Huvihariduse ankeedid (Viimsi)
ARNOsse sisseloginud kasutajal asub peamenüü ribal nupp [Huviharidus].
Nupul klõpsates avaneb vastavalt antud õigustele huvihariduse ankeetide vaade.
1. Anonüümne kasutaja
Anonüümne kasutaja on isik, kellel puuduvad Viimsi valla sissekirjutusega lapsed. Klõpsates nupul [Huviharidus] saab sisseloginud anonüümne kasutaja vastavasisulise teate. Avanenud vaatest on võimalik lingiga liikuda tagasi Avalehele või klõpsata soovitud peamenüü nupul.
2. Lapsevanem
Vanemal, kellel on Viimsi valla sissekirjutusega lapsed, avaneb nupul [Huviharidus] klõpsates huvihariduse ankeetide vaade Laste osalus.
Vaates on tabel, kus on eeltäidetud read laste nimedega, kelle kohta on vaja esitada informatsioon huvihariduse ja -tegevuse kohta. Ankeedi peab täitama ka selle lapse kohta, kes ei ole osalenud huviringides jooksval aastal.
Kui kõik osalemised ja mitteosalemised on märgitud, peab klõpsama nupul [Kinnita osalus]. Peale kinnitamist ei ole vanemal võimalik teha sisestatud ankeetides muudatusi ja/või -ankeete eemaldada.
2.1 Osaluse muutmine
2.1.1 Laps Ei osalenud
Mitteosalemise märkimiseks peab klõpsama lapse nime järel asuval nupul [Muuda]. Avaneb osaluse märkimise vorm.
Kui laps ei ole valitud aastal osalenud huviringides, siis on kohustuslik märkida põhjus. Klõpsates põhjuse sisestusväljal, avaneb rippmenüü etteantud põhjustega. Vanemal on võimalus ka ise põhjust märkida, valides rippmenüüst "Muu". Märkuste väljale on võimalik ise põhjus kirjutada. Peale vormi täitmist peab selle salvestama.
Kui vanem on lapsele märkinud ja salvestanud mitteosalemise, siis uut mitteosalemist või osalemist märkida ei saa.
2.1.2 Laps osales
Kui laps on huviringi(de)s osalenud peab selle märkimiseks klõpsama lapse nime järel asuval nupul [Muuda]. Osalemise vormil peab vanem tegema vastava märke. Peale märke Osales tegemist avanevad valikuvõimalustega väljad.
Klõpsates sisestusväljal "Asutus", "Valdkond" või "Huviring", avaneb rippmenüü vastavate nimetustega. Vanemal on võimalik teha valik rippmenüüst. Juhul kui avanenud menüüs puudub lapse osalemisega seotud asutus või huviring, on võimalik rippmenüüs märkida Muu ning endal asutus või huviring avanenud väljale kirjutada. Tärniga märgitud väljad on kohustuslikud täita.
Osalemise vormil peab vanem valima ka lapse osalemise algus- ja lõppkuu ning märkima kas tegevus toimus Viimsi vallas. Olulist informatsiooni, mida vanem soovib esitada, on võimalik kirjutada lahtrisse "Märkus".
Peale Osalemise vormi täitmist peab selle salvestama.
Kui laps võttis osa mitme huvirühma tööst, peab iga rühma kohta täitma ja esitama eraldi ankeedi. Seda on võimalik lihtsasti teha peale ühe ankeedi täitmist klõpsates nupul [Salvesta & Lisa uus].
Uut osalust on võimalik lisada ka Laste osaluse vaates. Tabeli paremal ääres asuvast rippmenüüst peab valima lapse nime, kellele soovitakse osalust märkida ning klõpsama nupul [Lisa uus osalus]. Avaneb Osalemise vorm (p 2.1 Osaluse muutmine).
2.2 Osaluse kustutamine
Täidetud ja salvestatud ankeeti on võimalik muuta (p 2.1 Osaluse muutmine).
Juhul kui vanem soovib juba täidetud ja esitatud ankeeti kustutada, peab Laste osalus tabelis klõpsama nupul "Eemalda". Nupp "Eemalda" asub tabelis iga rea lõpus. Peale nupul klõpsamist ning kustutamise soovi kinnitamist on valitud osaluse rida kustutatud.
3. Ametnik
Klõpsates peamenüü nupul [Huviharidus] avaneb ametnikul kõikide esitatud huvihariduse ankeetide vaade Laste osalus. Tabeli kohal paikneb infotekst vanemale, mida on ametnikul võimalik muuta. Seda saab teha klõpsates peamenüüs nupul "Admin" ja sisukorra nupul "Tekstid".
Laste osalus tabel koosneb kõikidest andmetest, mis on vanemal osalemise täitmise vormil. Lisaks on tabelis veerud lapse vanuse- ja -soo kohta ning lapse kool, -klass ja -hariduse tase. Andmed lapse kooli, -kooli koodi, -klassi ja -hariduse kohta saadakse EHISst. Andmevahetus ARNO ja EHISe vahel toimub üks kord ööpäevas. Päeva jooksul sisestatud ankeetidele on vastavad EHISst saadud andmed järgmiseks päevaks lisatud.
Tabeli kõik veerud on sorditavad ja sisse/välja lülitatavad ning lisaks on võimalik andmeid filtreerida lapse nime, asutuse, valdkonna, huviringi, kooli ja toimumise asukoha (Viimsi vald) alusel.
Igal osaluse real lapse nime veerus asub nupp [Muuda]. Nupul "Muuda klõpsates avaneb vanama esitatud ankeet, mida on võimalik parandada ja muuta. Esitatud ankeeti ametnik kustutada ei saa.
Paremal ääres paiknevad ametnikule vajalikud nupud, millega on võimalik asutusi ja huviringe lisada ja/või muuta ning kustutada. Kokkuvõtte tegemiseks ning tulemuste vaatamiseks on nupp "Statistika".
3.1 Huviringi muutmine, kustutamine ja lisamine
Ametnikul on vajadusel võimalus muuta huviringi nime, lisada uus ja/või kustutada huviring, klõpsates nupul "Huviringid". Avaneb vaade Ankeetide huviringid.
Avanenud vaates on veerud "Nimi" ja "Valdkond" sorditavad ning lisaks paiknevad tabeli kohal filtrid "Huviringi nimetus" ja "Valdkond".
Avanenud vaates asub tabeli paremal ääres nupp [Lisa uus huviring] ning iga rea lõpus nupp [Muuda]. Nupp [Kustuta] on nähtav ainult juhul kui vastavat huviringi pole veel ankeetides kasutatud.
Klõpsates nupul [Muuda] on võimalus muuta huviringi nime.
Peale nime muutmist peab selle kindlasti salvestama. Huviringi muutmise vaatest on võimalik liikuda tagasilingiga vaatesse Ankeetide huviringid. Valitud huviringi real klõpsates nupul [Kustuta] ning selle kinnitamist on huviring kustutatud.
Uue huviringi lisamiseks peab klõpsama nupul [Lisa uus huviring]. Avaneb uue huviringi lisamise vaade.
Huviringi lisamiseks peab esmalt valima ühe valdkonna viiest ning sisestusväljale Nimi kirjutama huviringi nime. Nimi ei tohi kattuda huviringide nimekirjas sisalduva nimega. Peale tärniga täidetud väljade täitmist ja salvestamist on uus huviring nimekirja lisatud.
3.2 Asutuse muutmine ja lisamine
Vaates "Laste osalus" paremal ääres asub nupp [Asutused], mile klõpsates avaneb Ankeedi asutuste vaade.
Avanenud vaates on kõik veerud sorditavad ning andmeid on võimalik filtreerida reg.kood, juriidilise nime, nime ja valdkonna alusel. Iga rea lõpus asub nupp [Muuda] ning vaate paremal ääres nupp [Lisa uus asutus].
Klõpsates nuppu [Muuda] avaneb valitud asutuse muutmise vaade.
Muutmise vaates on võimalik muuta kõiki valitud asutusega seotud andmeid. Muudatused peab kindlasti salvestama klõpsates ühel salvestamise nupul.
Juhul kui on soov kohe lisada uus asutus on võimalik klõpsata nupul [Salvesta & lisa uus]. Uut asutust saab lisada ka vaates Ankeed asutused klõpsates nuppu [Lisa uus asutus]. Avaneb uue asutuse lisamise vaade.
Uue asutuse lisamiseks peab sisestaja teadma asutuse registri koodi ning -juriidilist nime ja asutuse nime (avalik käibe nimi). Samuti peab valima sisestatava asutuse huvitegevusringide põhilise valdkonna ja lisavaldkonna. Põhivaldkonda on võimalik valida ainult 1, lisavaldkondi kuni 4. Kui kõik vajalikud andmed on sisestatud peab selle salvestama. Vaatesse Ankeetide asutused on võimalik liikuda tagasilingiga.
3.3 Statistika
Vaates "Laste osalus" ülal paremal ääres asub nupp [Statistika]. Sellel nupul klõpsates avaneb võimalus teha kokkuvõtteid sisestatud ankeetide kohta ning tekitada csv fail.
Tulemuste kuvamiseks peab rippmenüüst valima aasta ning klõpsama nupul [Arvuta]. Avaneb valitud perioodi tulemustega tabel.
Tabel sisaldab informatsiooni laste osalemisest- või mitteosalemisest huvirühmades. Tabeli Perioodi tulemused all asuvad klõpsatavad nupud "Põhjused", "Valdkonnad", Huviringid" ja "Asutused". Soovitud info nupul klõpsates kuvatakse vastavlt mitteosalemise põhjused, valdkondade-, huviringide- ja asutuste nimekiri ning laste arv iga üksiku nimekirja rea korral.
Csv faili loomiseks peab vaates Statistika kõigepealt valima sobiva aasta ning klõpsama nupul [Eksport csv].