtrise sisestada 100%) ja siis iga veeru kohta eraldi määrata, et laius on 50% (parem klikk veerule, valida "Lahter" > "Lahtri omadused", seal laiuse lahtrise sisestada 50 ja valida ripploendist "protsenti").

Nupp [Uuenda lepingu sisu] võimaldab lepingu sisu uuendada, kui toetuse vormi juures on lepibgu mallis midagi muudetud. NB! Uunedamisel ei säili enne uuendamist selles lepingus tehtud muudatused.

Nupp [Saada kooskõlastamisele] salvestab käsitsi tehtud lepingu teksti muudatused ja saadab e-maili lepingu kooskõlastamise kohta toetuse vormil märgitud kooskõlastajatele. Kui leping on kooskõlastatud, siis liigub see automaatselt allkirjastajale.

Nupp [Lepingu eelvaade] avab uuel vahelehel PDF eelvaate.

Nupp [Saada allkirjastamisele] saadab e-maili lepingu allkirjastamise kohta toetuse vormil märgitud allkirjastajale. Seda saab kasutada, kui lepingul pole kooskõlastajaid või lepingut pole vaja kooskõlastada.

Nupp [Salvesta] salvestab teksti redaktoris muudetud teksti.

Nupp [Sulge] sulgeb dialoogakna.

 

Taotluste vaates on võimalik valida, et näidatakse lepinguga seonduvat infot ning kui lepingud on saadetud kooskõlastamisele või allkirjastamisele, siis ilmub taotluse juurde lepingu olek Kooskõlastamisel või Allkirjastamisel. Kui leping on allkirjastatakse kõigi osapoolte poolt, siis muutub lepingu olek Allkirjastamisel olekust Allkirjastatud olekuks.

NB! Pärast lepingu allkirjastamist taotluse olek automaatselt ei muutu. Taotluse olekut saab ametnik muuta kas taotluse vaates või mitmel taotusel korraga masstegevuste alt.


Lepingu kooskõlastamine ja allkirjastamine

Kooskõlastatavaid ja allkirjastatavaid lepinguid näeb, kui valida ülevalt menüü ribalt ALLKIRJASTAMINE.

Kooskõlastamist ootavate lepingute tabelis klikk lepingu nimele avab lepingu vaade, kus saab tutvuda lepingu sisuga. Kui leping on korras, siis kinnitamiseks tuleb vajutada [rohelisele kinnitamise nupule. Kui leping vajab parandamist, siis tagasilükkamiseks tuleb vajutada punasele nupule. Tühistades on kohustuslik sisestada põhjendus ja soovitavad muudatuse. Leping koos põhjendusega saadetakse tagasi haldajale, et ta saaks seda parandada ja uuesti kooskõlastamisele saata. Tühistamisest täpsemalt vt siit Tühistamine

Samuti allkirjastamist ootavate lepingute tabelis klikk lepingu nimele avab lepingu vaade, kus saab tutvuda lepingu sisuga. Lepingu allkirjastamiseks tuleb vajutada ID-kaardi või Mobiil-ID ikoonile ja avanenud allkirjastamise hüpikaknas sisestada juhiseid järgide vajalikud andmed ja kinnitada. Allkirjatstud lepingud on pärast leitavad arhiivi vaates (nupp [Arhiiv]). Kui leping vajab parandamist, siis tagasilükkamiseks tuleb vajutada [Tühista]. Tühistades on kohustuslik sisestada põhjendus ja soovitavad muudatuse. Leping koos põhjendusega saadetakse tagasi haldajale, et ta saaks seda parandada ja uuesti kooskõlastamisele või allkirjastamisele saata. Tühistamisest täpsemalt vt siit Tühistamine

 

Taotleja ja haldaja teavitamine allkirjastatud lepingust

Lepingu allkirjastamisel, kui leping (või muu lepingu alt tekitatud dokument) saab oleku "Allkirjastatud", saadetakse taotlejale ja lepingu haldajale informeeriv kiri. Haldajale saadetakse kiri sel juhul, kui see on lepingu vormi seadetes sisse lülitatud. Kirja sisu saab muuta toetuse vormil lepingu vormil juures e-mailide mallide alt.

Allkirjastatud lepingu e-maili mallis saab märkida linnukest "Lisa manusena allkirjastatud leping", siis saadetakse taotlejale kirjaga ka allkirjastatud dokument.

Lepingu tühistamine

Lepingut saab tühistada, kui leping on olekus "Kooskõlastamisel" või "Allkirjastamisel".

Lepingut saavad tühistada: lepingu haldaja, kooskõlastaja ja allkirjastaja.

Lepingu haldaja saab lepingut tühistada taotluse vaates nupu [Tühista leping] abil. Nupp tekib "Kooskõlastamisel" või "Allkirjastamisel" olekus lepingu korral. Tühistamisel küsitakse üle, kas kasutaja on kindel, et soovib tühistada, aga ei küsita tühistamise selgitust.

NB! Teisi kaasosalisi (kooskõlastajaid, allkirjastakjaid) tühistamsisest ei teavitata.

 

Lepingu kooskõlastaja saab lepingut tühistada Allkirjastamise vaates (menüüst valida ALLKIRJASTAMINE). Selleks on lepingute kooskõlastamise tabelis iga kooskõlastamist ootava lepingu kohta tühistamise nupp (punane X). Tühistamisel on kohustuslik sisestada põhjendus ja soovitavad muudatused, mida saadetakse lepingu haldaja e-posti aadressile.

NB! Teisi kaasosalisi (kooskõlastajaid) tühistamisest ei teavitata.

 

Lepingu allkirjastaja saab lepingut tühistada Allkirjastamise vaates (menüüst valida ALLKIRJASTAMINE). Selleks on lepingute allkirjastamise tabelis iga allkirjastamist ootava lepingu kohta tühistamise nupp (punane X) Tühistamisel on kohustuslik sisestada põhjendus ja soovitavad muudatused, mida saadetakse lepingu haldaja e-posti aadressile.

NB! Teisi kaasosalisi (teisi allkirjastajaid, kui neid on mitu) tühistamisest ei teavitata.

 

Lepingu tühistamisel:

  • muudetakse lepingu olek "Muutmisel" olekuks;

  • eemaldatakse lepingult allkirjad ja kooskõlastamised:

  • eemaldatakse allkirjastatud fail ja lepingu PDF.

NB! Lepingu tühistamisel jäävad alles enne tühistamist tehtud muudatused. Kui on vaja lepingu andmeid uuendada, siis tuleb lepingu muutmisvaates vajutada nupule [Uuenda lepingu sisu].

 

Allkirjastatud lepingute tagantjärgi DHS'i saatmine

Juba "Allkirjastatud" olekus lepinguid saab tagantjärgi saata valikuga: Masstegevused > Leping > Lepingu saatmine DHSi. Enne valikut peab rea alguses linnukestega märkida vajalikud taotlused:

 

Kiirjuhised Amphora kasutajatele, kuidas lepingut teha

  1. Saada leping DHS-i (nupp "Lepingu saatmine DHS" Arvutatud olekus taotluse vaates)

  2. Küsi lepingu registreerimise nr tagasi (nupp "Uuenda lepingu numbrit DHS-st" Arvutatud olekus taotluse vaates)

  3. Kui lepingu number saadetakse DHS-st tagasi siis salvestada (nupp "Salvesta" taotluse vaates lepingu nr välja kõrval. See muudab taotluse olekut Lepinguga olekuks)

  4. Vaata üle lepingu sisu ja vajadusel muuda (nupp "Muuda lepingut" Lepinguga olekus taotlusel)

  5. Saada leping allkirjastamisele (nupp "Saada allkirjastamisele" lepingu muutmisvaates)

Taotlejale saadetakse teavitus, kui leping on allkirjastatud.

Toetuse /taotluse vormil E-kirjade mallide all saab seadistada, kas sellele kirjale lisada ka allkirjastatud leping.