Kaart

Kaart lisavälja seaded
Kaart lisavälja seaded

 

Tühja väärtuse korral välja ei näidata: Kui märkeruut on valitud (linnuke märgitud) ja taotlusel lisavälja väärtus on tühi, siis ei näidata seda rida vaatamise vaadetes (k.a. e-mailides).

Taotluse kopeerimisel väärtust mitte kopeerida: saab valida kas taotluse kopeerimisel lähevad andmed kaasa või ei.

Nupud: Võimalik muuta kaarti muutmise vaates näidatavate nuppude nimetus.

Muuta saab järgmiste nuppude nimesid: Lisa/muuda kaarti, Lisa punktid, Lisa uus joon, Lisa ala.

Võimalda kaardile joonistada

Kui see väli on lisatud, saab seadete alt määrata, mida kasutaja saab kaardile lisada (punkte, jooni, alasid).

Punktide joonistamine: saab valida kas saab joonistada mitu punkti või üks.

Joonistamise kohustuslikuks

Saab määrata, kas objekti joonistamine kaardile on kohustuslik (vaikimisi on see sisse lülitatud):

  • kui linnuke pole märgitud, siis saab taotleja kaardi muudatused kinnitada (pilti ei tehta);

  • kui linnuke on märgitud, siis ei saa taotleja kaardi muudatusi kinnitada, kui pole midagi joonistatud;

  • kui linnuke on märgitud ja kaardiväli on kohustuslikuks määratud, siis ei saa taotleja kaardi muudatusi kinnitada ega edasi minna, kui kaardile pole objekt joonistatud.

Kuva kaardil kihid

Saab määrata, milliseid kaardi kihte kuvatakse ja missugune kiht on kaardi vaates automaatselt sisse lülitatud. Katastripiiride korral kuvatakse aluskaardil ka katastritunnused. Taotlemisel saab taotleja katastripiiride kihi välja lülitada.

Kaardil näidatavad WMS kihid: SPOKUs on võimalik kuvada ArcGis poole pealt seadistatud kihte. Kihi lisamiseks tuleb vajutada Lisa WMS kiht. 

  • Kihi nimi: Seda nime näidatakse kaardil aadressi otsingu lahtri all, et kasutaja saaks valida kihti mida näidatakse.

  • Kihi link: Link, mis viitab ARCGis serveris WMS teenusele. 

  • Nähtavad kihid: Komadega eraldatud kihtide nimed. Rohkem infot saab WMS lingist kujul [LINK]?SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetCapabilities 

  • Nähtav: Kas kiht on taotluse täitmisel kohe kaardi avamisel nähtav või peab kasutaja ise märgistama taotluse täitmisel valiku "Kiht"

Näide

Kuidas seadistada WMS link: on vaja linki avada (vajadusel faili salvestada) ning vaadata kihtide nimed layer osas:

Näiteks, WMS kihi link on https://map.rae.ee/arcgis/services/rae_valla_piir_ja_katastrid_wms/MapServer/WMSServer
Ja faili kätte saamiseks, kus on kihtide info on selline (seda kasutatakse ainult kihi nimede teada saamiseks):
https://map.rae.ee/arcgis/services/rae_valla_piir_ja_katastrid_wms/MapServer/WMSServer?SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetCapabilities

Piira In-ADS otsingut EHAK koodiga: Võimalik valida rippmenüüst EHAK koodi. EHAK koodis valimisel uuendatakse kaardi piiramise koordinaate. Kui EHAK koodi pole valitud, siis otsitakse üle terve Eesti. (Eesti haldus- ja asustusjaotuse klassifikaatorid on siin)

 

Piira kaarti koordinaatidega

Kaarti on võimalik ka piirata koordinaatidega. Vaikimisi kasutatakse Eesti koordinaate. Vajadusel mine aadressile: Estonian Coordinate System of 1997 - EPSG:3301
vali Geoposition on map. Zoomi kaart (+ märk tähistab koordinaatide asukohta) ja nihuta see nii, et valitud valla piirkond oleks näha (+ märk valitud ala vasakus alumises nurgas) ja kopeeri koodinaadid (ülevalt kastidest).  Vali ja kopeeri esiteks min koordinaadid (Xmin ja Ymin) ja seejärel nihuta kaart uuesti ( + märk valitud ala paremas ülemises nurgas) ning kopeeri max koordinaadid (Xmax ja Ymax).

Mahuta genereeritav pilt mõõtudesse

Saab määrata, millistesse mõõtudesse mahutatakse loodav pilt (kaart). Vaikimisi on mõõtudeks 500 x 500 pikslit.

NB! Taotluse täitmisel aadressi järgi kohta otsides tekib kaardile rõhknõela ikoon, mis on vaid informatiivne (aitab kasutajale leitud objekti märgata). See ikoon pole mõeldud pildile jääma, pildi lahendus on tehtud taotleja poolt kaardile lisatavate punktide, joonte ja/või alade salvestamiseks.

Lisainfo kaardil joonistamisel: võimalus sisestada kaardi muutmise vaates olevat vaikimisi lisainfot.

 

 

Peida kaardi pilt: Kui märkeruut on valitud (linnuke märgitud), siis ei näidata taotlusel ja taotluse esitamise vaates kaardi pilti.

Lisainfo küsimine iga katastrikoodi kohta: Kui märkeruut on valitud (linnuke märgitud), siis iga kaardilt saadud katastrikoodi kohta on võimalik lisada lisainfot.

Katastrikoodi kohta näidatav info: saab määrata millist infot näidatakse taotlusel katastrikoodide kohta. Näiteks sihtotstarve jms. 

Aadressi otsimine

Kaardile sisestatud objektide kohta saab küsida katastrikoodid ja aadressid. NB: aadressi ja katastrikoodi kuvatakse vaid punkti kohta ehk et iga täpi kohta, joone korral algus ja lõpp-punkti ning pöördekohtade korral, ala korral ala nurkade kohta. See tähendab, et kui sirge joon läbib mitut kinnistut, kuvatakse aadressi vaid algus- ja lõpp-punkti kohta.

Omanikud:

  • Punktide järgi omanike leidmine: Võimalus otsida omanikke punktide järgi.
    Kui märkeruut on valitud (linnuke märgitud), tekib kaardi lisavälja juurde nupp "Omanikud".

    • “Omanikud” nupp on alati nähtav ametnikule;

    • Kui taotluse vormil kaardi lisavälja seadetes omanike osas ei ole linnutatud "Omanike näitamine ainult ametnikele", siis näevad “Omanikud” nuppu ametnik ja taotleja.

    • Nupule vajutusega avaneb dialoog, kus näidatakse omanike nimekirja. Omanike leidmiseks tehakse päringud Kinnisturaamatu, Rahvastikuregistri ning korteriühistu korral ka Äriregistri teenustesse.

    • Kui "Punktide järgi omanike leidmine" on linnutatud, siis taotluse täitmise ja vaatamise vaates kuvatakse valitud aadressi all märkeruutu "KÜ omanike korral mägitakse omanikuks korteriühistu". Seda valikut kuvatakse ametnikule alati. Taotlejale kuvatakse seda valikut ainult siis, kui taotluse vormil kaardi lisavälja seadetes omanike osas ei ole märgitud linnukest "Omanike näitamine ainult ametnikele".

    • Kui taotlusel on "KÜ omanike korral märgitakse omanikuks korteriühistu"märkeruut valitud (linnuke olemas), siis:

      • märgitakse omanikuks korteriühistu

      • kui omanike kontaktide küsimine on sisse lülitatud, siis kontaktiks võetakse korteriühistu andmed (e-posti aadress), mis tulevad äriregistrist (päring "detailandmed_v1").

  • Omanike näitamine ainult ametnikele: Võimalus piirata info näitamist ainult ametnikule.
    Kui märkeruut ei ole valitud (linnuke pole tehtud), siis näidatakse omanikke ka taotlejale taotluse täitmise ja vaatamise vaates.

  • Juriidilise isiku korral on omanikuks juriidiline isik:  otsitakse ainult juriidilise isiku infot, asutuse esindajaid ei otsita.
    Kui märkeruut on valimata (linnukest ei ole), siis juriidilisest isikust omaniku korral märgitakse omanikeks kõik selle juriidilise isiku esindajad, kellel on äriregistris esindusõigus (päring "detailandmed_v1").

  • Omanikele kirja saatmine: Võimalik saata omanikele kirja läbi eesti.ee süsteemi või kasutades e-maili teenust. Selleks peab olema taotlusel pikem tekst lisaväli, kuhu kirja sisu kirjutada ja kaart lisaväljal valitud. Lisaks peab olema SPOKUs vastav teenus seadistatud, et oleks võimalik saata teavitusi isikukood@eesti.ee meiliaadressidele. 
    Kui märkeruut on valitud (linnuke tehtud), siis tekib ametnikul taotluse vaates kaardi lisavälja juurde nupp "Saada teavitused".

  • Küsi omanike andmed RR404 päringu abil: Kui on märgitud, ametnikule tekib kaardi lisavälja juurde nupp "Omanikud".  Nupule vajutusega tehakse päringud Kinnisturaamatu, Rahvastikuregistri ning korteriühistu korral ka Äriregistri teenustesse.  Päringu vastuseks saadakse kinnistu omanike info ning kinnistu omanike kontaktinfo.
    NB! Juriidilise isiku korral on omanikeks märgitud selle juriidilise isiku esindusõigusega isikud, kui kaardi lisavälja omanike seadetes ei ole märgitud linnukest "Juriidilise isiku korral on omanikuks juriidiline isik".

  • Andmete lisamine faili (leitakse ka omanike aadressid RRist): Võimalus lisada saadud omanike info faili (excel) koos omanike infoga.

Andmed lisatakse faili malliga: kui märkeruut on valitud (on linnutatud), siis failis omanike väljanäitamiseks saab kasutada märgendit omanikud (list), kus iga omaniku kohta on väljad nimi, kinnistu, katastrikood, aadress ning aadressi_info, mis on omakorda list. Aadressi info kohta on väljad postiindeks, adr_id, koodaadress, est_x, est_y, taisaadress, lahiaadress, maakond, omavalitus, asutusyksus, vaikekoht, liikluspind, aadressiobjekti_nimi, aadressiobjekti_nr ja korteri_nr.

Faili nimi (ilma laiendita): võimalus muuta omanike andmete faili nime. 

 

 

 

Omanike teavitamine

Kirja pealkiri – pealkiri, mis pannakse omanikele saadetava teavituse teemaks (subject'iks). Peab olema taotluse vormil eelnevalt seadistatud.
Kirja sisu - ripploendist saab valida pikema teksti tüüpi lisavälja, mille väärtus pannakse omanikele saadetava teavituse sisuks (body'iks). Pikema teksti tüüpi lisaväli peab olema taotluse vormil eelnevalt seadistatud.
Xtee teavitamine - kui on linnutatud, siis saadetakse omanikele teavitus eesti.ee kaudu. NB! X-tee kaudu teavituse saatmiseks peab olema avatud Notifications teenus "createOrUpdateEvent". Märkeruut ei ole aktiivne, kui teenus ei ole avatud.
Sündmuse liik (SubscriptionId) - sündmuse liigi ID, mida kasutatakse X-tee kaudu teavituse saatmiseks. Sündmuse liigi ID väljastab RIA X-tee teenuse avamisel.

Selleks, et kinnistu omanike infos oleks nähtav omanike e-posti aadress, tuleb märkida valik “Omanikele kirja saatmine” ning valida rippmenüüst “Kirja pealkiri” ja “Kirja sisu” väljad.

Näiteid

Taotluse vormil olev kaardi lisavälja seadistus

Tulemus taotluse vaates

Taotluse vormil olev kaardi lisavälja seadistus

Tulemus taotluse vaates

Kui taotluse vormil on märgitud linnukesed:

  • Punktide järgi omanike leidmine;

  • Omanikele kirja saatmine.

 

Siis taotlusel kaardi lisavälja all:

  • tekib nupp "Omanikud";

  • tekib nupp "Saada teavitused".

Kirjad saadetakse ainult siis, kui omanike dialoogis on märgitud linnuke "Saada teade".

 

Kui kirjad saadetud, siis kuvatakse ka infot, millal saadeti. NB! Taotlusel ei ole infot, kas saadetud kirjad jõudsid kohale. Saatmise tulemusi saab vaadata admin e-maili logi vaatest.

 

Kui taotluse vormil on märgitud linnukesed:

  • Omanikele kirja saatmine;

  • Küsi omanike kontaktid RR404 päringu abil.

 

 

Siis taotlusel kaardi lisavälja all olevas "Omanikud" dialoogis:

  • kuvatakse omanike andmeid;

  • tekib nupp "Värskenda omanike infot", mille vajutamisel tehakse päringud registritesse ja uuendatakse omanike ja nende kontaktandmeid.

 

Kui taotluse vormil on märgitud linnuke:

  • Andmete lisamine faili (leitakse ka omanike aadressid RRist)

ja seadistatud omanike fail

Omanike faili malli näide

"Kinnistu";"Nimi";"Aadress";"Indeks" {foreach from=$omanikud item=omanik} "{$omanik.kinnistu}" ;"{$omanik.nimi}";"{$omanik.aadressi_info.lahiaadress}{if $omanik.aadressi_info.asutusyksus} {$omanik.aadressi_info.asutusyksus}{/if}{if $omanik.aadressi_info.omavalitus} {$omanik.aadressi_info.omavalitus}{/if}";"{$omanik.aadressi_info.postiindeks}{if $omanik.aadressi_info.maakond} {$omanik.aadressi_info.maakond}{/if}" {/foreach}

Siis taotlusel kaardi lisavälja all:

  • tekib link failile vormil seadistatud nimega "Omanikud", mille vajutamisel laetakse alla xls fail, faili sisuks on vormil mallis defineeritud väljad ja omanike andmed.

 

Kui taotluse vormil on märgitud linnuke:

  • Juriidilise isiku korral on omanikuks juriidiline isik.

 

Siis taotluse "Omanikud" dialoogis:

  • on omanikuks asutus ja kuvatakse selle asutuse kontaktandmeid.

 

Kui taotlusel on märgitud linnuke:

  • KÜ omanike korral märgitakse omanikuks korteriühistu.

 

Siis taotluse "Omanikud" dialoogis:

  • on omanikuks asutus ja kuvatakse selle asutuse kontaktandmeid.