Ametniku vaade ja võimalused

1. Süsteemi sisselogimine

Süsteemi saab sisse logida ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID abil.

Mobiili-ID kasutamiseks on vaja eelnevalt sõlmida vastav leping oma mobiilioperaatoriga. Kui kirjutada lahtrisse oma telefoninumber (võib kasutada +372 prefiksit, aga ei ole kohustuslik) või isikukood, siis saadetakse mobiilile teenussõnum koos ekraanil nähtava 4-kohalise koodiga. Sõnumi infos peab olemas autentija nimi (antud juhul on selleks "Piksel PASS"). Kui nimi on õige ja kood identne, siis tuleb seejärel toksida mobiili klaviatuuril Mobiili-ID PIN1.

1.1 Kontaktandmete olemasolu kontroll

Sisselogimisel kontrollitakse e-maili/telefoni olemasolu. Kasutaja viiakse esmalt lehele, kus ta peab sisestama oma kontaktandmed (e-maili või telefoni), enne edasi minna ei saa.
Kui kasutaja sisenes süsteemi aga oma andmeid ei sisestanud (nt. pani brauseri kinni), siis järgmisel korral küsitakse andmeid uuesti.

2. Avalehe vaade

2.1 Tööjärg

Tööjärje plokis on kirjas valitud õppeaasta, selgitav tekst ning link impordi või muu tegevuse vaatesse vastavalt õppeaasta olekule. Tegevused sõltuvad ametniku vaatest (kooli või lasteaia vaade). Koolide puhul sisaldab tööjärg 1.klasside automaatse paigutusega seotud tegevusi, lasteaedade vaate puhul lasteaiakohtade jagamisega seotud tegevusi.

Tööjärge on võimalus muuta minnes Admin → Õppeaastad, vajutades soovitud õppeaasta rea lõpus olevale nupule Muuda avaneb uus leht, kus saab muuta õppeaasta tööjärge.

 

2.2 Lasteaia tööjärg

2.2.1 Algus

2.2.2 Masskomplekteerimise I etapp alanud

2.2.3 Masskomplekteerimise I etapp lõppenud

2.2.4 Masskomplekteerimise II etapp alanud

2.2.5 Masskomplekteerimine lõppenud

2.3 Kooli tööjärg

2.3.1 Puhas plats

2.3.2 Koolikohuslased välja selgitatud ja imporditud

2.3.3 Ülelinnaliste koolide vastuvõtt lõppenud

2.3.4 Automaatne paigutamine tehtud

Selleks, et lastevanematel nupp [Lapse ümbertõstmine] ja [Kinnita koolikoht] nupud oleksid nähtavad, peab jälgima, et tööjärg oleks vähemalt "Automaatpaigutus tehtud" ja väiksem kui "Õppeaasta lõppenud" ja kindlasti peab vaatama, et ümbertõstmise taotlus on klassifikaatorite alt kasutusel ja avatud.

2.3.5 Kooliaasta alanud

2.3.6 Kooliaasta lõppenud

2.4 Hoiatused

Hoiatuste arvud näitavad mitmel lapsel puudub aadress ja mitmel lapsel puudub ADR-ID. Mõlemat on vaja eelkõige 1.klasside laste automaatpaigutuseks, et arvutada koolide kaugusi lapse elukohast. Arvud kehtivad ühe (valitud) õppeaasta kohta.

Olenevalt vaatest (kool vs lasteaed) on kooli puhul toodud ka paigutamata laste arv valitud õppeaastal, lasteaedade puhul aga LA (=lasteasutuste) arv, millel puudub EHIS id (vajalik andmete saatmiseks EHISesse).

Samuti tabelis on olemas lingitav veateade e-kirjade saatmisel. Link viib üle meilide saatmise logisse, kust saab üle kontrollida, mis kirjad said veateated ning pole jõudnud saajateni.

2.5 Vaja menetleda

Arvud näitavad, kui palju taotlusi on vaja ametnikul menetleda. Toodud on ainult need taotlused, mida menetleb ametnik. Kui taotluste arv on suurem kui 0, siis on taotluse liigi nimi sinine ja lingib vastavasse vaatesse, kus saab taotlusi menetleda.

2.6 Lapse kiirotsing

Last on võimalik otsida sisestades lapse isikukoodi või nime. Otsitakse ka osalise isikukoodi või nime järgi.

  1. Kui tulemuseks on täpselt üks laps, siis viiakse otse lapse vaatesse;

  2. Kui tulemuses on rohkem kui üks laps, siis viiakse laste lehele, kus on tabelis otsingu tulemus. Edasi saab muuta otsingut, sisestades lisaandmeid või tühistada otsingu tulemus kasutades nuppu [Eemalda filter].

Märkus: last otsitakse kõikidest õppeaastatest.

2.7 Minu kontaktandmed

Sisselogitud kasutaja e-mail, telefon ja ametniku vaade. Tekst 'Muuda' on lingitav ja viib kasutaja andmete muutmise lehele.

Päises olev kasutaja nimi on samuti lingitav ja viib kasutaja andmete muutmise lehele.

2.8 Teatised

Teatise kastis on toodud staatuses „Uus" teatiste arv ning link kõigi teatiste vaatesse. Teatise saab lapsevanem esitada Haridusosakonda või lapse lasteasutuse (kooli, lasteaia, lastehoiu) esindajale. Ametnik näeb ainult Haridusosakonnale saadetud teatisi.

2.9 EHIS eksport

Kuvatakse EHIS ekspordil tekkinud vigu. Klõpsates lingile "Vealogi" on võimalik täpsemalt näha, millise laspe ja asutuse kohta viga tekkis.

2.1 Topeltlapsed

Isikukoodita lapsed saavad ühel hetkel isikukoodid ning nii tekivad Arnosse topeltlapsed (st sama laps on nii isikukoodiga kui ka ilma isikukoodita). Isikukoodita ja isikukoodiga lapsed saab kokku liita vaid ametnik! Topeltlaste tekkimisel ilmub Arnos ametnikule nähtavale avalehel kastike "Topeltlapsed" ja sellisel juhul tuleb antud lastega tegeleda.

Selleks klikkida sõnale "Topeltlapsed" ja seal vaates toob Arno nähtavale lapsed, kes võiksid Arno arvates olla üks ja sama laps.

Sama lapse kirje tekib topeltlaps tabelisse siis kui:

  • isikukoodi prefiks kattub ja eesnimi ja perenimi on sarnased (siin loeb ka kattuvus, nt isikukoodita laps Mari ja isikukoodiga laps Maria);

  • isikukoodi prefiks kattub ja eesnimi või perenimi on täpselt sama;

  • eesnimi ja perenimi on täpselt samad (isikukood ei pruugi olla).

2.11 Lepingud

Lepingute jaotises on näha erinevates staatustes olevate lepingute arvu. Sinist värvi numbrite peal on võimalik klõpsata ning näha detailsemat infot vastavas staatuses olevate lepingute kohta. Samuti on võimalik vaadata kõiki lepinguid klõpsates lingile "Vaata kõiki".

2.12 Teavitused

Teavituste jaotises kuvatakse lapsi, kes on staatuses "Dokumendid väljastatud", kes on koolikohuslased ning neil ei ole uut kinnitatud kooli.

2.13 Koolide või lasteaedade nimekiri

Lehe põhiosas on olenevalt valitud vaatest kas koolide või lasteaedade nimekiri. Nimekiri on sama, mis menüüvalikus „Koolid" või „Lasteaiad" toodud nimekirjas. Ainus vahe on selles, et avalehel uut asutust lisada ei saa. Nimekirjadest on pikemalt juttu hiljem, kui kirjeldatakse menüüvalikuid.

2.14 Õppeaasta

Lehe paremas ülaservas on jooksev õppeaasta. Õppeaasta muutmiseks tuleb klõpsata selle peale. Ilmunud ripploendist valige soovitud õppeaasta.

2.15 Kasutaja andmed

Päises olev kasutaja nimi on lingitav ja viib kasutaja andmete muutmise lehele. Kontaktandmete salvestamise hetkel kontrollitakse e-maili korrektsust.

3. Koolid

3.1 Koolide tabel

Peamenüüst → Koolid: Antud lehel on kogu valla/ linna Arnoga liitunud koolide nimekiri.

Filtrit kasutades saab piirata nimekirja, sisestades kooli nime ja/või kooli liigi. Kui linnuke on pandud 'Näita peidetuid', siis koolide nimekirjas näidatakse valitud õppeaasta ainult peidetuid koole. Filtri eemaldamiseks on nupp [Eemalda filter]. Kooli nimed on lingitavad ja viivad kooli andmete/avalike andmete vaatesse.

Ametniku vaade:

Nupud:

NB! Andmed sõltuvad valitud õppeaastast!

  • [Näita vabu kohti] → vabade kohtade arv klasside kaupa hetke seisuga. 

  • [Lisa kool] → Uue kooli lisamiseks.

  • [Avalikusta vabad kohad] / [Peida vabad kohad] → Ametnikul on võimalus vabad kohad koolis avalikustada või vastavalt pärast avalikustamist peita. Ametnikult küsitakse üle ning ta peab kinnitama oma otsuse. Enne avalikustamist näidatakse lapsevanemale koolide tabelis kinnitatud õppekohtade arvu. Pärast näidatakse vabade kohta arvu. Taotluse sisestamisvaates näidatakse ainult vabade kohtade arvu.

  • [Vaata kaarti] → avaneb leht, kus on koolide nimekiri ja kaart. Kaardi peal näidatakse koolide asukohti. Selleks, et eristada soovitud kooli kaardil, tuleb klikkida kooli nimele nimekirjas.

  • [HEV laste eksport] → laeb kogu valla koolide HEV laste andmed koos erivajadustega arvutisse.

  • [HEV õppeainete CSV eksport] → laeb HEV õppeained exceli tabelina arvutisse koos laste andmetega.

  • Ametnikul on lisaks iga kooli järel nupud [Muuda], [Taotlused] ja [Koolilõuna] → kui see moodul on kasutusel.

    • [Muuda] → on võimalik muuta konkreetse kooli kooli andmeid;

    • [Taotlused] → viiakse taotluste vaatesse ning kuvatakse kohe vaikimisi vaid valitud kooli taotluseid;

    • [Koolilõuna] → viib konkreetse kooli söömiste aruandesse.

Kooli esindaja vaade erineb ametniku vaatest:

3.2 Kooli vaade

3.2.1 Kooli andmed

Kooli andmete muutmise algatamiseks on nupp [Muuda andmeid]. Jällegi ametnikul on õigus muuta rohkem andmeid kui kooli esindajal. Vajadusel võtta ühendust oma linna-/vallaametnikuga.

Kõik kooliga seotud andmed:

  • Kooli nimi;

  • Registrikood;

  • Liik (Elukohajärgne kool, Ülelinnaline kool, HEV kool, Muu Tartu kool, Linnaväline kool, Gümnaasium);

  • Viimane klass koolis: Loe täpsemalt siit: Harku põhikooli vastuvõtutaotluste esitamine;

  • Halduse liik (munitsipaalkool, erakool, riigikool);

  • Kooli aadress;

  • Üldtelefon;

  • Peamine e-post;

  • Õppekeel;

  • Õppeperiood (Trimester, Veerand, 5 perioodi);

  • Teavitus email(id): vastavalt sisestatud meilidele saadetakse kooli esindajale teavitusi (Nt: koolis on lahkumise taotluseid, mida peab menetlema);

  • Toitlustaja;

  • Peida söökla pildid linnuke;

  • EHIS-ID;

  • Arnoga liitunud linnuke: vajalik selleks, et taotlusel oleks kool valitav (kui kool pole Arnoga liitunud, siis kooli koos tema andmetega näeb vaid ametnik ning antud kooli esindaja);

  • Vastuvõtt alates: Era (liiki) koolidel saab hakata vastuvõtutaotlust 1.klassi esitama eri kuupäevast alates. NB! Vastuvõtt alates puhul loeb ainult päev ja kuu, aasta võetakse käesolev.
    Ametnik saab kooli juurde märkida, mis kuupäevast alates on vastuvõtutaotlused avatud. Hetkel eeldatakse, et kuupäev on alati järgmise õa oma (sest 1.klassi minevaid lapsi pannakse järgmisesse õa-sse).
    Kuupäevapiirangud kehtivad ainult 1.klassi minejatele, mitte koolivahetuse tegijatele.
    1.klassi minejaks loetakse last:
    kel on märge küljes, et ta läheb 1.klassi ja puudub aktiivne koolikoht
    kel pole ühtegi märget või paigutust, kuid kes on 7-aastane (järgmise õa 30 sept seisuga

  • Lisakontaktid: nähtav vanemale;

  • Lisainfo: nähtav vanemale;

  • Veeblilehe aadress;

  • Kooli IP;

  • Toetuse summa;

  • Saab kasvava kooli toetust linnuke;

  • Kasvava kooli toetuse summa;

  • Huviringide piiramata registreerimine (õa xxxx/xx): Loe täpsemalt siit: Huviringide juhend, peatükk: 5.1. Huviringi astumise taotlused;

  • Huviringide piiratud registreerimine (lubatud ainult üks ring) (õa xxxx/xx): Loe täpsemalt siit: Huviringide juhend, peatükk: 5.1. Huviringi astumise taotlused.

3.3 Uue kooli lisamine

Uut kooli saab lisada vaid ametnik. Uue kooli lisamiseks on "Koolid" tabeli päises nupp [Lisa kool].

Kooli andmete sisestamine:

  • Kooli nimi: peab olema unikaalne. Kohustuslik väli;

  • Liik: ripp-menüüst valitav. Kohustuslik väli;

  • Kooli aadress. Olenevalt seadistusest võib olla kohustuslik.

  • Õppekeel.

Esimesse klassi vastuvõtu andmed:

Iga õppeaasta puhul saab sisestada automaatselt jagatav ning kinnitatud õppekohtade arvu.
Kool lisatakse süsteemi pärast salvestamisnupu vajutamist:

  • [Salvesta] — Salvestatakse uue kooli andmeid ning jäetakse samale lehele.

  • [Salvesta & tagasi] — Salvestatakse uue kooli andmeid ja minnakse tagasi 'Koolid' tabeli juurde.

  • [Salvesta & lisa uus] — Salvestatakse uue kooli andmeid ja minnakse uue kooli lisamise lehele.

Andmete salvestamise hetkel kontrollitakse kooli nime unikaalsust.

3.4 Kooli andmete muutmine

Kooli andmete muutmist saab algatada kas "Koolid" tabeli juures nupuga [Muuda]

või kooli vaate lehel nupuga [Muuda andmeid] põhiandmete juures.

Kõik kooli andmete väljad on muudetavad. Lisaks on olemas kooli peitmise võimalus - kool läheb peitu valitud õppeaastal ning kõigil järgnevatel õppeaastatel. Selleks on nupp [Peida kool] lehe all servas.

Peitmise kohta on tehtud pugi:

Makro 'jira' renderdamisel tekkis tõrge: null

Peidus kooli õppekohtade arvu tabelis on linnukesega märgitud, mis aastatel kool peidus on ja millistel mitte - ametnik saab neid väärtusi ka muuta. Valitud õppeaastal peidus koole ei näidata avalehel koolide nimekirjas ega ülelinnaliste koolide impordivaates. Menüüvalikus "Koolid" on filter 'Näita peidetuid'.

Kooli andmete salvestamiseks on samad nupud, mis kooli lisamise lehel. Märkus: Juba lisatud kooli kustutada ei saa.

4. Lasteaiad

Ametnik võib kustutada aktiivset lasteaiakoha pakkumist. Kindlasti tuleb ette hoiatus, et lapsevanemat on pakkumisest juba teavitatud, kas olete kindel, et soovite tühistada. Logisse jääb märk ka selle kohta.

Selline võimalus oli tehtud selle jaoks, et aeg-ajalt juhtub, et tehakse kogemata vale pakkumine. 

Pakkumise kustutamisel jälgitakse järgmist reeglid:

  • Kui üritatakse kustutada kustutatud pakkumise, siis paistab "Kustutamine ebaõnnestus: Pakkumise staatus ei ole aktiivne!"

  • Kui üritatakse pikendada kustutatud pakkumise, siis paistab "Pakkumine on kustutatud, palun värskendage lehekülge"

  • Kui üritatakse loobuda kustutatud pakkumise, siis paistab "Pakkumise andmed on muutunud, palun värskendage lehekülge"

  • Kui üritatakse vastu võtta kustutatud pakkumise, siis paistab "Teil pole piisavalt õigusi lehekülje nägemiseks!"

4.1 Lapse andmete vaade

Iga lapse andmete vaates on olemas  tabel: "Toetuste taotlused", kus on näha kõik lapse kohta esitatud eri liiki toetuste taotlused: eralastehoiu toetuse taotlused, erakooli toetuse taotlused ja koduse mudilase toetuse taotlused - koos nende staatusega:

5. 1.klassi minejad paigutamata lapsed

5.1 Koolipikendus

5.1.1 Kui kasutusel on ainult Arno kooli moodul

Kui lapsel on koolipikendus, siis minge lapse andmete muutmisvaatesse: klõpsake lapse isikukoodi peale ning lapse andmetes leiate nupu: "Muuda andmeid" ning paigutamise kastis vajutage nuppu “Koolipikendus”:

Kui teil on olemas alus/info võite seda tulevas aknas kirja panna. Lisatud info jääb teile nähtavaks lapse paigutamise tabelis märkusena juhul, kui tulevikus läheb Teile vaja (kui ei ole võite lihtsalt kinnitada, sest lisatav info ei ole kohustuslik).
Siis last ei kuvata enam "paigutamata" nimekirjas.

5.1.2 Kui kasutusel on nii Arno lasteaia ja kooli moodul

Koolipikendus tuleb märkida lapse andmetest täpselt samamoodi nagu variandi “Kui te kasutate ainult Arno kooli moodulit” puhul.

Küll aga lisaks tuleb kindlasti kas ametnikul või lasteaia esindajal lükata lapse lasteaia lõpetamise kuupäev käsitsi edasi lasteaia rühma nimekirjast lapse järel oleva “muuda” nupuga.

5.1.3 Kui kasutusel on ainult Arno lasteaiamoodul

Lasteaia esindajal või ametnikul tuleb lükata lapse lasteaia lõpetamise kuupäev käsitsi edasi lasteaia rühma nimekirjast lapse järel oleva “muuda” nupuga.

Lisavõimalusena, mida küll ei pea tegema, aga kui soovi on, siis ametnik saab teha ka:

RR-import (1. klassi minejad) (peamenüüst “Import”) + Eelmisel aastal koolipikenduse saanud laste import (Impordid - Arno - Wiki (atlassian.net)) ja sellisel juhul tuleb ka lapse profiili kaudu paigutamise tabelis märkida “Koolipikendus”.

5.2 Muu Teie linna kool

Samamoodi on vaja toimetada ka teiste laste puhul - kui laps õpib mujal koolis, pange lapse andmete muutmise vaates, et "Muu Haapsalu/Teie linna kool":

5.3 Märgi linnast lahkunuks

Ning kui lapsed on teie linnast lahkunud, siis määrake samas vaates: "Märgi linnast lahkunuks":

5.4 HEV kool

Kui te teate, et laps läks teie linna HEV kooli, siis määrake talle "HEV kool":

6. Vabad kohad koolides

Kooli andmete vaates näidatakse vabu kohti (arvesse võetud k.a. kinnitamata staatuses ehk alles pakutud) lehe allolevas tabelis "Vabad kohad/kohtade arv kokku":

Koolide nimekirja vaates, vajutades [Näita vabu kohti] nupule, tuleb ette tabel, kus arvesse võetud ainult kinnitatud staatuses kohti. Seetõttu arv võib erinev olla:

7. E-maili teavitused

7.1 Automaatsete e-maili teavituste saatmine lapsevanemale

Saatmise olukorrad:

  • Ametnik vastab tema esitatud taotlusele või ametnik vastab taotlusele, mille esitas ametnik ise (juhul, kui oli märgitud ka lapsevanema email). Taotluse eelvaates tuleb vastav teade: kas teade on õnnestunud saata ja kellele;

Kool kinnitab tema lapse.

7.2 Automaatsete e-maili teavituste saatmine kooli esindajale

Automaatne e-maili teavitus saadetakse kooli esindajale:

  • koolist lahkunud lapse kohta, mis sisaldab järgmist infot: lapse nimi, mis kooli on tõstetud;

  • kooli nimekirjasse lisatud lapse kohta, mis sisaldab järgmist infot: lapse nimi. Teavitust ei saadeta, kui kooli esindaja ise võtab lapse enda kooli.

Teavitusi saadetakse ainult muudatuste kohta, mis on toimunud pärast automaatse paigutuse lõpetamist.

Täpsemalt automaatkirjade kohta saab lugeda siit: Koolide mooduli juurutamine#Tekstidekoostamineavalehele,e-kirjadele,lepingutele

8. Administreerimine

Administreerimise lehel (menüüvalik "Admin") on esitatud süsteemi osad, mis saab ametnik ise seadistada.

8.1 Õppeaastad

Õppeaasta tabelis on välja toodud kõik õppeaastaid. Siin on võimalik lisada õppeaastaid ja muuta olemasoleva õppeaasta andmeid nupuga [Muuda] õppeaasta juures. Õppeaasta kustutamine ei ole lubatud.

Õppeaasta lisamine/muutmine:

Väljad "Algusaasta", "Lõpuaasta" ja "Kooli tööjärg" on kohustuslikud.

"Algusaasta" ja "Lõpuaasta" tuleb kirjutada täisaastana. Süsteemis näidatakse aga õppeaasta kujul '20AA/AA'.

"Kooli tööjärg" on ripp-menüüs valitav. Vaikimisi väärtus on 'puhas plats'.

"Lasteaia tööjärg" on ripp-menüüs valitav. Vaikimisi on tühi valik.

"Jooksev komplekteerimine" on ripp-menüüs valitav. Vaikimisi väärtus on 'Keelatud'.

8.2 Klassifikaatorid

Klassifikaatorite alt saab muuta järgimisi andmeid:

  • Koolide liigid (saab muuta);

  • Lasteaedade liigid (saab muuta);

  • Huvikoolide liigid (saab muuta);

  • Taotluse liigid (saab muuta);

  • Paigutuste otsused (saab muuta);

  • Õppeaastate olekud (saab muuta).

    [Muuda] nupp avaneb muutmislehe, kus on korraga esitatud kõik õppeaastate olekud. Oleku nime (kohustuslik väli) näidatakse õppeaasta tööjärje ripp-menüüs. Seletust näidatakse ametnikule avalehel valitud õppeaasta kohta.

  • HA vahetuse põhjused (saab lisada ja muuta);

  • Lasteaia rühma liigid (saab lisada ja muuta);

  • Lasteaia rühma keeled (saab lisada ja muuta);

  • Lapse hariduslikud erivajadused (saab lisada ja muuta);

  • Lapse tugiteenused (saab lisada ja muuta);

  • Lasteaia lõpetamise põhjus (saab lisada ja muuta);

  • Klassinumbrid (saab ainult vaadata);

  • Kooli klassiliik koos kohtade arvuga (saab lisada ja muuta);

  • Teatiste liigid (saab lisada ja muuta);

  • Huviringi valdkond (saab lisada ja muuta);

  • Lepingu liik (saab ainult vaadata);

  • Teavituse liigid (saab muuta);

  • Huviringi muutuse põhjused (saab lisada ja muuta);

  • Taotluse failide otstarbed (saab muuta);

  • Koolibussi liinid (saab lisada, muuta ja kehtivaks / kehtetuks muuta);

  • Koolibussi peatused (saab lisada, muuta ja kehtivaks / kehtetuks muuta);

  • Koolibussi tasumisviis (saab lisada, muuta ja kehtivaks / kehtetuks muuta);

  • Eralasteasutuste toetused (saab lisada ja muuta);

  • Kutseõppeasutused (saab lisada ja muuta). Rohkem infot nõusolekute kohta leiate antud juhendi eraldi juhendis "Kutseõpe";

  • Kutseõppe erialad (saab lisada ja muuta).

8.3 Kasutajad

Kasutajate kohta juhend asub siin: Kasutajaõiguste haldamine

8.4 Tekstid

Antud lehel asuvad kõik tekstid, mida administraator saab paika panna. Tekstide alt leiab automaatkirjade mallid. Seal on võimalus "Lisada uus mall", liikuda "Teavituste liigid", "Teavituste logi" ja "Üldised tekstid" vaadetesse ning saata testkiri vajutades rohelisele nupule "Saada testkiri". 

8.4.1 Teavituste mallid

8.4.2 Teavituste liigid

Liikudes "Teavituste liigid" vaatesse, avanevad teavituste liigid. Lisamise ja muutmise jaoks pöörduda Arno hooldustiimi poole.

8.4.3 Teavituste logi

Liikudes "Teavituste logi" vaatesse, avaneb teavituste logi. 

Teavituste logi tabelis on järgmised veerud:

Hetk, saaja e-post, kasutaja, tulemus, saatmise hetk. Peidetud veergudena on liik ning vaja saata hetk. Logi kõik veerud on sorditavad.

Tulemuse veerus on võimalikud staatused:

  • Saatmata (kirja pole veel välja saadetud)

  • Korras (kiri on edukalt välja saadetud)

  • Ebaõnnestunud (Kirja saatmine keelatud)

  • Korduvalt ebaõnnestunud (saatmine peatatud) (Kirja saatmine keelatud)

  • Tühistatud (ametniku poolt tühistatud kirja saatmine)

Ebaõnnestunud kirja saatmise puhul võib tegemist olla näiteks vigase e-maili aadressiga. Tühistatud kirja saab uuesti lisada saatmisjärjekorda nupuga [Saada uuesti].

Tulemusi on võimalik filtreerida vastavalt:

  • Saatmisjärjekorras (Saatmata + Ebaõnnestunud)

  • Saatmata

  • Ebaõnnestunud

  • Korras

  • Tühistatud

  • Korduvalt ebaõnnestunud (saatmine peatatud).

Teavituse saatmise ebaõnnestumisel, proovitakse kirja saata uuesti iga 4 tunni tagant kuni 7 korda. Seejärel muutub kiri korduvalt ebaõnnestunuks (saatmine peatatud).

Kirjade välja saatmise järjekord:

  • tulemuse alusel, saatmata kirjad enne

  • prioriteedi alusel, suurema prioriteediga enne

  • järjekorda lisamise hetke alusel, varem järjekorda lisatud enne

Kirjade välja saatmise prioriteeti on võimalik muuta. Selleks pöörduda Arno hooldustiimi poole.

Kõikides vaadetes, kus on võimalik teavitusi välja saata, lisatakse teavitused saatmisjärjekorda, kust need hiljem välja saadetakse. Kasutajale kuvatakse vastav teade: Kiri lisatud saatmisjärjekorda, kiri saadetakse välja mõne hetke pärast!

Tähelepanu! Kui saadetakse välja massiliselt kirju, nt arved/massteavitused jne, siis seni on kõikide teiste kirjade välja saatmine ootel. Kui see tekitab probleeme, siis pöörduda Arno hooldustiimi poole, kes saab vajadusel kirjade välja saatmise prioriteeti muuta.

Teavituse liigi alt saab filtreerida, millist liiki kirja välja saatmist vaadata.

8.4.4 Tekstid

Kui liikuda "Üldised tekstid" alla, siis sealt kaudu saab paika panna avalehe tekstid.

Teksti muutmiseks on [Muuda] nupp rea lõpus. Avaneb tekstiredaktor, kus saab sisestada pealkirja ja sisu.

Vajutades rohelisele nupule "Saada testkiri", avaneb testkirja saatmiseks eraldi kast, kuhu peab panema "Teema", "Kirja saaja" ning ka "Sisu", kusjuures kirja saajaid võib olla mitu (tuleb eraldada üksteisest koma(de)ga).

Kirja ei saadeta välja kohe, vaid lisatakse saatmisjärjekorda. Lingile vajutades avaneb teavituse andmed:

8.5 Selgitused kasutajale ehk sõnaraamat

Siin saab seadistada järgmised süsteemsed fraasid:

  • Taotluste fraasid;

  • 'Minu lapsed' lehe fraasid;

  • Fraasid Minu kontaktinfo kohta.

Andmete salvestamiseks on nupp [Salvesta] lehe all servas.
Märkus: Leht on ehitatud sõnaraamatu moodi, seega pealkiri on vastav.

8.6 Sisulehed

See osa on seotud terve süsteemi menüüde seadistustega. Siit saab muuta menüüde järjekorda ning nimesid.
Menüüde järjekordade muutmiseks on 'up' ja 'down' noolekesed rea lõpus.
Menüü nime muutmiseks tuleb minna lehe muutmisvaatesse. Selleks on kolmas paremale suunatud nooleke (vaata eelmist pilti).
NB! Kui suurt vajadust ei ole, siis seda osa mitte kasutada, sest kui midagi valesti teha, võivad kõik menüüd katki minna.

8.7 Süsteemi seadistused

Süsteemi seadistuste all on võimalus seadistusi filtreerida eraldi koodi, nimetuse ja mooduli abil ning nende väärtuseid muuta vajutades "Muuda" nuppu. 

8.8 Logid

Logide all on nähtavad olemasolevad logid ning nende peale klikkides avaneb nimetatud logi vaade. Hallina on kujutatud logid, millel puuduvad kirjed ning sinisena need, kus kirjed on olemas. 

9. Muud süsteemi osad ja võimalused

1. Menüüvalik "Abi" lehel on esitatud erinev abimaterjal.
2. Lehe päises on alati tagasilingid eelmisesse vaatesse või seotud objekti lehele.
3. Süsteemist väljalogimiseks on menüüvalik 'Välju'.