Hindamislehe lisamine

Valmisolevat hindamislehte kasutavad hindajad, et hinnata neile hindamiseks määratud taotlusi. Hindajate poolt sisestatud hinnangute ning kommentaaride põhjal otsustataksegi toetuse eraldamist ja selle suurust.

Hindamislehele pääseb ametniku vaatest: Ametnik > Hindamislehed. Hindamislehtede vaates on näha kõik olemasolevad hindamislehed, nende olek, hindamislehega seotud toetuste ja taotluste arv.

Hindamislehe lisamine ja muutmine

Uue hindamislehe lisamiseks tuleb vajutada nupule [Lisa uus], olemasoleva vaatamiseks tuleb vajutada soovitud hindamislehe tüübile. Seejärel avaneb hindamislehe muutmise leht (kui on uus, on väljad täitmata, olemasoleva korral näidatakse varem sisestatud andmeid).

Kõigepealt tuleb sisestada hindamislehe nimi ning soovi korral selgitav tekst (pole kohustuslik) ja salvestada, siis saab vormi koostada (lisavälju lisada).

Selgitava teksti väljale sisestatud selgitust näeb hindaja hindamislehel, kui läheb taotlust hindama. Selgituseks võib panna nt hindamiskriteeriumid või juhendi, kuidas hinnata.
Samuti on võimalus selgitava teksti lahtrisse sisestada html koodi, mille abil saab joonistada nt tabeli ja täita selle ette antud parameetritele vastavate taotluste andmetega. See võimaldab näiteks hindamislehel näidata taotleja varasemalt esitatud taotlusi.

Taotlusi saab piirata toetuse, taotluse oleku ja perioodi järgi, mille väärtused on järgmised.

  • Toetuste parameetrid
    sama_valdkond
    sama_toetus
    Toetuse lühinimi
    Toetuse id
  • Oleku parameetrid
    olek_pooleli - Pooleli
    olek_tagasi - Tagasilükatud
    olek_esitatud - Esitatud
    olek_registreeritud - Registreeritud
    olek_aktsepteeritud - Aktsepteeritud
    olek_arvutatud - Arvutatud
    olek_lepinguga - Lepinguga
    olek_prygikastis - Prügikastis
    olek_lopetatud - Lõpetatud
    olek_allkirja_ootel - Allkirja/kinnituse ootel
    olek_kontrollimisel - Kontrollimiselolek_parandamisel - Parandamisel
  • Perioodi parameetrid
    jooksev
    moodunud
    Kindel aasta, nt 2019, 2020


Hindamislehe selgitusteksti on võimalik vajaduse korral lisada ka linke. Täpsemalt vaata siit: hindamislehele lingi lisamine.

Mitme sama tüüpi parameetri kasutamiseks tuleb väärtused eraldada komaga, nt toetused='380, 385, 389'; olekud='olek_pooleli, olek_esitatud, olek_tagasi'; periood='2019, 2020'

Taotleja ühe valdkonna kõigi perioodide Aktsepteeritud, Arvutatud, Lepinguga ja Lõpetatud olekus taotluste andmete tabeli näide
<h3>{$taotlus.asutus.nimi} saadud varasemad toetused</h3>
<table class="sisestustabel"><tr><th style="text-align: left;">Periood</th><th style="text-align: left;">Toetus</th><th style="text-align: left;">Antud summa</th><th style="text-align: left;">Olek</th></tr>{taotlused toetused='sama_valdkond' olekud='olek_aktsepteeritud, olek_arvutatud, olek_lepinguga, olek_lopetatud' item=rida}<tr><td>{if $rida.periood}{$rida.periood}{else}{$rida.esitatud_aasta}{/if}</td><td>{$rida.sisu.toetuse_nimi}</td><td>{$rida.antud_summa}</td><td>{$rida.oleku_nimi}</td></tr>{/taotlused}</table>

Hindamislehel näeb see tabel selline välja

Hindamislehe lisaväljad

Peale hindamislehe salvestamist saab lisada hindamislehele lahtreid, mida hindajad hiljem peavad täitma hakkama. Lahtreid saab juurde lisada nupuga [Lisa rida].

Lahtri teksti alla tuleks kirjutada mingi märkus või küsimus, mida hindajad peaksid selles punktis taotluse juures hindama. Tähemärkide piirang 1000 tähemärki.

Lahtri tüüpi saab valida ripploendist:

  • Checkbox - linnukesega valimise võimal
  • Pikem tekst - on pikema teksti jaoks mõeldud lisaväli (nt kirjeldus vms). Lubatud tähemärkide arv on piiramatu. Seadetes saab märkida (linnuke "lahtri väärtus on väljavõttel"), kas antud lahter on nähtav ülevaated ja väljavõtted all.
  • Mitmene valik - valikuvariandid hindajale. Mitmese valiku sisestamiseks tuleb vajutada selle välja juures olevale [...] nupule. Avanenud hüpikaknas saab nupuga [Lisa valikuvõimalus] lisada valikuvõimalused. Lisaks saab määrata vastuse valimise tüüpi: kas vastust saab valida valikuvariantide hulgast või rippmenüüst, kas saab valida ainult ühe või rohkem kui üks vastust. Lisatud valiku kustutamiseks tuleb vajutada välja juures olevale lingile "Kustuta". Muudatused tuleb salvestada. Samuti saab seadetes märkida (linnuke "lahtri väärtus on väljavõttel"), kas antud lahter on nähtav ülevaated ja väljavõtted all.
  • Numbrigruppe kasutatakse selleks, et anda kriteeriumine numbrilisi hindeid, mille pealt saab hiljem arvutusi teha. Kui numbrigrupi jaoks sobivat varianti pole või ei tea, mida need numbrigrupid tähendavad, saab neid lisada ja muuta valides ametniku vaates "Klassifikaatorid", seal on olemasolevad näha hindamislehe klassifikaatorite all. Kui mõni hindamissüsteemi numbrigrupp sobib, siis võib ka juba olemasolevat kasutada, aga kui mitte, siis tuleb lisada uus.

Numbrigrupi seadetes (nupp [...] numbrigrupi taga) on võimalik:

  • sisestada lisavälja selgitust - näidatakse hindamislehe täitmisel lahtri teksti infomullinna (selgituse sisestamisel saab kasutada HTML-i)
  • valida numbrigrupi (olemasolevatest gruppidest), hinnete näitamise viisi (valikuvariandid või rippmenüü)
  • määrata hinnete osakaalu protsenti (valik ripploendist 5% kuni 95%) 

     Osakaalude näide

    Näiteks loon numbrigrupi Projektitoetus (1,2,3,4,5), mille lisan külge hindamislehe hindamise kõikidele osadele, määrates aga erineva osakaalud:
    1. "Projekti eemärk" (osakaal 20%), 
    2. "Kasusaajate arv" (osakaal 10%),
    3. "Omafinantseeringu määr" (osakaal 20%),
    4. "Ülevaade taotlejast" (10%),
    5. "Tegevuskava selgitus" (osakaal 30%)
    6. "Projekti tulemused" (osakaal 10%)
    Kõikide hindamislehe hindamise osade osakaal kokku tuleb 100%

  • lülitada sisse/välja nähtavust "ülevaated ja väljavõtted" vaates

Kui on lisatud osakaale, siis salvestamisel öeldakse, kas kaalude summa on kokku 100 või mitte, aga lubatakse salvestada ka siis, kui summa kokku on väiksem kui 100. Osakaalu hiljem kasutatakse hinnangute arvutamiseks. Kui osakaal puudub, siis hinnete kokku arvutamisel võetakse täishinnet. Üksikul hindamislehel kuvatakse originaal hinnangud (numbrilised väärtused, mille hindaja andis). Hindamise vaates (hindamisel/hinnatud taotluste tabelis) ja ka ülevaated ja väljavõtted vaates kuvatakse kaaludega läbikorrutatud hinnangud.


NB! Numbrigrupi välju hindamislahtri seadetes ei saa peita, need on koguaeg nähtavad "ülevaated ja väljavõtted" all.

Numbrilahtri seadete vaade

Numbrilahri(te) keskmised ülevaated ja väljavõtted vaates

  • Numbri välja korral saab seadete alt määrata, kas arv on täis- või komaga arv ning kui on komaga, siis saab sisestada ka komakohtade arvu. Hindamisel andmete salvestamisel kontrollitakse, et sisestatud väärtus oleks number ning see teisendatakse vastavalt seadetele. Seadetes saab märkida (linnuke "lahtri väärtus on väljavõttel"), kas antud lahter on nähtav ülevaated ja väljavõtted all. Lisaks saab märkida, kas arvutada taotluse hinnangute pealt keskmine. Kui keskmise arvutamine on sisse lülitatud, siis arvutatakse iga numbrivälaja keskmine eraldi.

Samuti saab määrata:

kommentaari lisamise võimalust (lisaks hindele saab sisestada kommentaari). Uue hindamislehe loomisel on vaikimisi kommentaari lahter linnutatud ehk hindamislehel nähtav. Kui kommentaari lahtrilt linnuke ära võtta, siis ei näidata seda ka hindaja vaates hindamislehel.

lahtri nähtavust hindamisel (hindamisel)

kohustuslikkust (välja täitmine st hinde lisamine on kohustuslik).

nähtavust taotlusel (hinnangu näeb taotleja)

Hindamisleht:

Hindaja vaade:

Lahtreid saab järjestada võttes hiirega lahtri nooltekestest kinni ja lohistades välja sobivasse kohta.

Kui kõik soovitud on sisestatud, siis [Salvesta] nupuga salvestatakse sisestatud andmed ning kasutaja suunatakse tagasi hindamislehtede vaatesse. Vahepeal saab sisestatud andmeid salvestada nupu [salvesta ja jätka sisestamist] abil.


Välja kustutamiseks tuleb vajutada välja real lõpus olevale prügikasti ikoonile. NB! Kustutada saab vaid neid välju, mis pole veel hinnangutega seotud (pole hindeid lisatud).


Väljade nimetustesse saab vajadusel lisada linke. Täpsemalt vaata siit: hindamislehele lingi lisamine.



Hindamislehe kustutamine, peitmine ja nähtavaks tegemine

Kustutada saab ainult neid hindamislehti, mida pole kordagi kasutatud ehk toetusi ja taotlusi on mõlemaid 0. Selleks tuleb vajutada hindamislehe rea lõpu soevale prügikasti märgile .

Kui aga osutub, et mõni hindamisleht pole enam asjakohane, saab selle ära peita silmaikooni abil . Peita saab ainult neid hindamislehti, mis ei ole ühegi toetuse vormiga seotud. Kui mingil ajal otsustatakse, et see (mis on keelatud) on ikka vajalik, saab linki (Luba) vajutades seda jälle nähtavaks muuta.

Hindamislehe kopeerimine

Hindamislehti saab valdkonna sees kopeerida, vajutades kopeerimise nupule. Avaneb dialoogaken, kus tuleb sisestada uus vormi nimi (automaatselt on vana vormi nimi ning kandiliste sulgude sees on KOOPIA).